• تولیدات پورتال
  • گالری تصاویر
  • ویدئوهای جنجالی
اخبار و تازه ها
مرتب سازی مناظره ها
مهمترین وظیفه رئیس جمهور بعدی را چه میدانید؟
حل مشکلات اقتصادی ومسکن
67%
 
اجرای عدالت ورسیدگی به محرومان
12%
 
ادامه روند مذاکرات ورفع تحریم
6%
 
گسترش آزادی های اجتماعی وتوسعه سیاسی
12%
 
کد : MD-474      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۲ شنبه ۲ آذر      تعداد بازدید : 775

اسدالله عسگراولادی

اسدالله عسگراولادی

 
 
اسدالله عسگراولادی (زاده ۱۳12 در چهارراه سیروس، تهران) از برجسته‌ترین بازرگانان ایرانی، معروف‌ترین صادرکننده خشکبار ایران، عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در تمام دوران پس از انقلاب , رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین است. برادر وی حبیب‌الله عسگراولادی از سیاست‌مداران مهم ایران است.
 
صادرات پسته، زیره، میگو، میوه‌جات خشک و خاویار و واردات شکر و لوازم خانگی مهمترین فعالیت اقتصادی اوست. با این حال عسگراولادی خود را بازرگان کوچکی می‌داند که در زمینه صادرات فعالیت کوچکی دارد.
 
عسگراولادی از اقتصاد بازار، توسعه صادرات و حمایت از بخش خصوصی حمایت می‌کند. وی از سال ۱۳۳۶ که شرکت حساس را دایر کرده تا حالا کار صادرات کرده‌است. او در مصاحبه‌ای با عصر ایران گفت: «من به این که میلیاردر هستم افتخار می‌کنم به این دلیل که ذره‌ای از دارایی‌هایم را با رانت وکار خلاف به دست نیاورده‌ام. حتی از گرفتن وام بانکی هم پرهیز می‌کنم وگفتم که حتی کار واردات هم نمی‌کنم. نه این که کار واردات را بد بدانم. نه بد نمی‌دانم اما من با خودم عهد کرده‌ام کار صادرات بکنم. البته من هم سلطان میلیاردرهای ایران نیستم.»
 
برادرش حاج‌حبیب‌الله، یکی از مشاهیر عرصه سیاست است و او از مشاهیر عرصه اقتصاد. حاج‌حبیب‌الله عضو حزب مؤتلفه اسلامی‌است و در مقابل حاج اسدالله عضو اتاق بازرگانی تهران.
 
 
 
 
 
 

 

نظر شما :
captcha