کد : 305-1297041      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ چهارشنبه ۲۱ بهمن      تعداد بازدید : 168

قالیباف در مراسم افتتاح ایستگاه میرزای شیرازی: برخی‌ با کار کردن شهرداری و حل مشکلات مردم مخالفند/ توان جمع‌آوری دست‌فروشان در مترو را نداریم

شهردار تهران ضمن اشاره به اینکه دستفروشی در مترو خاص کشور ما نیست و جهانی است، گفت: همیشه با آغوش باز از هر انتقادی استقبال می‌کنیم اما برخی با کار کردن شهرداری و حل مشکلات مردم مخالف هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمد باقر قالیباف شهردار تهران در مراسم ایستگاه میرزای شیرازی از خط 3 متروی تهران که پیش از ظهر امروز با حضور معاونین شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر تهران (صابری، حجت‌الاسلام ناصحی، سالاری، قناعتی، شجاع‌پوریان) و شهرداران منطقه 6 و 7 برگزار شد اظهار امیدواری کرد مسئولان بتوانند در رفع مشکلات مردم در خصوص کار، مسکن، معیشت اقدامات گسترده‌ای را انجام دهند.

وی تصریح کرد: ما بر اساس قولی که به مردم داده‌ایم موضوع حمل و نقل را از اولویت‌های اول مدیریت شهری گنجانده‌ایم و در برنامه 5 ساله دوم شهرداری نیز که به تصویب شورا رسیده است به این موضوع اشاره شده است.

قالیباف تصریح کرد: خدا را شاکریم علیرغم همه فراز و نشیب‌ها در حوزه اقتصادی، توفیقات خوبی در توسعه خطوط مترو کسب نموده‌ایم که این به جهت دعای خیر مردم و همراهی شورا بوده است و امیدواریم هر ماه یک ایستگاه مترو را افتتاح و به بهره‌برداری برسانیم که البته این کار بسیار سخت و دشوار است اما مدیریت شهری به دنبال تحقق آن است.

قالیباف با اشاره مشقات و سختی‌های ایجاد خطوط مترو و ایستگاه‌های آن تصریح کرد: زمانی که خواستیم خط 3 مترو را احداث کنیم کمتر کسی فکر می‌کرد که بتوانیم در این مسیر موفق شویم چرا که برای ساخت خطوط مترو و ایستگاه‌های آن مشکلاتی را داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز خط 7 مترو که با خط 3 تقاطع دارد در محله قیام و مولوی در دست احداث است، گفت: با توجه به مشکلاتی که در این مسیر روبرو هستیم، پیشرفت ما سانتیمتری است.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به اینکه توسعه مترو یکی از شاخصه‌های ارتقای کیفیت زندگی مردم در بعد مادی و معنوی است، گفت: توسعه مترو همراه با عدالت اجتماعی و عدالت توزیعی و عدالت جغرافیایی است و مردم با نازلترین قیمت ممکن از تسهیلات مترو استفاده می‌کنند.

وی اضافه کرد: از طرفی دیگر توسعه خطوط مترو موثر در کاهش ترافیک، کاهش آلودگی هوا و هزینه‌های زندگی شهروندان است و در واقع کمک به اقتصاد ملی می‌کند.

قالیباف اظهار امیدواری کرد: با توجه به جلسات برگزار شده با مسئولان دولتی و وزارت نفت، دولت یازدهم به تعهدات خود در خصوص تأمین هزینه‌های خطوط مترو کمک کند.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال جابجایی مسافر در ایستگاه‌های مترو به مرز 4 میلیون سفر خواهد رسید، تاکید کرد: در صورتیکه دولت واگن‌های مورد نیاز ما را تأمین کند ظرفیت جابجایی در مترو به 2 برابر خواهد رسید که قطعاً این کار در کاهش آلودگی هوا موثر خواهد بود و مصداق اقتصاد مقاومتی است.

قالیباف همچنین با تاکید بر اینکه مجموعه مدیریت شهری از هر انتقادی استقبال و آن را می‌پذیرد، گفت: ما از هر تذکری خوشحال می‌شویم و از هر تشکر و لطفی سپاسگزار هستیم و معتقدم که حرف مرد دوتاست و هرجا که احساس کرد که جایی حرفی که زده است غلط است باید آن را بپذیرد و اصرار بر کار غلط خود نکند.

شهردار تهران گفت: در برخی از اوقات در مجموعه خبرها و گزارشات، افراد خاص موضوعاتی را مطرح می‌کنند که عموم مردم مطلع نیستند که البته ما هم به دنبال پاسخگویی به آنها نیستیم چرا که عهد ما خدمت به مردم برای رضا خدا است.

وی با اشاره به جمع‌آوری دست‌فروشان در سطح شهر گفت: اگرچه دست‌فروشی در مترو خواست ما نیست و جهانی است به طوریست که از نیویورک، مسکو، توکیو و لندن در شهرهایی که 10 الی 100 سال مترو دارند دست‌فروشی وجود دارد اما شهرداری اقدامات گسترده‌ای را برای جمع‌آوری و ساماندهی دست‌فروشان در معابر انجام داده است که این کار با یک پشتوانه علمی و استفاده از نظرات مدیریت شهری و پلیس صورت گرفته است.

وی گفت: در حالی شهرداری تهران اقدامات گسترده‌ای را برای جمع‌آوری و ساماندهی دست‌فروشان انجام داده است که برخی از رسانه‌ها که در گذشته معتقد بودند که نباید دست‌فروشی در تهران باشد، حالا نسبت به شهرداری اعتراض داشته و کار آنها را مناسب نمی‌داند.

شهردار تهران ادامه داد: در حالی دست‌فروشان در خیابان 15 خرداد در گذشته حضور داشتند که بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر از زنان و بچه‌های ما در این محل تردد می‌کردند و این دست‌فروشان مزاحمت‌هایی را برای آنها ایجاد می‌نمودند که با یک برنامه‌ریزی دقیق آنها جمع‌اوری و ساماندهی شده‌اند و در واقع مکان مناسبی برای آنها تهیه شده است.

وی با تاکید بر اینکه ظاهراً عده‌ای با کار کردن و حل مشکلات مردم مخالف هستند، گفت: ما مطمئن هستیم کاری که برای خداوند باشد ماندگار خواهد بود و فراز و نشیب‌های روزگار سیاست تاثیرگزار بر کارهای ماندگار نخواهد بود.

قالیباف تاکید کرد: مردم بسیار فکورتر و دقیق‌تر از آن هستند که حرف‌های نسنجیده‌ و سیاست‌زدگی را که اثر ذهن برخی است را قبول کنند.

شهردار تهران در پایان از تمامی رسانه‌ها و اصحاب قلم خواست که در روشنگری مردم تلاش کنند.

انتهای پیام/

نظر شما :
captcha