کد : 305-1295740      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ دوشنبه ۱۹ بهمن      تعداد بازدید : 72

خواستگار هیوندا سوار، سارق سابقه‌دار بود+عکس

پسر ۲۴ ساله جنی سیز (هیوندا) سوار که در پوشش دوستی، پیشنهاد ازدواج و با ابراز احساسات دروغین دختران را فریب داده و سپس اموالشان را به سرقت می‌برد با تلاش مأموران پلیس آگاهی دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در مورخه 21 دی 94 از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت منزل در منطقه فرمانیه – خیابان شهید لواسانی به کلانتری 101 تجریش اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت منزل و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت: در ساعت 09:30 مورخه 21 دی 94 به همراه مادرم از منزل خارج و در ساعت 16 حین مراجعه متوجه شدیم منزلمان مورد سرقت قرار گرفته و اموالی از قبیل طلا، سکه، 300 هزار تومان وجه نقد، 20 قاب ساعت مچی مردانه و زنانه (مارک)، لباس زنانه و مردانه (مارک)، کیف و کفش ورزشی (مارک) و تعدادی از زیور آلات نقره به ارزش تقریبی 50 میلیون تومان سرقت شده است.

سرقت در پوشش زنانه:

با حضور کارآگاهان و بررسی نحوه ورود سارقان به منزل شاکی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سارق یا سارقان بدون هرگونه فشار یا تخریب با استفاده از کلید وارد منزل شاکی شده و اقدام به سرقت کردند.

با توجه به تجهیز محل سرقت به دوربین های مداربسته، کارآگاهان به بررسی تصاویر روز سرقت پرداخته و با بررسی تصاویر موفق به شناسایی تصویر شخصی ناشناس شدند که با پوشش زنانه وارد مجتمع و آپارتمان محل سکونت شاکی در واحد سوم شده است.

با توجه به شیوه سرقت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سارق با اطمینان از عدم حضور مالباخته در محل سکونتش و استفاده از کلیدهای تهیه شده از محل زندگی شاکی بدون هرگونه مشکل وارد ساختمان شده و سرقت خود را انجام داده است.

بنابراین تحقیقات از دوستان و بستگان شاکی و مادرش در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا نهایتا شاکی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدود یک ماه پیش با جوانی بنام حامد بعنوان خواستگار آشنا شدم و در طی این مدت، این شخص طی چندین نوبت جهت بررسی دکوراسیون به منزل ما تردد داشته است.

با دریافت مشخصات حامد . خ ( متولد 1370) و انجام بررسی های لازم مشخص شد که حامد از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت منزل و دارای سابقه دستگیری در پایگاه یکم و سوم پلیس آگاهی است که به شیوه ای مشابه با شناسایی خانم های جوان و فریب آنها ابتدا اقدام به سرقت کلید منازل آنها نموده و در ادامه در یک فرصت مناسب با اطمینان از عدم حضور مالباختگان نسبت به سرقت اموال منازل آنها اقدام کرده است.

در ادامه تحقیقات و انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی اطمینان پیدا کردند زن ناشناسی که در روز سرقت به منزل شاکی مراجعه نموده همان حامد . خ بوده است که با اطلاع از وجود دوربین های مداربسته در داخل مجتمع قصد داشته تا به این شیوه و شگرد ( استفاده از پوشش زنانه ) مانع از شناسایی و دستگیری خود شود.

نهایتا با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از سوابق حامد، ابتدا محل سکونت وی در دوراهی قپان شناسایی شد اما در تحقیقات نامحسوس پلیسی مشخص شد که وی تردد چندانی به این محل ندارد؛ لذا در تحقیقات تکمیلی، کارآگاهان ضمن شناسایی یک دستگاه خودرو جنی سیز متعلق به متهم، وی را در حین تردد با خودرو جنی سیز در خیابان لواسانی دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

متهم پس از دستگیری صراحتا به سرقت از منزل شاکی اعتراف و انگیزه خود را انتقام گیری عنوان کرد.

وی در این خصوص به کارآگاهان عنوان کرد: چندی پیش شمال رفته بودم که در آنجا ماشین دچار نقص فنی شد.

برای تعمیر ماشین نیاز به پول داشتم؛ به همین علت طی تماس با [ شاکی ] از وی درخواست پول کردم اما او اظهار داشت که در حال حاضر این مقدار پول را ندارد؛ از همان روز تصمیم گرفتم تا به شکلی کار وی را تلافی کنم تا اینکه یک روز اقدام به سرقت دسته کلید [ شاکی ] کرده و ... .

در حالی که متهم در اعترافات اولیه منکر هرگونه سرقت مشابه از دختران و زنان جوان شد و انگیزه خود از سرقت اخیر را صرفا انتقام گیری از شاکی اعلام می کرد، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان از میان خانم های جوانی شدند که همگی به شیوه ای مشابه مورد سرقت قرار گرفته بودند.

آنها پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی و شناسایی متهم در اظهارات خود عنوان کردند که حامد . خ با ابراز احساسات دروغین در جهت ازدواج، ابتدا آنها را فریب داده و سپس اموالشان را به سرقت برده است.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: متهم با صدور قرار بازداشت قانونی و جهت تکمیل تحقیقات در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد توسط یک جوانِ جنی سیز سوار مورد فریب یا سرقت قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر ( مسیر شرق به غرب ) –  خیابان شهید قلندری شمالی مراجعه کنند.

انتهای پیام/

سیاست دوگانه مطالبه رفع انحصار تلگرام و اصرار بر ادامه انحصار/ چرا مدیریت تلگرام مغایر آگاهی‌ سیاسی نیست
۱۳۹۷/۲/۱۷
سیاست دوگانه مطالبه رفع انحصار تلگرام و اصرار بر ادامه انحصار/ چرا مدیریت تلگرام مغایر آگاهی‌ سیاسی نیست
بازدید : ٨١
به مناسبت روز بزرگداشت علامه طباطبائی؛ فهم المیزان نیازمند آگاهی از نظریه ادراکات اعتباری است
۱۳۹۶/۸/۲۴
به مناسبت روز بزرگداشت علامه طباطبائی؛ فهم المیزان نیازمند آگاهی از نظریه ادراکات اعتباری است
بازدید : ٣١٠
تمهیدات نیروی انتظامی برای ایام نوروز|مقیمی و شرفی در تیتر امشب
٤٢:٠٤
۱۳۹۵/۱۲/۲۶
تمهیدات نیروی انتظامی برای ایام نوروز|مقیمی و شرفی در تیتر امشب
بازدید : ٥٣٤
نقد عملکرد پلیس در امینیت اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر | زاهدیان و منفرد در تیتر امشب
٤١:٣٥
۱۳۹۵/۷/۱۵
نقد عملکرد پلیس در امینیت اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر | زاهدیان و منفرد در تیتر امشب
بازدید : ١٥٣٤
نظر شما :
captcha