کد : 305-1301344      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ شنبه ۱ اسفند      تعداد بازدید : 87

قتل امام جماعت مسجد «روچدیل» انگلیس+ عکس

امام جماعت مسجد شهر «روچدیل» انگلیس روز جمعه(دیروز) در حال بازگشت از نماز جمعه بود که با حمله افراد ناشناس به شدت زخمی شد و در نهایت در بیمارستان جان سپرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «قاری جمال الدین» یکی از امامان مسجد شهر «روچدیل» که یکی از شهرهای «منچستر بزرگ» در شمار غرب انگلیس است، روز گذشته پس از بازگشت از نماز جمعه مورد سوءقصد قرار گرفت.

او پس از انکه مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت، به شدت زخمی شد و در بیمارستان به دلیل شدت جراحات وارده جان سپرد.

به گزارش دیلی تلگراف، «قاری جمال الدین» یکی از امامان جماعت مسجد در شهر «روچدیل» انگلیس روز جمعه پس از بازگشت از مراسم نماز جمعه در حمله افرادی ناشناس کشته شد.

کارآگاهان پلیس انگلیس تحقیقات درباره این پرونده را شروع کردند. یکی از مقامات پلیس «منچستر بزرگ» در این باره گفت: «برخی نگرانی‌های خاص درباره اینکه این حمله ناشی از حملات نژادپرستانه باشد، وجود دارد اما ما در حال حاضر نمی‌توانیم در این باره اظهارنظر کنیم».

به دنبال این حمله مرگبار، از گروه‌های اسلامی  و مساجد شهر «روچدیل» خواسته شده در تدابیر امنیتی خود تجدیدنظر کنند.

«محمد شفیق» مدیر اجرایی «بنیاد رمضان» در انگلیس ضمن «شوکه کننده» خواندن قتل این امام جماعت،‌ از جامعه مسلمانان روچدیل خواست آرامش خود را حفظ کرده و متحد باقی بمانند.

در همین ارتباط «شورای مساجد روچدیل» خواستار آن شده که همگان آرامش خود را حفظ کرده، از گمانه‌‌زنی‌ها درباره این ماجرا پرهیز کرده و اجازه بدهند روند تحقیقات پلیس درباره این قتل تکمیل شود.
نیروهای پلیس انگلیس با بیان آنکه روند تحقیقات در جریان است، هنوز اطلاعات خاصی درباره این پرونده ارائه نکرده‌اند.

انتهای پیام/

نظر شما :
captcha