• تولیدات پورتال
  • گالری تصاویر
  • ویدئوهای جنجالی
اخبار و تازه ها
مرتب سازی مناظره ها
مهمترین وظیفه رئیس جمهور بعدی را چه میدانید؟
حل مشکلات اقتصادی ومسکن
69%
 
اجرای عدالت ورسیدگی به محرومان
12%
 
ادامه روند مذاکرات ورفع تحریم
6%
 
گسترش آزادی های اجتماعی وتوسعه سیاسی
12%
 
کد : MD-77      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۲ شنبه ۲ آذر      تعداد بازدید : 1239

حسین کچوئیان

حسین کچوئیان

 

 

حسین کچویان (زاده ۱۳۳۸ در تهران) جامعه‌شناس ایرانی، عضو هیأت علمی دانشکدهٔ علوم اجتماعی دانشگاه تهران و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است. پژوهش‌های او عمدتاً در حوزه نظریه‌های کلان جامعه‌شناسی و جامعه‌شناسی معرفت قرار دارد. او فارغ‌التحصیل دانشگاه منچستر و دارای تحصیلات حوزوی است.

 

 

وی دیپلم ریاضی-فیزیک را در سال ۱۳۵۷ از دبیرستان خوارزمی اخذ کرد. سال ۱۳۵۸ تحصیلات حوزوی خود را ابتدا از مدرسه عالی شهید مطهری شروع می‌کند، بعد به مدرسه سپهسالار و مدرسه مروی می‌رود. همزمان بحث‎‎های فلسفه (الهیات شفای ابن‎سینا، شواهدالربوبیه و اسفار را نزد جوادی آملی می‌آموزد.
 
دروس دیگر حوزه را تا حد کفایه و اصول ادامه می‌دهد و بحث‎‎های خارج را تا حدودی با آقای بجنوردی می‌گذراند. همزمان با این بحث‎‎ها دروس دانشگاهی را ادامه می‎‎دهد. در سال ۱۳۶۴ در رشته علوم اجتماعی دانشگاه تهران درجه کارشناسی‌اش را گرفته و در سال ۱۳۶۹ موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد در رشته جامعه شناسی از دانشگاه تربیت مدرس شد. دوره دکترایش را از سال ۱۳۶۹ در رشته جامعه‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس آغاز کرد، اما به سال ۱۳۷۴ آن را ناتمام رها کرد و در سال ۱۳۷۵ وارد دانشگاه منچستر انگلیس شد و به سال ۱۳۸۰ از آن درجه دکترایش را اخذ کرد. موضوع رساله دکترایش جامعه‌شناسی و دین بعد از تجدد بود.
 
نگارش صحیح نام خانوادگی وی، همچنان که در عنوان نویسندهٔ ۶ کتاب اخیرش دیده می‌شود، کچویان است. بااین‌وجود بعضاً به اشتباه کچوئیان نوشته می‌شود.
 

 

 

 

نظر شما :
captcha