کد : MD-64      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۲ شنبه ۲ آذر      تعداد بازدید : 884

حمید استیلی

حمید استیلی


حمیدرضا استیلی بازیکن و مربی فوتبال ایرانی است. وی ۸۲ بازی ملی در کارنامهٔ خود دارد كه توانسته است در اين بازيها ۱۲ گل به ثمر برساند. او بيشتر فعاليت های باشگاهی خود را در پرسپوليس گذرانده است.
حميد استيلی در تاريخ ۱۲ فروردین ۱۳۴۶ در محله ی چهارصد دستگاه نازی آباد تهران به دنيا آمد.
استیلی در مدت بازیگری شاگرد مربیانی نظیر فیروز کریمی؛ فرهاد کاظمی، علی پروین، جلال طالبی، غلامحسین مظلومی، منصور پورحیدری و بیژن ذوالفقارنسب بوده است. وی سابقه حضور در باشگاهای استقلال جنوب، پاس تهران، پرسپولیس، بهمن كرج، القادسیه کویت و گیلانگ سنگاپور را دارد. وی از سال ۶۳ در ترکیب اصلی پاس جای گرفت و ۸ سال بعد به پرسپولیس رفت. استیلی در سال ۷۲ از پرسپولیس جدا شد و در سال ۷۷ مجددا بازگشت. وی در سال ۱۳۸۳ و بعد از بازی با سپاهان از فوتبال باشگاهی خداحافظی كرد.
او در سال ۶۸ توسط علی پروین به تیم ملی دعوت شد و در دیدار با شوروی سابق اولین بازی خود را انجام داد. وی در جام جهانی ۱۹۹۸ توانست با ضربه سر دروازه تیم ملی فوتبال آمریکا را باز کند.
استیلی مدتی دستیار آری هان و سپس مصطفی دنیزلی در باشگاه پرسپولیس بود. وی در زمان افشین قطبی به عنوان كمک مربی اول در پرسپولیس فعالیت می‌کرد. در سال ۱۳۸۸؛ او سر مربی استيل آذين تهران شد و دراواخر ليگ نهم از اين تيم كنار گذاشته شد.استیلی در لیگ دهم چند هفته مانده به شروع لیگ به شاهین بوشهر پیوست اما پس از فوت برادرش در فروردين ۱۳۹۰ و به خاطر مسائل روحی از اين سمت استعفا داد.
 
در تاريخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۰ و پس از رد درخواست كميته ی فنی باشگاه پرسپوليس مبنی بر ادامه ی همكاری علی دایی با پرسپوليس؛ استیلی توسط كميته ی فنی به عنوان سرمربی انتخاب شد.استیلی در تاریخ ۱۸ آذر ۱۳۹۰ پس از شکست ۳ بر صفر مقابل استقلال در بازی مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی، از مربیگری پرسپولیس کناره گیری کرد.

 

 

پاسخ صداوسیما به حاشیه‌هایی درباره پویول، یاسی اشکی و حمید استیلی
۱۳۹۷/۴/۲۵
پاسخ صداوسیما به حاشیه‌هایی درباره پویول، یاسی اشکی و حمید استیلی
بازدید : ١٨١
حمید استیلی مهمان حالا خورشید
٢٩:٢٧
۱۳۹۵/۱۰/۱۶
حمید استیلی مهمان حالا خورشید
بازدید : ٨٩٩
حمید استیلی در دورهمی مهران مدیری
١٨:٢٣
۱۳۹۵/۳/۳
حمید استیلی در دورهمی مهران مدیری
بازدید : ٢٠١٢
گفتگو با حمید استیلی در مورد مسائل پرسپولیس و تیم ملی
٤٦:٣٨
۱۳۹۱/۷/۱۱
گفتگو با حمید استیلی در مورد مسائل پرسپولیس و تیم ملی
بازدید : ٧٦٢٩
نظر : ٣
نظر شما :
captcha