کد : 305-1322933      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۰ اسفند      تعداد بازدید : 72

رئیس جمهور در جمع مردم زاهدان: روزگار ناامنی مرزهای سیستان و بلوچستان گذشته است/ توسعه شرق کشور یکی از اهداف دولت

رئیس جمهور گفت: امروز دیگر آن روزگاری نیست که مرزهای سیستان و بلوچستان ناامن باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، حجت‌الاسلام حسن روحانی که صبح امروز برای مراسم افتتاح پروژه گازرسانی به شهرستان زاهدان سفر کرده است، در جمع مردم این شهر در میدان گاز اظهار کرد: بسیار خوشحالم که امروز در ایام فاطمیه مردم غیور سیستان و بلوچستان را از نزدیک زیارت و طرح‌هایی را برای آبادانی این منطقه افتتاح می‌کنیم.

رئیس جمهور به تشریح سجایای حضرت فاطمه (س) پرداخت و گفت: این سومین سفر من به سیستان و بلوچستان است.

وی با بیان اینکه این سفر، سفر استانی محسوب نمی‌شود، سفر وفای به عهد است، افزود: امروز شاهد آن هستیم که بسیاری از وعده‌های ما به مردم این استان در سایه وحدت و همدلی مردم این دیار محقق شد.

روحانی با بیان اینکه از مردم سیستان و بلوچستان به خاطر وجود امنیت و انسجام تشکر می‌کنم، افزود: امروز دیگر آن روزگاری نیست که مرزهای سیستان و بلوچستان ناامن باشد.

وی بیان کرد: به همت مردم و طوایف و در سایه نیروهای امنیتی همه فکرها به سیستان و بلوچستان امن برای توسعه این سرزمین و برای توسعه ایران عزیز ماست.

رئیس جمهور گفت: تلاش کردیم که حسن همجواری و همسایگی صمیمانه با کشورهای همجوار داشته باشیم و در همین راستا عازم اسلام‌آباد و پاکستان هستیم.

به زودی طرح‌های جدید در بندر چابهار به اجرا می‌رسد

وی گفت: یکی از اهداف دولت یازدهم توسعه شرق کشور و یکی توسعه سواحل مکران و دیگری انسجام و وحدت ملی و مذاهب و اقوام در سراسر ایران بوده و امروز هم همین هدف پایدار است.

روحانی با اشاره به اینکه به زودی طرح‌های جدید در بندر چابهار به اجرا می‌رسد، گفت: سیستان و بلوچستان تنها استانی است که با اقیانوس همسایگی دارد و تنها استانی است که ایران را به اقیانوس هند متصل می‌کند.

وی ادامه داد: همه دست به دست هم دادیم تا امروز شاهد یک تحول عظیم در منطقه باشیم، 120 هزار نفر از نوجوانانی که به مدرسه نمی‌رفتند و از سن مدرسه آنها گذشته بود می‌توانند در سیستان و بلوچستان جذب مدارس شوند.

رئیس جمهور گفت: به زودی ظرفیت اسکله چابهار به 8.5 میلیون تن خواهد رسید و از 6 هزار پروژه سلامت کشور، 600 پروژه مربوط به این استان است.

وی یادآور شد: امروز شاهد روشن شدن مشعل گاز در زاهدان و بعد زابل و بعد چابهار شاهد آن هستیم.

انتهای پیام/3139/ی/

نظر شما :
captcha