کد : MD-1769      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۸ شهريور      تعداد بازدید : 847

همایون بهزادی

بازیکن و مربی فوتبال بازنشسته اهل ایران

 

 

 
همایون بهزادی (۲۰ دی ۱۳۲۰ در خرم‌آباد - ) بازیکن و مربی فوتبال بازنشسته اهل ایران است. او پیشتر در تیم ملی فوتبال ایران بازی می‌کرد و بیشتر دوران باشگاهی‌اش را در پرسپولیس گذراند.
 
بهزادی دارای مدرک کارشناسی ادبیات فارسی است.
 
دوران باشگاهی
 
از جمله افتخارات همایون بهزادی هتریک در بازی معروف پرسپولیس و تاج (استقلال) است که در ۱۶ شهریور ۱۳۵۲ برگزار شد که با برتری شش بر صفر به سود پرسپولیس خاتمه یافت.
 
دوران مربیگری
 
او پیش از سرمربیگری، به واسطه کاپیتانی تیم و قدرت رهبری‌اش در غیاب آلن راجرز، سرمربی آن زمان پرسپولیس تیم را تمرین می‌داد و مربیگری می‌کرد. او در اواخر سال ۱۳۵۳ به سرمربیگری پرسپولیس رسید و دست به جوانگرایی زد. او در جام تخت جمشید ۱۳۵۳ و ۱۳۵۴ هدایت پرسپولیس را بر عهده داشت. نخستین بازی او به عنوان مربی بازی دوستانه‌ای با ملوان بود که پرسپولیس آن بازی را ۳-۱ برد. بازی‌های رسمی او با باخت برابر راه‌آهن در جام تخت جمشید ۱۳۵۴ آغاز شد. پس از آن پرسپولیس ۲ برد و ۲ مساوی به دست آورد و آماده بازی با تاج شد.
 
پس از باخت ۳-۱ در هفدهمین شهرآورد تهران و در پی اختلاف با عبده بهزادی از مربیگری پرسپولیس کنار گذاشته شد و بیوک وطنخواه مربی پرسپولیس شد. پرسپولیس در پایان جام تخت جمشید ۱۳۵۴ با وطنخواه به قهرمانی رسید.
 
پس از آن بهزادی مربی تیم جوانان باشگاه فوتبال شهباز شد.

 

با "گربه سیاه" ‌آبی‌ها در سالروز "شش‌تایی‌ها" | دیدار با همایون بهزادی شناسنامه داربی شهریور 52
۱۳۹۳/۶/۱۸
با "گربه سیاه" ‌آبی‌ها در سالروز "شش‌تایی‌ها" | دیدار با همایون بهزادی شناسنامه داربی شهریور 52
بازدید : ٢٠٠٢
نظر شما :
captcha