کد : 305-1303412      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۴ چهارشنبه ۵ اسفند      تعداد بازدید : 118

زمزمه‌ها در «کانال» انتخابات توهم «اتوبوسی» از نوع اصلاح طلبی!/ ادامه برائت از رسانه روباه پیر

اظهارات یکی از چهره های اصلاح طلب درباره برنامه ریزی اصولگرایان برای انتقال ۱ میلیون نفر به تهران در روز انتخابات به دستمایه طنز کانال‌های تلگرامی تبدیل شده است.

حوزه احزاب _ خبرگزاری فارس، با رصد کانال‌های تلگرامی که این روزها بازارشان داغ شده، می‌توان بسیاری از اخبار را سریعتر و بدون پرده از رسانه‌های رسمی کشور دریافت کرد.

جذابیت اخبار تلگرامی موجب شد تا گزارشی روزانه از اخبار رسمی و غیررسمی منتشر شده در این گروه ها تهیه و به بررسی اخبار انتخاباتی کانال ها و گروه ها بپردازد.

*محجوب بی نظم‌ترین نماینده مجلس

اخبار تلگرامی حاکی است علیرضا محجوب تنها نماینده اصلاح طلب تهران در مجلس نهم با 3548 دقیقه غیبت لقب بی نظم ترین نماینده مجلس دور نهم را تصاحب کرده است.

در شرایطی محجوب با این تاخیر، رکود دار شد که 9 نفر از نمایندگان مجلس از حوزه انتخابیه تهران حتی یک دقیقه هم غیبت ندارد. باید پرسید نماینده ای با این همه غیبت چه فعالیتی غیر از نمایندگی در شهر تهران برعهده داشت؟ کسی که علاوه بر محل کارش (بهارستان) حوزه انتخابیه اش نیز تهران بوده است!

*همایش محفلی اصلاح طلبان تعطیل شد!

قرار بود روز گذشته (4 اسفند) همایشی تشکیلاتی با حضور آقای هاشمی رفسنجانی، سید حسن خمینی و رئیس دولت اصلاحات در حسینه جماران راس ساعت 20 برگزار شود که به امروز (5 اسفند) موکول شد ولی تا این لحظه خبری از برگزاری آن مخابره نشده است.

یکی از کانال های تلگرامی خبر داده است: «در مورد این همایش، هیچ اطلاع رسانی بیرونی انجام نشده و صرفا دعوت تشکیلاتی انجام شده است. این همایش به تهران اختصاص ندارد و نیروهای تشکیلاتی جریان اصلاحات در سراسر کشور از امروز وارد تهران شده اند. برنامه ریزی جهت حضور خیابانی بعد از این جلسه نیز در ستاد برگزاری این همایش مطرح شده است.

*اعلام برائت آیت الله امامی کاشانی، ری شهری و اسماعیلی از حمایت بی بی سی!

بعد از آنکه موج برائت جستن از بی بی سی فارسی در شبکه های موبایلی به ویژه تلگرام از قول افراد حاضر در لیست منتشر شد، یکی از کانال های تلگرامی انتخاباتی نوشت: «آیت‌الله امامی‌کاشانی طی بیانیه‌ای با بیان اینکه مردم به شیطنت‌های شبکه روباه پیر وقعی نمی‌نهند، اعلام کرد: بنده به حضرات آیات جنتی، یزدی و مصباح رأی خواهم داد.»

محمدی ری‌شهری نیز تصریح کرد: «اصولاً ورود اینجانب به عرصه انتخابات خبرگان با دعوت جامعه مدرسین بود؛ علاقه‌مندان به نظام اسلامی حساسیت ویژه‌ای نسبت به پیام رسانه‌های بیگانه دارند و همانطور که قبلاً اعلام کرده‌ام در جهت خلاف خواسته‌های آنان عمل خواهند کرد.»

محسن اسماعیلی هم اظهار داشت: «دولت بدسرشت انگلیس باز هم خواب دخالت در امور داخلی کشور ما را دیده؛ اما مردم در روز 7 اسفند نشان خواهند داد که خواب آنها آشفته و تعبیر ناشدنی است.»

*واکنش عبدخدایی به موسوی لاری

بعد از سخنان موسوی لاری در مورد لیست صدای ملت، عبدخدایی معاون وزیر ارشاد دولت اصلاحات یکی از اعضای حاضر در فهرست علی مطهری نسبت به این سخنان واکنش نشان داد و گفت: «فهرست مطهری به هیچ وجه مجموعه افراد رانده شده اصولگرا و اصلاح طلب نیست»

*رهروانی ها جا ماندند!

بعد از آنکه بسیاری از اصلاح طلبان حضور رهروانی ها و حامیان دولت را در لیست اصلاح طلبان بر نتابیدند اخبار منتشر شده نشان می دهد ستاد مرکزی اصلاح طلبان قرار نیست تصاویر شخصی نامزدهای رهروان و حامیان دولت به صورت مجزا توسط این ستاد تبلیغ و منتشر گردد در حالی که برای دیگر اعضای اصلاح طلب لیست این امتیاز وجود دارد.

*توهین فائزه هاشمی به مجلس نهم!

بعد از بازگشت فائزه هاشمی رفسنجانی به ایران، وی در یک مصاحبه نسبت به مجلس نهم واکنش نشان داد و این چنین گفت: «در مجلس فعلی عقلانیتی دیده نمی‌شود! نمایندگان برای تخریب کارها و مانع دولت شدن، بیشتر سیاسی و چکشی عمل می کنند.»

وی ادامه داد: «این مساله باعث شده بسیاری از وزرای دولت محافظه‌کار شوند و کاری انجام نشود. طبیعتا یک مجلسی که در کنار دولت و همراه آن باشد، با توجه به برجام می تواند موجب تقویت کشور در همه زمینه‌ها از جمله اقتصاد شود.»

*سخنان منتجب نیا و واکنش کاربران تلگرامی!

سخنان منتجب نیا در مورد استفاده اصولگرایان از یک میلیون روستایی برای رای دادن در تهران با طنز بسیاری از کاربران تله گرامی همراه شد.

بسیاری تصاویر منتشر و این جمله را به آن پیوست کردند و برخی نیز به طنز نوشتند: «طبق آمار رسمی کشور 33 هزار روستا برای رای به اصولگرایان خالی از سکنه شد»

بعضی دیگر نسبت به این سخن واکنش نشان دادند و گفتند: «برای آوردن یک میلیون نفر به تهران حداقل ٢٥ هزار اتوبوس لازمه! طبق آخرین آمار مسئولین وزارت راه، تعداد کل ناوگان اتوبوس بین شهری در کل کشور حداکثر ٢٠ هزار اتوبوس است یعنی اگه کل اتوبوس ها هم در اختیار اصولگرایان باشه بأید تا جمعه ٥ هزار دستگاه اتوبوس جدید بسازند یا وارد کنند!»

باید دید این سخنان منتجب نیا از چه منبعی گفته شده است اما در مجموع واکنش کاربران تلگرامی با چاشنی طنز در نوع خودش جالب بود!

انتهای پیام/

نظر شما :
captcha