کد : 305-1323713      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۵ سه شنبه ۲۴ اسفند      تعداد بازدید : 143

رئیس دفتر بازرسی و نظارت شورای نگهبان انتخابات کردستان: طرح آشتی ملی و دو قطبی‌کردن فتنه جدید است/ استفاده آزمایشی از سامانه الکترونیکی برای انتخابات شوراها

رئیس دفتر بازرسی و نظارت شورای نگهبان انتخابات کردستان گفت: جریان فتنه آسیب‌های زیادی به نظام زد و امروز هم فتنه می‌خواهد با طرح آشتی ملی و دو قطبی‌کردن جامعه به نظام ضربه بزند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، بهروز مهتابی در همایش بصیرتی ناظرین امین دفتر نظارت و بازرسی انتخابات که شامگاه دوشنبه در مجتمع امام خمینی(ره) سنندج برگزار شد، اظهار داشت: در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا هستیم که همه دشمنان در بیرون از کشور منتظر نتایج انتخابات هستند.

مهتابی خاطرنشان کرد: انتخابات در نظام جمهوری اسلامی بیانگر مردم‌سالاری دینی است و مردم هستند که سرنوشت و آینده نظام را رقم می‌زنند.

وی افزود: تمام انتخابات‌ها در کشور مهم هستند ولی انتخابات ریاست جمهوری به مراتب از ارزش بالاتری برخوردار است.

مهتابی به برگزاری سالم انتخابات هم اشاره کرد و گفت: هرچه انتخابات سالم باشد و باشکوه برگزار شود موجب تضعیف روحیه دشمنان نظام می‌شود.

رئیس دفتر بازرسی و نظارت شورای نگهبان در استان کردستان به ارکان مهم شورای نگهبان در انتخابات اشاره کرد و گفت: یکی از ارکان مهم انتخابات در کشور بحث حضور حداکثری مردم در انتخابات است.

وی ادامه داد: نامزدهای انتخاباتی، تبعیت از قانون، برگزاری قانونی انتخابات از طرف مجریان و ناظران و امنیت برگزاری انتخابات از ارکان انتخابات هستند که نقش مهمی در سلامت این امر مهم دارند.

وی نظارت شورای نگهبان در انتخابات را امری مهم تلقی کرد و گفت: اعضای شورای نگهبان فارغ از هر نوع مسائل سیاسی، حزبی، قومی و .... به کار خود عمل کرده و از قانون اساسی کشور تبعیت می‌کنند.

مهتابی خاطرنشان کرد: در انتخابات هیچ جای تخلف و تقلبی وجود ندارد زیرا حدود 12 نفر مجری انتخابات بر سر هر یک از صندوق‌های رای هستند و کار برگزاری انتخابات را انجام می‌دهند.

 

نظارت درست بر انتخابات نتوانسته صدمه‌ای به نظام بزند

رئیس دفتر بازرسی و نظارت شورای نگهبان در استان کردستان اظهار داشت: نظارت درست و کارآمد است که تا به حال نگذاشته هیچ صدمه‌ای در بحث انتخابات به نظام زده شود.

وی افزود: بخش اعظم نظارت بر انتخابات در همان محل برگزاری انتخابات صورت می‌گیرد.

مهتابی به انتخابات سال 88 گریزی زد و اظهار داشت: عده‌ای خواستند در سال 88 نظارت بر انتخابات را زیرسوال ببرند و فتنه ایجاد کنند که با همت مردم فتنه دفع شد، ولی هنوز رفع نشده است.

وی با توجه به آسیب‌هایی که فتنه به نظام زد اظهار داشت: امروز هم فتنه می‌خواهد با مطرح‌کردن آشتی ملی و دو قطبی‌کردن جامعه به نظام ضربه بزند و طبق فرموده رهبری، سران فتنه گناه نابخشودنی مرتکب شده‌اند.

وی ادامه داد: سلامت این صندوق‌ها باید تامین شود زیرا صندوق‌ها ناموس و شرف انتخابات است.

مهتابی درباره الکترونیکی کردن انتخابات نیز اظهار داشت: برای ریاست جمهوری به دلیل حساس بودن انتخابات این امر مهیا نمی‌شود ولی برای انتخابات شورا از سامانه الکترونیکی انتخابات به صورت آزمایشی استفاده می‌شود.

انتهای پیام/ج/

جهانگیری: بگذاریم کاندیدای همه جریان‌ها در انتخابات حضور داشته باشند
۱۳۹۸/۷/۱۸
جهانگیری: بگذاریم کاندیدای همه جریان‌ها در انتخابات حضور داشته باشند
بازدید : ٣٤
راهکار دولت برای جلوگیری از ورود پول کثیف به انتخابات/ دولت از فساد انتخاباتی فریدون متنبه شده است؟
۱۳۹۸/۷/۱۶
راهکار دولت برای جلوگیری از ورود پول کثیف به انتخابات/ دولت از فساد انتخاباتی فریدون متنبه شده است؟
بازدید : ٢١
انتخابات فلسطین اشغالی| بنی گانتز: نتانیاهو شکست خورد
۱۳۹۸/۶/۲۷
انتخابات فلسطین اشغالی| بنی گانتز: نتانیاهو شکست خورد
بازدید : ٢٥
العهد: پاسخ مقاومت، آینده انتخاباتی نتانیاهو را به خطر انداخت
۱۳۹۸/۶/۱۳
العهد: پاسخ مقاومت، آینده انتخاباتی نتانیاهو را به خطر انداخت
بازدید : ٢٦
نظر شما :
captcha