• تولیدات پورتال
  • گالری تصاویر
  • ویدئوهای جنجالی
اخبار و تازه ها
مرتب سازی مناظره ها
مهمترین وظیفه رئیس جمهور بعدی را چه میدانید؟
حل مشکلات اقتصادی ومسکن
69%
 
اجرای عدالت ورسیدگی به محرومان
12%
 
ادامه روند مذاکرات ورفع تحریم
6%
 
گسترش آزادی های اجتماعی وتوسعه سیاسی
12%
 
کد : MD-448      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۲ شنبه ۲ آذر      تعداد بازدید : 556

رودابه حمزه ای

رودابه حمزه ای

 

 

 

 
خانم رودابه حمزه ای متولد سال 1343،متاهل ودارای سه فرزند است.
 
وی در سیزده سالگی متوجه علاقه اش به شعر شد و شروع به مطالعه کتابها ی شعر گوناگون کرد ، تا جایی که خود نیز اقدام به سرودن شعر نمود . تا سن بیست وشش سالگی این اشعار مربوط به بزرگسالان می شد ، ولی درهمین زمان متوجه شد کتابهای شعر کودک آنچنان که باید، دختر کوچکش را به خودجذب نمی کند.بنابراین تصمیم گرفت خود اقدام به نوشتن کتاب برای کودکش کند .
 
بعد از مدتی به پیشنهاد همسرش یکی از این کتابهای شعر کودکرا به چاپ رساند تا علاوه بر دخترش تمامی کودکان ایران از آن بهره- مند شوند. دو کتاب" کلبه کوچک شاپرکها "و"مجموعه ای از مهربانی ها" در یک سال به چاپ رسید و جداگانه برنده کتاب سال شد.
 
این یک شروع موفقیت آمیز برای فعالیت فرهنگی و هنری خانم حمزه ای درارتباط با کودک بود.از این پس ایشان همکاری خود را با مجلات مختلف و صدا و سیما در همین زمینه ادامه داد. کیهان بچه ها ، همشهری ومجله باران ، از جمله مکانهای فعالیت ایشان است . به عنوان نمونه از برنامه های تلویزیونی که ایشان به عنوان همکار در ان مشارکت داشتند ، می توان به برنامه" فیتیله جمعه تعطیله " و مجموعه " عکاسخانه" اشاره کرد ، که در برنامه اول سرودن اشعار و در برنامه دوم ساخت تیتراژ پایانی را به عهده داشته اند. 
 
علائق و سایر فعالیتهای فرهنگی- هنری
 
در کنار فعالیت در صداو سیما و نشریات مختلف ، همکاری در ارائه کاستهای شعر و موسیقی کودک از دیگر فعالیتهای خانم حمزه ای است . وی معتقد است : " تمامی آدمها ی کره زمین بالقوه هنرمند هستند اما شاید موقعیت بروزاین هنر را پیدا نکرده اند." نقاشی ، خوشنویسی وموسیقی از دیگرزمینه های هنری مورد علاقه ایشان است.
 
ویژگیهای کار برای کودکان
 
از دید خانم حمزه ای ، کار برای کودکان باید بسیار با دقت و احتیاط انجام شود چرا که همه ما آنچه را که در کودکی فرا گرفته ایم مانند نقشی که در سنگ حک شودبه یاد داریم.پس بایدبه این مهم به عنوان ساختن و پرورش یک نسل نگاه کنیم. وقتی با مقوله کودک برخورد می شود ،نباید هزینه ها و امکانات کودکانه ومختصر شود.
 

 

نظر شما :
captcha