کد : 305-1294489      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ جمعه ۱۶ بهمن      تعداد بازدید : 84

در آستانه پنجمین سالروز انقلاب 14 فوریه بحرینی‌ها در «جمعه اراده» تظاهرات کردند

هزاران تن از آحاد مختلف ملت بحرین در آستانه پنجمین سالروز شعله ور شدن انقلاب 14 فوریه، با شرکت در تظاهرات «جمعه اراده» سرنگونی نظام حاکم در منامه را فریاد زدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هزاران تن از آحاد مختلف ملت بحرین بعد از اقامه نماز جمعه امروز با برگزاری تظاهرات ضد دولتی با شعار «جمعه اراده»، بر لزوم تحقق همه اهداف انقلاب 14 فوریه تاکید کردند.

به گزارش وبگاه خبری جمعیت «الوفاق» بحرین، أهالی شهر «الدراز» بعد از اقامه نماز جمعه امروزبا در دست داشتن تصاویر شیخ «علی سلمان» دبیر کل جمعیت الوفاق که عبارت «لن نعجز: هیچ گاه خسته نمی‌شویم» درج شده تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، تظاهرات کنندگان شهر الداز ضمن تاکید بر لزوم آزادی فوری شیخ علی سلمان و سایر فعالان سیاسی از زندان‌های نظام بحرین، بر تداوم انقلاب تا پیروزی نهایی و تحقق خواسته‌های مردمی تاکید کردند.

بر اساس این گزارش، مردم مناطق دیگر بحرین با برگزاری تظاهرات مشابهی بر لزوم تحقق خواسته‌های مردمی تاکید کرده و تداوم فعالیت‌های انقلاب 14 فوریه را خواستار شدند.

مردم شهر کرزکان نیز با برگزاری تظاهراتی شعار «ملت سرنگونی نظام را خواستار است» سر دادند.

گروه‌های انقلابی از مردم خواسته بودند تا در سالروز انقلاب، فعالیت‌هایی را در چارچوب نافرمانی مدنی در دستور خود قرار دهند. آنها در بیانیه خود از جمله از مردم خواستند تا فروشگاه‌های خود را از ساعت هشت شب به وقت محلی جمعه 12 فوریه تا شب 14 فوریه ببندند.

این بیانیه همچنین خوستار خاموش کردن چراغ‌های بیرونی منازل، توقف داد و ستدهای دولتی و بانکی و تجاری، خودداری از رفتن مردم به سر کار و مدارس و دانشگاه‌ها – به استثنای پرسنل پزشکی- در طول سه روز نافرمانی مدنی و نیز سرپیچی از قوانین ظالمانه و جلوگیری از ورود نیروهای مزدور آل خلیفه به میادین ویژه تظاهرات شد.

گروه‌های «ائتلاف جوانان 14 فوریه»، «جریان الوفاء اسلامی»، جنبش «احرار البحرین»، جنبش «خلاص»، جریان «عمل اسلامی« و جنبش «حق» همچنین از مردم خواستند که در طول سه روز نافرمانی مدنی، به پمپ بنزین‌ها مراجعه نکنند و از تردد با خودرو، خودداری و همه خیابانها را خالی کنند و به میادین مختلف بحرین بویژه در شهر منامه و اطراف میدان شهدا بروند و از خرید و فروش و رفت و آمد به پاساژها و محل‌های تفریحی یا سفر از طریق پل شهید نمر در این سه روز خودداری کنند.

گزارش ها حاکی است که مزدوران و نیروهای امنیتی بحرین برای مقابله با نافرمانی مدنی همچنان به یورش به خانه‌ها ادامه می‌دهند. آنها در همین راستا، روز سه شنبه به محله‌های مسکونی درمناطق مختلف بحرین از جمله دو شهرک الدراز و المصلی یورش بردند.

«ائتلاف 14 فوریه» از دو هفته گذشته از جریان‌‌های سیاسی مخالف نظام بحرین با صدور فراخوانی مردم را به حضور در تظاهرات گسترده دعوت کرده و با انتخاب شعار «جمعه فوریه اراده» برای تظاهرات جمعه اعلام کرد: تظاهرات جمعه در راستای آماده شدن برای گرامیداشت پنجمین سالروز آغاز انقلاب 14 فوریه برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش با نزدیک شدن به سالروز آغاز انقلاب 14 فوریه، جریان‌های انقلابی این کشور به منظور تاکید بر پایبندی خود به خواسته‌های انقلابی و مخالفت با آنچه «راه‌ حل‌های وصله‌دار» نامیده می‌شود، خواستار نافرمانی مدنی در چهار گوشه بحرین شدند.

آحاد مختلف ملت بحرین همه ساله با نزدیک شدن به سالروز آغاز انقلاب 14 فوریه 2011، فعالیت‌های انقلابی مختلفی را برای گرامیداشت این روز تدارک می‌بینند که بیشتر در برگزاری تظاهرات گسترده، نشست‌های سیاسی و نافرمانی مدنی نمود پیدا می‌‌کند.

نظام بحرین از زمان آغاز موج جدید انقلاب فراگیر مردمی علیه خانواده حاکم در تاریخ 14 فوریه 2011 تا کنون از هیچ تلاشی برای سرکوب انقلاب مردمی دریغ نکرده و علاوه بر از کار بیکار کردن انقلابیون، صدها تن از معترضان را زندانی و ده‌ها تن دیگر را به کام مرگ کشانده است. هم اکنون ده‌ها تن از رهبران انقلاب بحرین در زندان‌های آل خلیفه به سر می‌برند

مردم بحرین برای تحقق اهدافشان با برپایی تظاهرات گسترده و مسالمت آمیز ثابت کردند که تا تحقق دموکراسی به اعتراض های خود ادامه می دهند.

انتهای پیام/

نظر شما :
captcha