کد : 305-1294502      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ جمعه ۱۶ بهمن      تعداد بازدید : 107

غفوری‌فرد در جمع خبرنگاران: بزرگان نظام باید حرمت نهادهای قانونی کشور را حفظ کنند

رئیس خانه احزاب ایران گفت: همه ما خودمان را مدیون امام (ره) می‌دانیم اما در عین حال معتقدیم باید حرمت نهادهای قانونی را حفظ کنیم.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، حسن غفوری‌فرد رئیس خانه احزاب ایران عصر امروز (جمعه) در حاشیه سومین کنگره حزب مردمی اصلاحات در جمع خبرنگاران در مورد هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان اظهار داشت: شورای نگهبان یک نهاد مردمی و قانونی است و باید حرمت و احترام این نهاد رسمی را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه بزرگان نظام باید حرمت و احترام شورای نگهبان را حفظ کنند، گفت: همواره موقع انتخابات گاهی مطالبی گفته می شود و کدورت‌هایی را به وجود می‌آورد که به نظر من زودگذر است چرا چون همه کسانی که به انقلاب خدمت می‌کنند قانون اساسی و ارکان قانون اساسی را قبول دارند. بنابراین ان‌شاءالله این کدورت‌ها حل شود.

رئیس خانه احزاب ایران در پاسخ به این پرسش که آیا انتصاب به یک خاندان مشخص می‌تواند دلیلی برای عبور از فیلترهای نظارتی باشد، گفت: در سیستم‌های قبیله‌ای و خانوادگی ممکن است اما در سیستم جمهوری اسلامی خیر.

وی تاکید کرد: خود امام نیز می‌فرمود انقلابی بودن یعنی اینکه حرمت نهادهای قانونی حفظ شود. ما نیز به بزرگانی چون امام (ره) که در انقلاب نقش اساسی داشتند، خودمان را مدیون می‌دانیم اما حرمت نهادهای قانونی را نیز حفظ می‌کنیم.

انتهای پیام/    

نظر شما :
captcha