کد : MD-2619      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۵ دوشنبه ۵ مهر      تعداد بازدید : 189

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی

نماینده مجلس

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی (م. ۱۳۴۵) مهندس عمران و سیاستمدار ایرانی و نماینده مردم رشت در نهمین و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی است. جعفرزاده که کارشناس ارشد عمران است جانباز ۷۰ درصد جنگ ایران و عراق در شلمچه بوده و از ویلچر استفاده می‌کند. وی در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان است.
 
جعفرزاده در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با کسب ۴۳٬۹۴۶ رأی در مرحله دوم انتخابات مجلس نهم از حوزهٔ انتخابیهٔ رشت برگزیده شد. او در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات عضویت دارد.
 
جعفرزاده برای انتخاب مجدد در مجلس شورای اسلامی در انتخابات سال ۱۳۹۴ ثبت نام کرد ولی از سوی هیئت‌های نظارت اولیهٔ زیر مجموعهٔ شورای نگهبان رد صلاحیت شد. اما درنهایت صلاحیت او توسط شورای نگهبان مورد تأیید قرار گرفت و به او مجوز حضور در انتخابات مجلس دهم داده‌شد.
 
جنجال‌ها
نطق انتقادی او از اعطای بورسیه‌های غیرقانونی (برای تحصیل در مقطع دکترای تخصصی) توسط مسئولین وزارت علوم دولت احمدی‌نژاد در صحن مجلس نهم بسیار مورد توجه قرار گرفت. این در حالی است که خود او از این بورسیه‌ها استفاده کرده بود. او مدرک کارشناسی ارشد خود را از پردیس بین‌الملل داشت اما بدون هیچ مصاحبه و آزمونی دانشجوی دکترای تخصصی دانشگاه گیلان شد و پس از مقاومت استاد راهنما از قبول وی ، او در پی گرفتن انتقالی به دانشگاه صنعتی خواجه نصیر تهران برآمد.
 
همچنین او با مدرک کارشناسی ارشد عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان شد که پس از روی کار آمدن دولت جدید اخراج گردید
 
مسئولیت‌ها
مشاور معاون رئیس جمهور.
رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان
رئیس مرکز پشتیبانی امور جانبازان کشور
مدیر کل امور جانبازان شمالغرب تهران
مدیر کل امور جانبازان استان گیلان
 
دیدگاه‌ها و نظرات
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به شروع فعالیت‌های زودهنگام جریان اصلاح‌طلب برای ورود به انتخابات مجلس دهم ایران این‌چنین گفت که با توجه به سابقه فعالیت انتخاباتی اصلاح‌طلبان در سال ۱۳۸۸ ، در هر مقطعی که این جریان از قانون خارج شود هیچ عقل منطقی با آن‌ها همراهی نمی‌کند و تنها تا زمانی که حرفی در جهت توسعه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور داشته باشند می‌توانند فعالیت کنند. وی همچنین گفت که اصلاح‌طلبان بارها نشان دادند که نمی‌توانند راهکاری برای حل مشکلات جامعه ارائه دهند؛ و اگر جریان اصلاح‌طلب تندروی‌های گذشته خود را اصلاح نکند، مردم حضور آن‌ها در دولت و مجلس را نمی‌پذیرند و باید گفت که رویه اصلاح‌طلبان و فعالیت‌های غیرقانونی آن‌ها به‌طورقطع به ضرر این جریان تمام می‌شود.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی ایران همواره بر این موضوع تأکید داشته است که «نظر رهبری برای هر قوای سه‌گانه همواره روشن‌کننده مسیر راه بوده و هست و باوجود تمامی اختلاف‌نظرها و سلیقه‌هایی که ناشی از وجود دموکراسی در کشور وجود دارد، همه ما تابع فرمایشات ولایت هستیم.»
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد جایگاه شورای نگهبان و تخریب آن از سوی برخی افراد بدین موضوع اشاره داشت که:
ضرورت وجودی شورای نگهبان انکارناپذیر است، اگر شورای نگهبان نباشد مجلس و حتی قوانینی که وضع می‌شود ضد اسلامی و دینی و مصالح ملی کشور خواهد بود.
 
وی اضافه کرد که دشمن برای نفوذ به دنبال حذف شورای نگهبان است به دلیل اینکه شورای نگهبان سدی بزرگ در مقابل نفوذی که رهبری تذکر داده‌اند است، بنابراین حفظ حرمت شورای نگهبان بر همه واجب است.
 
غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده مجلس نهم و منتخب اول رشت در ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ضمن انتقاد از گشت ارشاد نامحسوس و عدم صدور اعتبارنامه مینو خالقی گفت: «الان شصت کرسی برای مجلس باقی مانده است. باید به هر شکلی شده مردم را از دولت ناامید کنند. در این وضعیت وزارت کشور باید ورود کند تا در انتخابات مرحله دوم چنین مسائلی بر روی مردم اثر گذار نباشد. در صورتی که وزیر کشور در این رابطه ابراز بی‌اطلاعی کند و یا بگوید من کاره‌ای نیستم همان بهتر که درب آن وزارت خانه را با چنین وزیری ببندیم. در همین رابطه در صورتی که در مرحله بعدی وزارت کشور درخصوص پرونده منتخب مردم اصفهان اظهار نظر نکند و موضوع را به بررسی اعتبار نامه‌ها موکول نکند وی را استیضاح خواهیم کرد. اگر وزیر کشور در مورد پرونده مینو خالقی و پلیس نامحسوس اخلاقی کوتاهی کند و تنها نقش تماشاگر را بازی کند عاقبت خوبی برای آقای رحمانی فضلی پیش بینی نمی‌کنم.»
 
 

 

نماینده مجلس: ۷۵ هزار کولبر در کشور داریم|با بحران کولبران دانش‌آموز مواجه هستیم
۱۳۹۶/۸/۷
نماینده مجلس: ۷۵ هزار کولبر در کشور داریم|با بحران کولبران دانش‌آموز مواجه هستیم
بازدید : ٢٧٢
قاضی زاده‌: نگران تضعیف جایگاه مجلس هستیم
۱۳۹۶/۴/۱۰
قاضی زاده‌: نگران تضعیف جایگاه مجلس هستیم
بازدید : ٢٦٢
حجت‌الاسلام سالک: دولت موانع کار و تولید را از سر راه برنمی‌دارد
۱۳۹۶/۱/۸
حجت‌الاسلام سالک: دولت موانع کار و تولید را از سر راه برنمی‌دارد
بازدید : ٣٤٨
نظر : ١
دومین اجلاس دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری|دری نجف آبادی و کعبی در تیتر امشب
٤١:٥٧
۱۳۹۵/۱۲/۱۸
دومین اجلاس دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری|دری نجف آبادی و کعبی در تیتر امشب
بازدید : ٥٦٢
نظر شما :
captcha