کد : 305-1293981      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ پنج شنبه ۱۵ بهمن      تعداد بازدید : 92

یک مقام بلندپایه عمانی در گفت‌وگو با فارس فاش کرد دستور آتش فوری علیه صنعا از کاخ سفید به رئیس‌جمهور فراری یمن

یک مقام دیپلماتیک بلندپایه در عمان گفت، دولت آمریکا در تماس مستقیم با رئیس جمهور فراری یمن از وی خواسته که به مزدوران خود دستور حمله به صنعا را صادر کند.

یک مقام دیپلماتیک بلندپایه در عمان که به دلایل امنیتی خواست نامش فاش نشود، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا اظهار داشت: دولت آمریکا در تماس تلفنی با عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن، وی را تحریک کرده که به طور مستقیم برای آزادسازی صنعا اقدام کند.

این منبع افزود: اینکه آمریکا بدون هیچ واسطه سعودی با منصور هادی تماس مستقیم برقرار کرده تا با هر تلفات جانی یا مالی یک پیروزی میدانی، روانی یا حداقل رسانه‌ای در یمن محقق کند، نشانه به دردسر افتادن کاخ سفید به دلیل مداخله در جنگ یمن است.

وی تصریح کرد: آمریکا بیش از پیش در نابودی همه زندگی یمنی‌ها و کشتار زنان و کودکان و مردم بی‌گناه شریک خواهد بود.

این مقام عمانی گفت: بازتاب کشتار مردم یمن در سطح جهان و بخصوص نزد سازمان ملل و کاخ سفید موجب نگرانی شدید دولت آمریکا از مخدوش شدن چهره‌اش نزد افکار عمومی بین‌المللی و عربی شده است، به همین دلیل واشنگتن قصد مداخله مستقیم و بی واسطه در جنگ یمن کرده به بهانه اینکه از میزان تلفات جنگ کم کرده و آن را به سرانجامی برساند.

وی افزود: بعید نیست واشنگتن در سایه تداوم تلفات نیروهای ائتلاف عربی- صهیونیستی- آمریکایی توسط ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جبهه‌های مرزی و داخلی این کشور پرونده یمن را از دست سعودی‌ها خارج و خود به طور مستقیم این نبرد را هوایی، دریایی و زمینی فرماندهی کند.

صنعاء پایتخت یمن عصر جمعه شاهد برگزاری تظاهرات پرشور و گسترده مردمی با شعار «آمریکا، ملت یمن را می‌کُشد» بود که طی آن شهروندان یمنی با سردادن شعارهایی جنگ افروزی آل سعود با مشارکت آمریکا را محکوم کردند.

این در حالی است که «محمد علی الحوثی»، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن نیز در نشست فرماندهی وزارت دفاع و مناطق نظامی صنعا تاکید کرد: جنگ تحمیلی علیه یمن جنگی کاملا آمریکایی است.

وی در این نشست که به منظور برسی محورهای اصلی برنامه های اجرایی برای اعلام سال میلادی جاری به سال سرباز یمنی برگزار شده بود، گفت: آمریکایی‌ها به دلیل ملاحظات مربوط به امنیت راهبردی اسرائیل، جنگ در یمن را مهم‌تر از جنگشان سوریه برمی‌شمرند، چون صهیونیست‌ها، تسلط انصار الله بر تنگه باب المندب را از برنامه هسته‌ای ایران برای امنیت خود خطرناک‌تر می‌داند.

الحوثی گفت: در پی اعتراضات شدید مردم یمن به مداخله آمریکا در کشتار مردم این کشور، واشنگتن این گونه توجیه می‌کند که ورودش به این جنگ برای کاستن از شمار تلفات غیرنظامیان است و  اگر عربستان و کشورهای عضو ائتلاف عربی به تنهایی حضور داشتند شمار کشته‌های غیرنظامی افزایش می‌یافت و بدین شکل آمریکا مشارکت خود در این جنگ را توجیه می‌کند.

شکست مفتضحانه مزدوران سعودی در نفوذ به مواضع نیروهای یمنی در مریس الضالع

از سوی دیگر یک مقام نظامی یمن به خبرنگار فارس خبر داد رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند پیشروی و نفوذ متجاوزان و مزدوران دشمن سعودی در کوه‌های جبل ناطه منطقه مریس استان الضالع در جنوب یمن را ناکام گذارند.

این منبع گفت: رزمندگان دلاور یمن با همه قوا و امکانات خود به دفاع در برابر این تجاوز مزدوران سعودی پرداخته و شکست سختی بر آنها وارد کردند، به گونه‌ای که ده‌ها تن از متجاوزان کشته و شماری از خودروهای نظامی متعلق به آنها به آتش کشیده شده و مابقی پا به فرار گذاشتند.

وی افزود: از عصر روز گذشته هنوز اجساد پانزده تن از کشته‌های این مزدوران سعودی بر زمین منطقه درگیری مانده است.

همچنین یگان توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک سایت نظامی دشمن سعودی را در جیزان را در هم کوبیدند.

در این حمله سایت «الفریضه» به آتش کشیده شد و نظامیان سعودی با جنگ افزارها و تجهیزات نظامی خود آنجا را ترک کردند.

انتهای پیام

توضیح «محمد علی الحوثی» درباره شایعه گفت‌وگوی صنعا با ائتلاف سعودی
۱۳۹۸/۸/۲۳
توضیح «محمد علی الحوثی» درباره شایعه گفت‌وگوی صنعا با ائتلاف سعودی
بازدید : ١١
روایتی از یک «مرگ مغزی»؛ ضرباتی که ناتو را به کما برد
۱۳۹۸/۸/۲۲
روایتی از یک «مرگ مغزی»؛ ضرباتی که ناتو را به کما برد
بازدید : ١٤
سیدمقتدا صدر: در برابر انتخابات زودهنگام تحت نظارت آمریکا ساکت نخواهیم نشست
۱۳۹۸/۸/۲۱
سیدمقتدا صدر: در برابر انتخابات زودهنگام تحت نظارت آمریکا ساکت نخواهیم نشست
بازدید : ١٥
امان برای تیم‌ملی خوش‌یمن است؟/ ایران و عراق، شبیه‌تر از هر تیمی به یکدیگر
۱۳۹۸/۸/۲۰
امان برای تیم‌ملی خوش‌یمن است؟/ ایران و عراق، شبیه‌تر از هر تیمی به یکدیگر
بازدید : ١٣
نظر شما :
captcha