کد : 305-1296930      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۱ بهمن      تعداد بازدید : 94

معاون هماهنگ‌ کننده وزارت دفاع در ‌جشنواره جوان سرباز‌: همراهی برخی در داخل با BBC برای هجمه به خدمت سربازی تصادفی نیست

امیر عزتی گفت: متاسفانه ‌رسانه‌های خارجی از جمله BBC ‌هجمه‌ فراوانی را علیه خدمت سربازی ‌در کشورمان در دستور کار خود قرار داده‌اند و برخی‌ها نیز در داخل کشور با آنها همراهی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع،‌ ‌امیر نصرالله عزتی معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع در هشتمین جشنواره جوان سرباز وزارت دفاع و چهارمین همایش فرماندهان نمونه با تبریک فرارسیدن سی‌و‌هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: نهالی که امام خمینی در سال 1357 غرس کردند امروز به درختی تنومند تبدیل شده است.

وی با اشاره به اعمال شدترین تحریم‌ها علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طی 37 گذشته افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران با وجود این تحریم‌ها با اقتدار مسیر پیشرفت خود را طی کرده و امروز به عنوان یکی از کشورهای صاحب قدرت در سطح منطقه و جهان خودنمایی می‌کند.

معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع در بخش دیگری از سخنان خود ‌با تأکید بر مقدس بودن خدمت مقدس سربازی در فرهنگ اسلام، از یادگیری، جانفشانی برای ارزش‌ها، احساس مسئولیت‌، اعتماد به نفس، ‌خوداتکایی‌، قانون‌پذیری‌، صبر و تحمل و نظم به عنوان مهم‌ترین ویژگی‌های دوران‌ سربازی در نظام جمهوری اسلامی ایران نام برد و تصریح کرد: سربازی به هیچ وجه اتلاف وقت نیست و از سربازان عزیز می‌خواهم در این مدت دو سال نهایت بهره را از خدمت سربازی ببرند چرا که این دوره پیش‌زمینه‌ای برای ورود به زندگی و اجتماع است.

عزتی با بیان اینکه مسئولان و فرماندهان نیروهای مسلح به داشتن چنین سربازان برومند و جان برکفی افتخار می‌‌کنند، ادامه داد: سربازان نیز باید افتخار کنند که سربازی نظامی را انجام می‌دهند و از آن دفاع می‌کنند که در رأس آن  ولی فقیهی فرهیخته، حکیم، دلسوز، مقتدر و با قدرت قرار دارد.

معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع در ادامه با تأکید بر اینکه خدمت سربازی در اکثر کشورها وجود دارد، خاطرنشان کرد: ‌متاسفانه ‌رسانه‌های خارجی از جمله BBC ‌هجمه‌های فراوانی را علیه خدمت سربازی ‌در جمهوری اسلامی ایران در دستور کار خود قرار داده‌اند و برخی‌ها نیز در داخل کشور با آنها همراهی می‌کنند که نمی‌توان این پروژه را تصادفی و از روی غفلت دانست.

عزتی این برنامه‌ریزی‌های دشمنان علیه خدمت سربازی در جمهوری اسلامی ایران را توطئه‌ای بیش ندانست و گفت: دشمنان مباحث مختلفی را در رسانه‌های خود علیه خدمت سربازی ‌دنبال می‌کنند و هدف آنان القای اتلاف وقت به جوانان در دوران خدمت سربازی است و می‌خواهند اقتدار و قدرت کشور را زیر سئوال ببرند، اما به طور قطع خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار ارزشمند و دارای برکات زیادی برای سربازان است.

وی با طرح این سئوال که چرا این رسانه‌ها به چگونگی سربازی در سایر کشورها اشاره نمی‌کنند‌، اضافه کرد: دشمنان دست روی نقطه‌ای گذاشته‌اند که با اقتدار، عزتمندی، توانمندی و قدرت بازدارندگی کشور ارتباط مستقیم دارد چرا که سربازان ‌در دفاع از کشور و امنیت ملی ‌نقش بسیار اساسی و حسا‌س دارند.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل حمله رژیم بعث به ایران اسلامی از هم‌پاشیدگی نیروهای مسلح در اوایل پیروزی انقلاب بود، تصریح کرد: در آن زمان با خیانت برخی‌ها ‌مدت خدمت سربازی از دو به یک سال کاهش یافت و ‌به یکباره پادگان‌ها خالی از سرباز شد و همین موضوع صدام را تشویق به حمله به ایران کرد.

عزتی با بیان اینکه ملت ‌ ایران با دست خالی و با پشتوانه همین سربازان غیور هشت سال در برابر دشمنی مجهز به انواع تجهیزات و حمایت‌های بین‌ا‌لمللی مقاومت کرد، افزود: اکر تدابیر و رهنمودهای ارزشمند حضرت امام خمینی (ره) نبود نیمی از خاک ایران به تصرف دشمن درمی‌آمد.

وی با بیان اینکه در دوران قاجار به علت ضعف نیروی نظامی به اندازه وسعت فعلی خاکمان از ایران جدا شد و قاجاریه با یک اولتیماتوم دولت های روس و انگلیس قسمت های عظیمی از خاک ایران را واگذار می کرد گفت: ولی در هشت سال دفاع مقدس با تدابیر حضرت امام(ره) و به همت نیروهای مسلح به ویژه سربازان عزیز و مردم غیور ایران اسلامی حتی یک وجب از خاک مقدس وطن جدا نشد و دشمنی که خواب تصرف یک هفته‌ای خوزستان را می‌دید پس از عقب نشینی با حملات نیروهای مسلح در خاک خودش مورد تعقیب رزمندگان اسلام قرار گرفت و این را مدیون روحیه جان بر کفی سربازان در دوران دفاع مقدس هستیم.

انتهای پیام/

نظر شما :
captcha