• تولیدات پورتال
  • گالری تصاویر
  • ویدئوهای جنجالی
اخبار و تازه ها
مرتب سازی مناظره ها
مهمترین وظیفه رئیس جمهور بعدی را چه میدانید؟
حل مشکلات اقتصادی ومسکن
69%
 
اجرای عدالت ورسیدگی به محرومان
11%
 
ادامه روند مذاکرات ورفع تحریم
8%
 
گسترش آزادی های اجتماعی وتوسعه سیاسی
11%
 
کد : MD-1074      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۲ شنبه ۲ آذر      تعداد بازدید : 373

محمدکاظم سجادپور

محمدکاظم سجادپور

 

 

سید محمدکاظم سجادپور (زادهٔ ۱۳۳۴ در شیراز) مدرک کارشناسی خود را در رشته روابط بین‌الملل در سال ۱۳۵۷ و کارشناسی ارشد در رشته روابط بین الملل را در سال ۱۳۶۰ از دانشگاه تهران و دکترای علوم سیاسی را از دانشگاه جرج واشینگتن در سال ۱۳۶۹ دریافت کرد و در سال‌های ۱۳۷۲-۱۳۷۰ دوره ی تحقیقاتی فوق دکتری را در دانشگاه هاروارد گذراند. وی از سال ۱۳۷۲ عضویت هئیت علمی دانشکده ی رواط بین الملل بوده و همچنین در دانشگاه‌های تهران و شهید بهشتی تدریس کرده‌است. وی کتاب‌ها و مقالات متعدد در ایران و نشریات علمی بین المللی به چاپ رسانده‌است.
 
دکتر سجادپور عضو هیئت تحریریه مجلات متعدد از جمله مجله‌ی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و Iran Journal of International Affairs بوده و در سال‌های ۱۳۸۳-۱۳۷۸ سردبیری مجله‌ی سیاست خارجی را به عهده داشته‌است.
 
سجادپور از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۸ عضو هیئت علمی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیورک بوده و از سال ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۳ مسئولیت مدیرکلی دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امورخارجه را به عهده داشته و از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۶ نیز به عنوان سیفر دوم نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو خدمت کرده‌است. 
 
سوابق اجرایی
 
مدیرکل دفتر مطالعات سیاسی و بین­المللی
سفیر نزد سازمان ملل متحد در ژنو

 

روابط ایران و آمریکا در دوران پس از ترامپ|ایزدی و سجادپور در صد و 80 درجه
٠١:٢٨:٣٣
۱۳۹۵/۱۱/۳۰
روابط ایران و آمریکا در دوران پس از ترامپ|ایزدی و سجادپور در صد و 80 درجه
بازدید : ٢٢٣٨
نظر شما :
captcha