کد : 305-1293431      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۴ بهمن      تعداد بازدید : 130

مدیرکل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد تخصیص 900 میلیون تومان از اعتبارات گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در 6 ماهه دوم 94

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از اعتبارات یک میلیارد و 820 میلیون تومان بخش گردشگری استان در سال جاری طی 6 ماه گذشته سال تنها 900 میلیون تومان آن تخصیص داده شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، محمود باقری امشب در جمع خبرنگاران به اعتبارات سه حوزه صنایع‌دستی، گردشگری و میراث فرهنگی در سال جاری و مدت مشابه سال قبل آن پرداخت و گفت: اعتبارات تملک دارایی حوزه میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان در سال 93 یک میلیارد و 36 میلیون تومان بوده که 700 میلیون تومان آن تخصیص یافت و اعتبارات این حوزه در سال جاری 900 میلیون تومان بوده است.

وی اعتبارات حوزه گردشگری استان در سال گذشته را یک میلیارد و 370 میلیون تومان با تخصیص یک میلیارد و 50 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: اعتبارات بخش گردشگری استان در سال جاری یک میلیارد و 820 میلیون تومان بوده که در 6 ماه ابتدای سال جاری 900 میلیون تومان آن تخصیص یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اعتبارات حوزه صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته 280 میلیون تومان با تخصیص 199 میلیون تومان بوده که اعتبار سال جاری این بخش 215 میلیون تومان بوده است.

این مسئول اظهار کرد: یک میلیارد تومان تسهیلات جهت حمایت از شاغلین صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد در کارگروه اشتغال استان در نظر گرفته شد که تاکنون 175 میلیون آن را جذب کردیم.

وی در ادامه از افتتاح 52 کارگاه صنایع‌دستی در استان کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری خبر داد و گفت: در دولت تدبیر و امید اولین نمایشگاه صنایع‌دستی را با 100 غرفه و با حضور استان‌های جنوب کشور برگزار کردیم.

باقری با بیان اینکه میراث فرهنگی و صنایع‌دستی اقدامات خوبی در راستای حمایت از شاغلین صنایع دستی انجام داده است، گفت: با آموزش‌هایی که در 150 روستای استان انجام دادیم رتبه کهگیلویه و بویراحمد در حوزه صنایع‌دستی به رتبه هفتم ارتقا یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در پایان از دریافت سه نشان ملی با مهر اصالت خبر داد و گفت: از پنج پرونده معرفی شده به سازمان سه رشته ساز و سنتور سنتی، سفره بافی و میخک و مهلو نشان ملی دریافت کردند.

انتهای پیام/82011/ذ30/د1000

جزئیات لغو روادید ایران و روسیه
۱۳۹۸/۷/۱۶
جزئیات لغو روادید ایران و روسیه
بازدید : ٢٤
سرلشکر باقری: دشمنان دریافته‌اند ایران اسلامی توان، آمادگی و اراده برخورد را دارد
۱۳۹۸/۷/۹
سرلشکر باقری: دشمنان دریافته‌اند ایران اسلامی توان، آمادگی و اراده برخورد را دارد
بازدید : ٢١
نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم
۱۳۹۸/۷/۲
نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم
بازدید : ٢٠
عالی‌ترین مقام نظامی چین: پکن روابط با تهران را راهبردی می‌داند
۱۳۹۸/۶/۲۱
عالی‌ترین مقام نظامی چین: پکن روابط با تهران را راهبردی می‌داند
بازدید : ٢٧
نظر شما :
captcha