کد : 305-1321530      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۵ پنج شنبه ۲۱ بهمن      تعداد بازدید : 90

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور: دولت یازدهم سعی در کاهش نیروهای دولتی دارد

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: تعارض در نظام اداری وجود دارد و هزینه ادارات افزایش یافته و بیش از نیاز کشور است که دولت یازدهم سعی در کاهش نیروهای دولتی در بخش‌های غیرضروری دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، جمشید انصاری در نشست خبری که بعد از ظهر امروز با حضور مسؤولان استانی و اصحاب رسانه این استان در سالن جلسات دفتر استاندار قزوین برگزار شد، اظهار داشت: تعارض در نظام اداری وجود دارد و هزینه ادارات افزایش یافته و بیش از نیاز کشور است که دولت یازدهم سعی در کاهش نیروهای دولتی در بخش‌های غیرضروری دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر تمام جوانان می‌خواهند کارمند دولت شوند و این به دلیل ثبات و امنیت شغلی بوده که مورد استقبال بیشتر مردم است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور مطرح کرد: تنوع خدمات دولت در حال افزایش است و بخش‌های جدید و شهرهای جدید درست می‌شود و در روستاها نهادهای شهری به وجود می‌آید که نیازمند شغل جدید در مکان‌های مورد نظر است.

انصاری با بیان اینکه در بعضی ادارات مازاد نیرو و در بعضی ادارات هم کمبود نیرو وجود دارد، یادآور شد: فرهنگ مردم ایران با مازاد نیرو هماهنگ نیست به گونه‌ای که اگر فرد ساکن قزوین باشد، برای کار راضی نمی‌شود مسیری را تا آوج طی کند.

وی اضافه کرد: نظام اداری بر مبنای حق مطلق برای کارمندان در نظر گرفته شده و اگر کارمند رضایت نداشته باشد، نمی‌توان محل جغرافیای آن را تغییر داد و بر اساس قانون فقط در داخل همان شهر می‌توان محل خدمت و اداره کارمند مورد نظر را تغییر داد.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: دولت با 20 درصد مازاد نیرو در ادارات مواجه است با وجود اینکه در برخی ادارات کمبود نیرو وجود دارد.

انصاری بیان کرد: در اداراتی که کمبود نیرو دارد، نیروی جدید استخدام صورت می‌گیرد و در اداراتی که مازاد نیرو وجود دارد با راهکارهایی همانند بازنشستگی پیش از موعد و غیره برای تعدیل نیرو اقدام می‌شود.

* بدنه دولت سنگین نشود

وی تشریح کرد: در کشور برای دولت چهار نوع شغل رسمی، پیمانی، قرارداد کار معین و قرارداد کشوری در نظر گرفته شده که متناسب با تخصص فرد در یکی از قالب‌های ذکر شده استفاده می‌شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور عنوان کرد: به طور نمونه استخدام رسمی برای مشاغل حاکمیتی کشور کاربرد دارد و قرارداد کار معین برای یک دوره موقت یا پروژه استفاده می‌شود.

انصاری گفت: تأمین نیروی دولت بر اساس ضوابط خاصی صورت می‌گیرد و از تمام ظرفیت یک فرد برای کار مورد نظر استفاده می‌شود.

وی افزود: به دلیل اینکه بدنه دولت سنگین نشود برخی پست‌های اداری که وقت کمتری برای رسیدگی نیاز دارد را یکی از کارمندان همان اداره انجام می‌دهد که این بخش به اضافه کاری معروف است.

معاون رئیس جمهور یادآور شد: این کار دولت به دلیل کم کردن اعضای بدنه دولت است تا از جذب یک فرد برای شغل مورد نظر جلوگیری شود و بر اساس احکام قانونی در نظر گرفته شده یک سوم افرادی که بازنشسته شده نیروی جوان جذب ادارات دولتی می‌شوند.

انصاری اضافه کرد: تمام نیروهایی که جذب ادارات دولتی می‌شوند دارای تحصیلات دانشگاهی هستند اما تخصص و مهارت وظایف محول شده را ندارند که طبق برنامه‌ریزی دولت، قبل از آغاز خدمت یک دوره آموزش پیش از خدمت برای این افراد برگزار می‌شود تا کارمندان جدید با وظایف خود آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: این کارمندان متناسب با پیشرفتی که در هنگام خدمت کسب می‌کنند و با توجه به گذراندن دوره‌های برنامه بهسازی که برگزار می‌شود، ارتقای شغل می‌یابند که برای بخشی از تجارب کسب شده از عنوان نوآموزی استفاده می‌شود و بخشی دیگر برای دوره کردن آموزش‌های گذشته است.

انتهای پیام/77034/چ

افزایش 15 درصدی حقوق کارمندان دولت در سال آینده/ 86 هزار پروژه عمرانی ناتمام در کشور وجود دارد
۱۳۹۸/۷/۱۶
افزایش 15 درصدی حقوق کارمندان دولت در سال آینده/ 86 هزار پروژه عمرانی ناتمام در کشور وجود دارد
بازدید : ٣٠
غلامی: هیچ رئیس دانشگاهی در جریان استخدام بورسیه‌های دانشجویی، منفصل از خدمت نشده است
۱۳۹۸/۵/۱۴
غلامی: هیچ رئیس دانشگاهی در جریان استخدام بورسیه‌های دانشجویی، منفصل از خدمت نشده است
بازدید : ٣٠
به پول تو جیبی برانکو هم رحم نکردند!/ ردپای کارمند پرسپولیس در ناپدید شدن یورو+سند
۱۳۹۸/۴/۹
به پول تو جیبی برانکو هم رحم نکردند!/ ردپای کارمند پرسپولیس در ناپدید شدن یورو+سند
بازدید : ٥٤
۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق کارمندان تا آخر هفته واریز می‌شود+سند
۱۳۹۸/۲/۳
۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق کارمندان تا آخر هفته واریز می‌شود+سند
بازدید : ٩٤
نظر شما :
captcha