کد : 305-1293181      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۴ بهمن      تعداد بازدید : 198

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح: هدف حفاظت‌واطلاعات جمع‌آوری مدرک علیه کسی نیست

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: هدف حفاظت‌واطلاعات جمع‌آوری مدرک علیه کسی نیست؛ باید پیشگیری و حفظ در اولویت قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس،حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدکاظم بهرامی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در همایش مسئولان حفاظت‌ و اطلاعات سازمان قضایی نیروهای مسلح افزود: فرد خاطی را از دایره تشکیلات خارج کردن سخت نیست بلکه حفظ کردن وی مشکل است.

 وی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) گفت: آن حضرت می‌فرمایند که هر کس برادر مؤمنش را در کار خطایی مشاهده کرد و او را از آن کار باز نداشت به وی خیانت کرده است.
این مقام قضایی با اشاره به اهمیت حفظ اسناد گفت: حفظ اسناد و اطلاعات حتی در قبال به افراد مورد اعتماد، نیاز به آموزش و مراقبت دارد؛ علی (ع) می‌فرمایند که تمام مروت و صمیمت را به دوستت تقدیم کن اما همه آرامش خود را تقدیمش نکن؛ یعنی اگر هر چه داری و نداری به او بگویی و اسرار را در اختیارش قرار دهی، غلط است.
وی تأکید کرد: همین حدیث را اگر بتوانیم در بین کارکنان محقق نماییم می‌تواند در حفظ اسناد و اطلاعات مؤثر باشد.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح صداقت در تهیه گزارش‌های حفاظتی را یک اصل مهم برشمرد و افزود: اگر به‌صورت احتمالی، توهمی و با ادله غیر محکم مسئله‌ای را به کسی نسبت داده و‌ آبرویش را در معرض خطر قرار دهیم، نزد خداوند گناه بزرگی است.
وی افزود: روایات در حفظ حرمت مؤمن عجیب است حتماً مراقبت کنید که گزارش‌ها متقن، مستند و مستدل باشد تا آبروی افراد مؤمن و سازمان را حفظ کنیم و حفاظت به معنای کامل کلمه تحقق یابد.

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی بصیرت و بینش ملت ایران را عامل خنثی شدن کید و مکرهای استکبار برشمرد و افزود: لازمه این بصیرت و هوشیاری، اخلاص است و ما مسئولان در نظام جمهوری اسلامی مهم‌ترین ویژگی‌ای که باید داشته باشیم بصیرت در دین و اخلاص است.

وی افزود: البته این درباره همه افراد صادق است اما اگر کسی در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت گرفت به‌طریق‌اولی باید این بصیرت و اخلاص را داشته باشد.

 انتهای پیام/

نظر شما :
captcha