۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ خرداد | اِلأِثنين ٤ شوال ١٤٣٩ | Monday, June 18, 2018
کد : 305-1319403      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۴ دي      تعداد بازدید : 290

نوری مالکی در دیدار با ولایتی: برای مقابله با خطرات احتمالی بعد از داعش به تهران آمدم

معاون اول رئیس جمهور عراق با بیان اینکه آماده ایم جبهه ای مستحکم برای بعد از داعش، علیه دشمنان ایجاد کنیم، گفت: ما برای مقابله با خطرات احتمالی بعد از داعش به تهران آمدیم.

معاون اول رئیس جمهور عراق با بیان اینکه آماده ایم جبهه ای مستحکم برای بعد از داعش، علیه دشمنان ایجاد کنیم، گفت: ما برای مقابله با خطرات احتمالی بعد از داعش به تهران آمدیم.
 
به گزارش مهر، نوری المالکی نخست وزیر سابق عراق صبح امروز (سه شنبه) با علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفتگو کرد.
 
ولایتی در این دیدار نوری المللکی را فردی برجسته، مبارز و بسیار موثر در صحنه عراق دانست و اظهار کرد: آقای مالکی و همراهان ایشان در مبارزه ضد رژیم بعثی و بعد از آن در انقلاب عراق نشان دادند که نقش مهمی در دموکراسی و آزادی عراق داشته و دارند.
 
وی ادامه داد: عراق موضع عزت مندی در جهان عرب و جهان اسلام و حوزه بین اللملی دارد و نقش آقای مالکی تعیین‌کننده و سرنوشت ساز بوده و هست.
 
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف از انفجارهای تروریستی اخیر در بغداد، گفت:این تلاش های مذبوحانه دشمنان راه به جایی نمی برد و پیروز اصلی دولت و ملت عراق است.
 
ولایتی ضمن تبریک پیروزی حلب به نوری المالکی، خاطرنشان کرد: آزاد سازی حلب نه تنها پیروزی برادران ما در سوریه به حساب می‌آید بلکه پیروزی عراق، ایران، خط مقاومت محسوب می‌شود و بزودی شاهد این خواهیم بود که موصل نیز به آغوش ملت باز می‌گردد و دست متجاوزان از این شهر مهم و استراتژیک توسط نیروهای عراق و حشدالشعبی و ارتش کوتاه خواهد شد.
 
همچنین نوری المالکی معاون اول رییس جمهور عراق در دیدار با رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع گفت: ما با وجود پیروزی های بدست آمده مطمئن نیستیم که با خاموش کردن این فتنه، فتنه دیگری در آینده رخ ندهد.
 
مالکی گفت: سفر ما به ایران به دعوت برداران ایرانی و برای دیدار با رهبری در شرایط حساس و مهمی در منطقه و دنیا است. سفر ما به تهران به منظور تحول بخشیدن و توسعه همکاری های دوجانبه میان دوکشور است.
 
وی ادامه داد: جبهه مقاومت باوجود چالش ها و مشکلاتی که وجود داشت خوشبختانه پیروز بوده و در مقابل جبهه دشمن در عرصه های سیاسی نظامی و سایر بخش ها با شکست مواجه شده است.
مالکی با اشاره به پیروزی های بدست آمده در حلب گفت: آماده ایم جبهه ای مستحکم برای بعد از داعش، به منظور مقابله با فتنه های احتمالی بعدی علیه دشمنان ایجاد کنیم و ما برای مقابله با خطرات احتمالی بعد از داعش به تهران آمدیم.
 
معاون اول رییس جمهور عراق خاطرنشان کرد: خوشبختانه با جهاد و تلاش توانستیم موفقیت هایی بدست آوریم و حضور ما در ایران هم برای بهره گیری از این پیروزی ها است تا بتوانیم علیه گروههایی که می‌خواهند جبهه مقاومت را به شکست بکشانند از جمله شورای خلیج‌فارس که در مقابل ما جبهه‌آرایی می کنند کاری انجام دهیم تا این خطرات مجددا به سمت ما بازنگردد.
تقویت احتمال پیوستن ائتلاف نوری المالکی به «صدر» و «العامری»
۱۳۹۷/۳/۲۴
تقویت احتمال پیوستن ائتلاف نوری المالکی به «صدر» و «العامری»
بازدید : ٧
دیدارهای جداگانه هیأت ائتلاف «الفتح» با «نوری المالکی» و «سید عمار الحکیم»
۱۳۹۷/۳/۲۳
دیدارهای جداگانه هیأت ائتلاف «الفتح» با «نوری المالکی» و «سید عمار الحکیم»
بازدید : ١٢
نظر شما :
captcha