کد : 305-1295709      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۹ بهمن      تعداد بازدید : 96

فرمانده نیروی انتظامی: 10 نفر از تروریست‌ها و اشرار در شرق و غرب کشور بازداشت شدند/ مبنای تخصیص بودجه به ناجا و مرزبانی ضعیف است

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به بازداشت حدود 10 نفر از تروریست‌ها و اشرار در مرزهای شرقی و غربی گفت: مشکل مالی و بودجه‌ای ناجا و مرزبانی آن است که پایه تخصیص‌های بودجه ضعیف است.

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه همایش معاونین و فرماندهان مرزبانی استان‌های مرزی که امروز در ستاد فرماندهی مرزبانی ناجا برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: امروز گزارشی از اقدامات و عملکرد مرزبانی در سال جاری ارائه شد که به حمدالله خدمات خوبی در حوزه آموزشی، عمرانی و تجهیزاتی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: ما در مرزها موضوع ساخت برجک‌ها، پاسگاه‌ها، جاده‌های ارتباطی و انسداد مرزها را داریم که به بحمدالله گام‌هایی در این عرصه برداشته شده است که کفایت نمی‌کند و باید با شتاب بیشتری این مسیر را ادامه داد تا شاهد بهبود وضعیت مرزی و افزایش کشفیات باشیم.

فرمانده ناجا ادامه داد: ما نیازهای خود را در برنامه ششم توسعه و بودجه سال 95 به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و دولت ارائه کردیم و امیدواریم با پشتیبانی و انسداد مرزها از نظر فیزیکی و انسانی در سال‌‌های آینده شاهد تقویت مرزها و انسداد کامل مرزی باشیم.

سردار اشتری با اشاره به وجود 8 هزار و 755 کیلومتر مرز خشکی، دریایی و رودخانه‌ای گفت: اکنون تمام مرزها تحت نظر مراجع نظامی و انتظامی یعنی ارتش، سپاه و نیروی انتظامی هستند.

وی گفت: اکنون بخش‌هایی از مرز مسدود نشده است و یا تجهیزات کامل نیست ولی مرزبانی و نیروهای نظامی انتظامی در آن مناطق حضور دارند و امنیت برقرار است.

سردار اشتری خاطر نشان کرد: ما در همسایگی خود با برخی کشورها مواجه‌ایم که مشکلات داخلی دارند و نمی‌توانند از مرزهای خود حفاظت کنند که عمده مشکلات ما با این بخش از مرزها است و در همین راستا مذاکراتی بین مرزبانی کشورهای دو طرف و مذاکرات منطقه‌ای داشته‌ایم و امیدواریم مشکلات مرزی کاهش یابد.

وی در خصوص اختصاص و ارائه بودجه مصوب سال 94 به نیروی انتظامی گفت: از آنجا که هنوز سال به پایان نرسیده است نمی‌توان گفت که بودجه و اختصاص آن به ناجا و مرزبانی محقق می‌شود یا خیر اما به ما قول دادند که در چند روز آینده بخش‌هایی از مطالبات ما پرداخت شود.

وی در خصوص بودجه نیروی انتظامی در سال 95 نیز گفت: مشکل اساسی ما این است که تخصیص‌های ناجا و بخصوص مرزبانی از پایه ضعیف است که این موضوع را به مجلس،‌ معاون اول رئیس جمهور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز اعلام کردیم که باید اعتبار به طور کلی افزایش پیدا کند که اگر این درخواست ما محقق شود با حمایت ستاد کل نیروهای مسلح بخشی از مشکلات ما مرتفع می‌شود.

فرمانده ناجا در پاسخ به سوالی در خصوص اقدامات نیروی انتظامی برای راهپیمایی 22 بهمن گفت: نیروی انتظامی آمادگی کامل برای برقراری هرچه باشکوه‌تر این راهپیمایی را دارد و امیدواریم شاهد حضور پرشور مردم در این راهپیمایی باشیم.

وی در خصوص نفوذ تروریست‌ها به کشور نیز گفت: تحرکاتی در ماه‌های گذشته از سوی گروه‌های ضد انقلاب و اشرار را شاهد بودیم که در آنها مرزبانان در خارج از مرزها با آنان درگیر شدند و اجازه ورود به آنها ندادند و توانستند حدود 10 نفر از آنها را در مرزهای شرقی و غربی بازداشت کنند.

وی درخصوص وضعیت صیادان بوشهری نیز گفت: اطلاعات دقیقی در این زمینه نداریم اما نیروی انتظامی مراجع امنیتی و اطلاعاتی و همچنین وزارت امور خارجه درحال پیگیری صحت و سقم این موضوع هستند.

فرمانده ناجا در پاسخ به سوالی در خصوص کشفیات ناجا نیز گفت: در مناطقی که انسداد مرزی داریم کشفیات در محل ورود به مرز کشف می‌شود و آنجا که اقدامات کنترلی کمتر است این کشفیات در پاسگاه‌های داخل کشور کشف و ضبط می‌شود.

انتهای پیام/

 

نظر شما :
captcha