کد : 305-1294498      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ جمعه ۱۶ بهمن      تعداد بازدید : 112

غفوری‌فرد در سومین کنگره حزب مردم سالاری: افتخار نیست که بگوییم عضو هیچ حزب و گروهی نیستیم/ حتی یک روز نبوده که در اندیشه حزب نباشم

رئیس خانه احزاب ا یران با بیان اینکه حتی یک روز نبوده که در اندیشه حزب نباشم، گفت: اینکه بگوییم عضو هیچ حزب و گروهی نیستیم، افتخار نیست.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، حسن غفوری‌فرد رئیس خانه احزاب ایران عصر امروز (جمعه) در سومین کنگره حزب مردمی اصلاحات در تهران اظهار داشت: انقلاب اسلامی تنها انقلاب قرن بیستم است که با پشتیبانی همه مردم یک کشور صورت گرفت.

وی افزود: بزرگترین تحول انقلاب اسلامی این بود که یک رژیم صد در صد دیکتاتور و وابسته توسط مردم کنار زده شد و یک حکومت مستقل، مسلمان و مردم سالاری دینی شکل گرفت.

رئیس خانه احزاب ایران به توافق هسته ای اشاره و تاکید کرد: در مسئله و توافق هسته‌ای همین بس که 6 قدرت جهانی در یک طرف میز و جمهوری اسلامی نیز در طرف دیگر میز قرار گرفته بود. این خود افتخار و دستاورد بزرگی است.

غفوری‌فرد با بیان اینکه امروز دیگر دوران شعار دادن نیست، گفت: شعار کافی است حالا باید شعور هم چاشنی کار شود، برای ساختن تمدن بزرگ اسلامی شعار چاره کار نیست بلکه باید همه دست به دست هم داده و عمل کنند.

رئیس خانه احزاب ایران هدف این تشکل صنفی را کمک به تحزب عنوان کرد و گفت: متاسفانه هنوز در کشور تحزب نهادینه نشده است.

وی افزود: احزاب شکل گرفته‌اند تا برنامه بدهند افکار عمومی را کانالیزه کنند و مردم را برای در دست گرفتن امور کشور آماده کنند. بنابراین این که من بگویم عضو هیچ حزب و گروهی نیستم، افتخار نیست.

غفوری‌فرد با تاکید بر اینکه از 15 خرداد سال 1342 همواره در احزاب مشارکت داشته‌ام، گفت: حتی یک روز نبوده که در اندیشه حزب نباشم.

رئیس خانه احزاب ایران در سومین کنگره حزب مردم سالاری تاکید کرد که اگر می‌خواهیم حکومت پارلمانی و انتخابات داشته باشیم باید احزاب را تقویت کنیم چرا که انتخابات بدون مشارکت احزاب امکان ندارد و حزب از پایه اصلی دموکراسی است.

انتهای پیام/

نظر شما :
captcha