کد : MD-2771      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۴ آذر      تعداد بازدید : 105

محمد ناظم‌الشریعه

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران

 

 

سید محمد ناظم الشریعه (زادهٔ ۳۱ شهریور ۱۳۴۸ در شیراز) (زادگاه دقیق قادرآباد (فارس) - دشت مرغاب) بازیکن سابق فوتسال اهل ایران است که در حال حاضر هدایت تیم ملی فوتسال ایران را برعهده دارد.
 
دوران بازی
وی دوران حرفه‌ای خود را با ورزش فوتبال آغاز کرد و بین سال‌های ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۸ در لیگ دسته یک فوتبال بازی می‌کرد و حتی در برهه‌ای به همراه افشین پیروانی، نمایندگان استان فارس در تیم ملی فوتبال امید ایران بودند.
 
او در اوایل دهه ۷۰ وارد فوتسال شد و در سال ۱۳۷۵ به همراه تیم منتخب فارس در اولین دورهٔ مسابقات فوتسال کشوری حضور پیدا کرد؛ وی در دورهٔ دوم این مسابقات نیز به همراه باشگاه فوتسال صدرای شیراز و تحت عنوان مربی-بازیکن حضور داشت و مقام چهارم را کسب کرد.
 
دوران مربی‌گری
ناظم‌الشریعه پس از این‌که در دومین دورهٔ مسابقات فوتسال کشوری اولین تجربه مربی‌گری را کسب کرد در سال ۱۳۸۲ به عنوان مربی تیم ملی فوتسال امید ایران انتخاب شد و تا سال ۱۳۸۵ هدایت این تیم را برعهده داشت.
 
وی همچنین هدایت تیم‌های مختلفی از جمله جوانان صدرای شیراز و گیتی‌پسند نیز عهده‌دار بود و به همراه باشگاه فوتسال حفاری اهواز در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ به ترتیب عناوین سوم و چهارم لیگ برتر فوتسال ایران را کسب کرد و در هر دو سال به عنوان سرمربی فنی‌ترین تیم معرفی شد.
 
پس از چند سال حضور موفق در تیم حفاری اهواز، وی در سال ۱۳۹۳ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال امید ایران و دستیار خسوس کاندلاس در تیم ملی فوتسال ایران، انتخاب و در شهریور ماه سال ۱۳۹۴ به عنوان جانشین این سرمربی اسپانیایی، سرمربی تیم ملی فوتسال شد.
 
افتخارات
ملی
ایشان در همان مدت کوتاهی که هدایت تیم ملی را برعهده گرفتند موفق به کسب عناوین زیر شدند:
 
۱- او در سال ۱۳۹۵ به همراه تیم ملی قهرمان مسابقات فوتسال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۶ در ازبکستان، و نامزد کسب عنوان بهترین سرمربی جهان در سال ۲۰۱۶ شد. شکست ازبکستان میزبان در حالی رقم خورد که ایران آخرین قهرمانی اش در سال ۲۰۱۰ اتفاق افتاده بود و بعد از ۶ سال ناکامی در آسیا، این قهرمانی در سال ۲۰۱۶ بر شیرینی‌ها و ارزش‌های این پیروزی افزود.
 
۲- کسب مجوز حضور در جام جهانی فوتسال ۲۰۱۶ کلمبیا.
 
۳- ایشان در همین سال ۱۰ مهرماه ۱۳۹۵ مصادف با یکم اکتبر ۲۰۱۶ موفق کسب مدال برنز و سوم جام جهانی فوتسال ۲۰۱۶ کلمبیا شدند، (هشتمین دوره جام جهانی فوتسال).
 
از افتخارات قابل تحسین این دوره:
 
الف: حضور در جمع چهار تیم برتر جهان و برگ زرین دیگر آن جایگاه سومی جهان.
 
ب: کسب مقام سوم در جهان برای اولین بار، بهترین عملکرد و جایگاه یک ورزش گروهی و تیمی بزرگسالان ایران درجهان بود، این مهم درحالی رقم خورد که ایران به اولین کشوری از قاره آسیا در تاریخ تبدیل شد که در یک ورزشی گروهی ملی در رده بزرگسالان موفق ثبت رکورد رفتن به سکوی جهانی شد.
 
ج: شکست برزیل پرافتخارترین تیم ملی فوتسال جهان، تیمی که قهرمان ۵ دوره جام جهانی فوتسال، یک نائب قهرمانی و یک سومی از ۷ دوره جام جهانی را در کارنامه خود داشت توسط ایران و حذف این کشور در مرحله یک هشتم نهایی برای اولین بار در تاریخ از شگفتی‌هایی بود که در این دوره مسابقات رقم خورد.
 
د:احمد اسماعیل‌پور ملی پوش ایران سومین بازیکن برتر و ارزشمند جام لقب گرفت و توپ برنزی را دریافت کرد.
 
باشگاهی
ایشان به همراه باشگاه فوتسال حفاری اهواز در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ به ترتیب عناوین سوم و چهارم لیگ برتر فوتسال ایران را کسب کردند.
 
 

 

ناظم الشریعه: تیم ملی فوتسال فقر تاکتیکی دارد|مقایسه ام با کی روش درست نیست
۱۳۹۵/۹/۱۴
ناظم الشریعه: تیم ملی فوتسال فقر تاکتیکی دارد|مقایسه ام با کی روش درست نیست
بازدید : ٣٨٥
نظر شما :
captcha