کد : 305-1318069      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۳ آذر      تعداد بازدید : 120

سردار جعفری در گنبدکاووس: دشمنی آمریکا در برجام ثابت شد/ ولایت فقیه محور اصلی وحدت است/ هر فرد مخالف با خط مشی‌های رهبری وحدت‌شکن است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنی آمریکا برای ملت ما روشن است و در نظرسنجی‌ها اکثر قاطع ملت ایران بر دشمنی‌های آمریکا آگاه هستند و بخشی از کسانی که تردید داشتند، در موضوع برجام مکر و دشمنی آمریکا ثابت شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، محمدعلی جعفری صبح امروز در کنگره رزمندگان استان گلستان که در مصلی نماز جمعه گنبدکاووس برگزار شد اظهار کرد: انقلاب اسلامی، شهید و شهداء و وحدت از مهمترین مسائلی است که باید به آن توجه کنیم.

وی ادامه داد: در چنین یادواره‌ها و جمع‌های باشکوهی که به یاد شهیدان برگزار می‌شود به طور قطع باید به دنبال راه شهیدان باشیم.

جعفری بیان کرد: چرا هشت سال جنگ ما با عنوان دفاع مقدس از آن نام برده می‌شود و این موضوعی است که باید به آن دقت و در آن تفکر کنیم.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ابعاد مختلف دارد که این سؤال مطرح می‌شود که هدف از انقلاب اسلامی چه بوده و چیست و مردم ما چرا با این عزم راسخ پای این انقلاب ایستاده‌اند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: شهیدان برای دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی جان خود را تقدیم کردند و برای این است که جنگ هشت ساله مقدس شده است و امنیت موجود را مدیون خون شهیدان هستیم.

وی اضافه کرد: این امنیتی که در کشور برقرار است با وجود این همه دشمنی و توطئه دشمنان داخلی و خارجی برای برهم زدن کشور، بخش عظیمی از آن مربوط به ابعاد معنوی، لطف و عنایت خداوند بر این جامعه است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: وقتی یک ملت با تمام توان پای اسلام و انقلاب اسلامی می‌ایستد و به دنبال پیاده‌سازی دستورات الهی و هدف و راهی که خداوند برای امت اسلامی مشخص کرده است می‌ایستد، اولین نتیجه و دستاورد آن محقق شدن وعده‌های الهی در آن جامعه است.

جعفری گفت: برداشت‌های انحرافی زیادی هم از انقلاب اسلامی صورت می‌گیرد که دشمنان هم به آن دامن می‌زنند و آن این است که هدف انقلاب اسلامی به دنبال توسعه دین و مذهب خاصی است که این یک برداشت باطل است زیرا انقلاب اسلامی مربوط به کل مسلمانان و کل اسلام است.

وی اضافه کرد: این وحدتی که در کشور وجود دارد دارای قداست و ارزش است که در نظر گرفتن یک هفته به این نام برای جلوگیری از شیطنت دشمنان است.

جعفری گفت: تحقق اهداف انقلاب اسلامی بدون مجاهدت با جان و مال و شهید دادن و بدون وحدت کلمه میسر نمی‌شود.

وی افزود: ملت ما در این عرصه و در این مسیر الهی موفق بوده و نتایج و دستاوردهای آن را ما شاهد بوده‌ایم.

فرمانده کل سپاه گفت: باید بدانیم در هر مقطعی از انقلاب اسلامی و پیشروی این انقلاب، دشمنی‌ها بیشتر می‌شود و ایستادگی در راه انقلاب اسلامی پیچیده‌تر و سخت‌تر می‌شود.

جعفری تاکید کرد: دشمن روز به روز از حربه‌های پیشرفته‌تری استفاده می‌کند و بصیرت در این راه مهمتر است و ما نمی‌توانیم با موضع‌گیری‌های کلی و کلان یا بی‌خاصیت از انقلاب اسلامی دفاع کنیم.

وی اضافه کرد: ما باید اولین شرط طی مسیر انقلاب اسلامی و پیمودن راه شهیدان را شناخت دشمنان بگذاریم و مخالفان انقلاب اسلامی را بشناسیم.

جعفری متذکر شد: آمریکا اولین دشمن انقلاب اسلامی ایران و این نظام اسلامی است، دشمنی آمریکا برای ملت ما روشن است و در نظرسنجی‌ها اکثر قاطع ملت ایران بر دشمنی‌های آمریکا آگاه هستند و بخشی از کسانی که تردید داشتند نیز در موضوع برجام بر مکر و دشمنی آمریکا روشن و شفاف شد.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری دائم از نفوذ و خطرهای امروز صحبت می‌فرمایند و از جهاد کبیر یعنی اطاعت نکردن از دشمن تاکید دارند و باید ببینیم چه شده که مقام معظم رهبری این تذکرها را می‌فرمایند.

جعفری گفت: ولایت فقیه محور اصلی وحدت در انقلاب اسلامی است و جایگاه ولی فقیه برای هدایت انقلاب و هدایت جامعه در مسیر خودش قرار دارد و ما برای آنکه عمل ما در مقابل دشمنان انقلاب اسلامی باشد و بگوییم ما مدافع انقلاب اسلامی هستیم، باید دشمنان داخلی را در کنار دشمنان خارجی بشناسیم.

