• تولیدات پورتال
  • گالری تصاویر
  • ویدئوهای جنجالی
اخبار و تازه ها
مرتب سازی مناظره ها
مهمترین وظیفه رئیس جمهور بعدی را چه میدانید؟
حل مشکلات اقتصادی ومسکن
72%
 
اجرای عدالت ورسیدگی به محرومان
12%
 
ادامه روند مذاکرات ورفع تحریم
7%
 
گسترش آزادی های اجتماعی وتوسعه سیاسی
7%
 
کد : MD-109      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۲ شنبه ۲ آذر      تعداد بازدید : 1250

محمد جواد کولیوند

محمد جواد کولیوند

 

محمد جواد كوليوند، سال ١٣٤٤ در خانواده اي مومن و مذهبي به دنيا آمد. پدرش ـ حاج پاشا ـ معلم قرآن بود و نزد مردم عزت و احترام خاصي داشت. 

يكسال بعد از تولد وي، خانواده اش به شهرستان كرج مهاجرت كردند و در محمد آباد اين شهر سكني گزيدند. بعد از مهاجرت به كرج ، پدرش، شغل كشاورزي پيشه كرد و به زراعت صيفي جات پرداخت. 
دوران ابتدايي تحصيل خود را در مدرسه روستا، زير نظر آقاي بهروزي ـ كه مدير و معلمي دلسوز و مهربان بود ـ سپري كرد ؛ دوران ابتدايي همراه با شروع تحولات انقلابي مردم بود و او به همراه مادرش كه زني مومن، مهربان و انقلابي بود در اين تظاهراتها شركت مي كرد...بعد از پايان دوره پنجم ابتدايي براي طي كردن دوره ي بالاتر راهي شهر كرج شد و تحصيلات خود را در مدرسه خشايار شاه ( واقع در چهار راه كارخانه قند ) ادامه داد.كه مقارن با پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي بود. 
براي گذراندن دوره دبيرستان به مدرسه انقلاب ـ واقع در خيابان طالقاني جنوبي ـ رفت كه اين بار نيز، ورود او به دوره ي بالاتر تحصيلي، همزمان با شروع جنگ تحميلي بود. 
از همان سالهاي اول جنگ تحميلي، مانند بسياري از نوجوانان غيور و دلاور كه با كمال ميل در اين جبهه هاي حق عليه باطل شركت مي نمودند عازم جبهه شد اما به علت كم بودن سن نتوانست وارد صفوف رزمندگان شود، به مانند بسياري از رزمندگان نوجوان هم سن خود با تغيير دادن سال تولد خود توانست به جبهه راه پيدا كند وي به محض حضور در جبهه با قابليت و توانمندي كه از خود نشان داد، توانست در دو عمليات مهم كردستان و خيبر شركت نمايد... در عين حال دوران دبيرستان را همراه با رفتن مكرر به جبهه هاي جنگ به اتمام رساند و ديپلم خود را در سال ١٣٦٤ دريافت نمود ...
 
دوران جنگ تحميلي 
محمد جواد كوليوند و خانواده اش به علت عِرق به وطن و ملت و دفاع از آن در ٨ سال دفاع مقدس از خود جانفشاني هاي زيادي نشان دادند. تا آنجا كه دو برادر گرانقدر ايشان يكي محمد صفا كوليوند در عمليات والفجر مقدماتي و ديگري محمد باقر كوليوند در عمليات بدر به شهادت رسيدند . برادر ديگرش حاج حسن كوليوند در عمليات كربلاي ٥ به علت اصابت گلوله از ناحيه گردن دچار قطع نخاع شده است. هم اينك اين جانباز گرانقدر، داراي ٧٠% درجه جانبازي است و در نهايت خودش هم كه در بسياري از عملياتها مانند عمليات كربلاي يك و آزاد سازي مهران و... شركت مي نمود،نيز در عمليات كربلاي ٥ كه يكي از تاثير گذارترين عملياتها در طول ٨ سال دفاع مقدس بود به همراه برادر از ناحيه ي كمر و شكم بشدت مجروح شده و درمانش به مدت ١٧ ماه به طول انجاميد.
 
ادامه تحصيل و دوران پيشرفت 
علاقه شديد به ادامه تحصيل عامل موثري بود كه بلافاصله بعد از اتمام جنگ تحميلي،شروع به درس خواندن نمايد و دوران دور از تحصيل را جبران كند، وي توانست در سال ١٣٦٩ در رشته مديريت صنعتي دانشگاه آزاد اسلامي واحد كرج پذيرفته شود. همزمان با ادامه تحصيل در شركت مخابرات استان تهران مشغول به كار شده و به عنوان كارمند قابل به مخابرات محمد شهر كرج معرفي شدند.
بعد از پايان تحصيلات كارشناسي، ارتقا شغل پيدا كرده در قسمت آبونمان مخابرات شهر كرج مشغول به فعاليت شد.
دوره كارشناسي ارشد خود را در دانشگاه آزاد واحد سمنان در همان رشته گذراند و در سال ١٣٧٧ فارغ التحصيل شد.

 

مناظره امیر حسین قاضی زاده و محمد جواد کولیوند در مورد اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری
٠١:١٥:٥٥
۱۳۹۱/۸/۲۱
مناظره امیر حسین قاضی زاده و محمد جواد کولیوند در مورد اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری
بازدید : ١٢٤٢٨
نظر : ٣
نظر شما :
captcha