• تولیدات پورتال
  • گالری تصاویر
  • ویدئوهای جنجالی
اخبار و تازه ها
مرتب سازی مناظره ها
مهمترین وظیفه رئیس جمهور بعدی را چه میدانید؟
حل مشکلات اقتصادی ومسکن
68%
 
اجرای عدالت ورسیدگی به محرومان
12%
 
ادامه روند مذاکرات ورفع تحریم
6%
 
گسترش آزادی های اجتماعی وتوسعه سیاسی
12%
 
کد : MD-871      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۲ شنبه ۲ آذر      تعداد بازدید : 722

خولیو ولاسکو

خولیو ولاسکو

 

 

خولیو ولاسکو (به اسپانیایی: Julio Velasco)‏، (زادهٔ ۹ فوریه ۱۹۵۲ در لاپلاتا، آرژانتین) مربی والیبال بوده و هم‌اکنون مربی تیم ملی والیبال ایران است.
 
از او به عنوان پرافتخارترین مربی جهان در رشته والیبال یاد می شود. مربیگری حرفه‎ای وی در سال ۱۹۸۱ با دستیاری سرمربی آرژانتین آغاز شد. وی در دههٔ ۱۹۹۰ میلادی در سمت مربی‌گری تیم ملی والیبال ایتالیا به افتخارات فراوانی دست یافت.
 
او به سه زبان انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی صحبت می کند. از افتخارات او می‌توان به پنج بار قهرمانی در لیگ جهانی والیبال، همراه با این تیم اشاره کرد. او پس از کسب مدال نقره المپیک ۱۹۹۶ برای تیم ملی ایتالیا، مربی تیم ملی زنان این کشور شد.
 
در سال ۲۰۱۱ نیز وظیفهٔ مربی‌گری تیم ملی والیبال ایران را برعهده گرفت. ولاسکو تیم ایران را برای نخستین بار، در مسابقات قهرمانی آسیا به مقام قهرمانی رساند.
 
این تیم، تحت هدایت ولاسکو شگفتی‌ساز جام جهانی ۲۰۱۱ لقب گرفت. همچنین تیم ملی والیبال ایران با هدایت ولاسکو، با برتری مقابل مصر و ژاپن در دیدارهای انتخابی لیگ جهانی در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار از آغاز لیگ جهانی والیبال، به این مسابقات معتبر راه یابد. بدین ترتیب خولیو ولاسکو «بزرگترین مربی تاریخ والیبال ایران» لقب گرفت.
 
او در والیبال انتشارات و جوایز مهمی را برده است از جمله ۴ بار ارزشمندترین مربی جهان، او عضویت در تالار آمریکایی مشاهیر را هم دارد. از او به عنوان سرمربی افسانه ای جهان یاد می شود.

 

گفت‌وگو با همسر خولیو ولاسکو درباره ایران و زندگی در آن | گفتگو با ربکا ولاسکو
۱۳۹۲/۷/۳
گفت‌وگو با همسر خولیو ولاسکو درباره ایران و زندگی در آن | گفتگو با ربکا ولاسکو
بازدید : ٣٣٣٩
از حضور در ایران لذت می‌برم | گفتگو با آقای خولیو ولاسکو
۱۳۹۲/۷/۳
از حضور در ایران لذت می‌برم | گفتگو با آقای خولیو ولاسکو
بازدید : ٢٧٧٨
نظر شما :
captcha