کد : 305-1320615      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۵ چهارشنبه ۶ بهمن      تعداد بازدید : 872

معاون وزیر نفت ایران در گفت‌وگو با شکبه تلویزیونی سی‌ان‌ان:فرصت‌های زیادی برای شرکت‌های آمریکایی برای فعالیت اقتصادی در ایران وجود دارد

معاون وزیر نفت ایران در گفت‌وگو با شکبه تلویزیونی سی‌ان‌ان گفت: فرصت‌های زیادی برای شرکت‌های آمریکایی برای فعالیت اقتصادی در ایران وجود دارد و این رابطه می‌تواند شغلهای جدیدی را برای آمریکا ایجاد کند.

معاون وزیر نفت ایران در گفت‌وگو با شکبه تلویزیونی سی‌ان‌ان گفت: فرصت‌های زیادی برای شرکت‌های آمریکایی برای فعالیت اقتصادی در ایران وجود دارد و این رابطه می‌تواند شغلهای جدیدی را برای آمریکا ایجاد کند.
 
به گزارش فارس، امیرحسین زمانی‌نیا معاون وزیر نفت ایران در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا به تشریح وضعیت همکاری ایران و آمریکا در دولت ترامپ و آینده نفت ایران پرداخت.
 
معاون وزیر نفت ایران گفت: ما برای ایجاد رابطه با دولت جدید آمریکا چالشی نمی‌بینیم نشانه‌های زیادی از زمان شکل‌گیری کمپین‌های انتخاباتی وجود داشته به تدریج رشد کرده و اکنون نیز شاهد علائم مثبتی در این زمینه هستیم و در آینده هم مشکلی نخواهیم داشت.
 
خبرنگار آلمانی سی‌ان‌ان از زمانی‌نیا پرسید پیش‌بینی شما نسبت به رابطه با آمریکا به ویژه در حوزه مبادلات نفت و گاز در دولت ترامپ با توجه به اینکه وی را یک بیزینس‌من می‌خوانند چیست؟
 
زمانی نیاگفت: امیدوارم مقامات اقتصادی دو کشور همکاری‌های خوبی با هم داشته باشند و بعد از لغو تحریم‌ها فرصت زیادی برای دولت آمریکا نیز به وجود آمده است.
 
سیاست‌های ترامپ باید خارج از محدودیت‌ها و چارچوب‌ها باشد و بازنگری داشته باشد و همکاری با ایران می‌تواند فرصت‌های زیادی را برای شرکت‌های آمریکایی به ویژه در زمینه احیای صنعت نفت آنها ایجاد کند و نیز این همکاری شغل‌ها و مشاغل جدیدی را برای آمریکا ایجاد می‌کند. 
 
فردریک پلتیگن خبرنگار سی‌ان‌ان از زمانی‌نیا درباره اینکه پیش‌بینی شما از وضعیت نفت و گاز ایران طی سال‌های آینده چیست؟ زمانی نیا پاسخ داد:ما بزرگترین منابع هیدروکربنی و گاز و نفت دنیا را داریم و هنوز در مقایسه با دیگران تولید نفت و گاز را با تمام ظرفیت انجام نمی‌دهیم.
 
ظرفیت‌های تولید در کشور ما بالا است و هزینه‌های تولید در ایران بسیار پایین است. اما ما نگاه صرف به تولید نداریم بلکه مطابق با نیاز بازارهای جهانی تولید می‌کنیم.
نظر شما :
captcha