وی افزود: همه انقلاب‌های دنیا و انقلاب ما بیش از آنکه از دشمنان خارجی لطمه ببیند از دشمنان داخلی لطمه می‌بیند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: دشمنی‌های دشمنان بیرونی مثل آمریکا و یا حزب بعث عراق علیه انقلاب اسلامی یک تهدید نبود و به یک فرصت بسیار خوب برای صدور انقلاب اسلامی به دنیا تبدیل شد.

جعفری گفت: این بیداری اسلامی که در جهان در حال شکل‌گیری است، برگرفته از شعار انقلاب اسلامی است.
وی اضافه کرد: تهدیدهای داخلی از اوایل انقلاب تاکنون وجود داشته و مسأله اصلی ما بوده است.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: بصیرت سیاسی دینی که اینهمه مورد تاکید مقام معظم رهبری است برای شناخت دشمنان داخلی و خارجی انقلاب اسلامی است.

جعفری اضافه کرد: مخالفان مسلح و سازمان یافته عددی نیستند زیرا آنقدر نیروهای آماده و بسیجی و ارتشی داریم که به سادگی اینها نابود خواهند شد.

وی اضافه کرد: مهمترین تهدیدها سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و به اختصار جنگ نرم دشمنان است که در این جنگ نرم بخشی از آن از سوی دشمنان خارجی برنامه‌ریزی می‌شود اما فرماندهان و سربازان میانی در داخل هستند و این را ما باید بدانیم.

فرمانده کل سپاه افزود: مشکل اصلی انقلاب ما با آن افرادی است که چه مسؤول و غیرمسؤول و شاید مردم عادی با آنهایی است که وحدت‌شکن هستند، کسانی که در راستای اختلافات مذهبی حرکتی می‌کنند اینها وحدت‌شکن و مخالف انقلاب اسلامی هستند و در کنار این موضوع باید توجه کنیم که وحدت‌شکن سیاسی کیست.

وی گفت: وحدت‌شکن سیاسی کسی است که با محور وحدت یا همان ولایت فقیه مخالفت می‌کند، هر فرد یا جریان سیاسی چه مسؤول و چه غیرمسؤول که با جهت تعیین شده و خط مشی‌های تعیین شده مقام معظم رهبری مخالفت کند وحدت‌شکن است.

جعفری افزود: برخی حتی مخالفت را در کنار نظر مخالف به عمل هم می‌رسانند و وحدت را می‌شکنند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم با این افراد هم‌وحدت شویم و اگر با این افراد هم‌وحدت شویم پس انقلاب اسلامی چه می‌شود؛ انقلابی بودن و انقلابی ماندن به معنی پشتیبانی از ولایت فقیه است و دفاع کلی از نظام که فایده‌ای ندارد.

جعفری اضافه کرد: اگر به این نکات توجه نکنیم ارز‌ها، مبانی قرآنی و حرکت الهی ما را زیر سؤال می‌برند.
وی افزود: عده‌ای در کشور هستند که ادعای همراهی با نظام را می‌کنند اما آگاهانه یا نا آگاهانه چنین حرکات اختلاف‌افکنی را انجام می‌دهند.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: بسیاری از مسؤولان در کشور ما نسبت به تجزیه و تحلیل فتنه 88 موضع ندارند، چرا؟ این فتنه 88 بسیار خطرناک‌تر از هشت سال دفاع مقدس بود.

وی گفت: به هیچ‌وجه خطر هشت سال جنگ با خطری که فتنه 88 داشت قابل مقایسه نبوده و نیست و این خطر مربوط به انقلاب اسلامی بوده نه نسبت به تمامیت عرضی کشور.

جعفری تاکید کرد: از معجزاتی که در فتنه 88 شاهد بودیم حماسه 9 دی بود که در آستانه آن هستیم و مردم به نقش بی‌بدیل ولایت فقیه پی بردند و 9 دی پاسخ محکم بر هدف فتنه‌جویانه دشمنان در سال 88 بود.

وی گفت: باید بشناسیم که ضد ولایت فقیه کیست و باید ملاک‌ها و معیارهای خود را نسبت به انقلابی بودن و مخالف انقلاب بودن را مشخص کنیم.

فرمانده کل سپاه در پایان تصریح کرد: اگر ما توجه به این نکات و حساسیت‌هایی که انقلاب اسلامی دارد را داشته باشیم شهداء از ما راضی هستند.

انتهای پیام/83004/ک40/

سرلشکر جعفری: تهدید نظامی در گام دوم انقلاب اعتباری ندارد
۱۳۹۸/۴/۲۲
سرلشکر جعفری: تهدید نظامی در گام دوم انقلاب اعتباری ندارد
بازدید : ٣٩
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی به فرماندهی کل سپاه منصوب شد
۱۳۹۸/۲/۲
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی به فرماندهی کل سپاه منصوب شد
بازدید : ٦٦
تقدیر فرمانده کل سپاه پاسداران از رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۱۳۹۸/۱/۲۸
تقدیر فرمانده کل سپاه پاسداران از رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی
بازدید : ٨٤
روایت فرمانده کل سپاه از جلسه ویژه رهبر انقلاب درباره سیل
۱۳۹۸/۱/۲۱
روایت فرمانده کل سپاه از جلسه ویژه رهبر انقلاب درباره سیل
بازدید : ٩٧
نظر شما :
captcha