کد : 305-1324121      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۶ جمعه ۴ فروردين      تعداد بازدید : 423

امام جمعه موقت گرگان: مسئولان برای ایجاد اشتغال و مبارزه با فساد تلاش کنند/ هفت‎خوان رستم پیش‎روی تولیدکننده در مراجعه به دستگاه‌های دولتی

امام جمعه موقت گرگان با بیان اینکه محور اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال پایدار در جامعه است، گفت: مسئولان باید برای ایجاد اشتغال، مبارزه با فساد و رونق دادن به اقتصاد کشور حقیقتا کار و تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حجت‎الاسلام قاسم لیوانی ظهر امروز در نخستین نمازجمعه 1396 با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری و ضرورت توجه آحاد مردم و مدیران به تحقق این شعار اظهار کرد: اگر تولید ملی در مسیر درست توسعه یابد ضمن ایجاد اشتغال مولد و پایدار به‌طور کلی سیاست‎های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی محقق می‌شود.

وی تصریح کرد: همه جامعه و مسوولان باید با فرهنگ‎سازی برای استفاده از کالای تولید داخلی و حمایت از تولیدات داخلی در مسیر تحقق سیاست‌های اقتصادمقاومتی گام برداریم.

امام جمعه موقت گرگان خاطرنشان کرد: تولید و اشتغال و استفاده از تولیدات ملی از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور محسوب می‎شوند.

وی با اشاره به نامگذاری امسال مقام معظم رهبری به سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» خاطرنشان کرد: بیکاری عامل خیلی از ناهنجاری‎هاست، افراد بیکار دچار به بیماری افسردگی شده و سرگردان هستند.

امام جمعه موقت گرگان گفت: بیکاری باعث می‎شود جوان‎ها ازدواج نکنند، جوان‎های بسیاری هستند که ازدواج نکرده‎اند و می‎گویند اگر ازدواج کنم زن و فرزندم از من غذا می‎خواهند و من بیکار چگونه تهیه کنم.

لیوانی افزود: مردم با وجود افراد بیکار احساس امنیت نمی‎کنند، به همین دلیل باید تلاش کرد بیکاری را از جامعه رفع کرد.

وی اضافه کرد: معمولا از دولت انتظار می‎رود که شغل ایجاد کند، مگر چقدر می‎توان کارمند ایجاد کرد؟ آیا می‎توان همه را در دولت مشغول به کار کرد؟ همین الان کارمند اضافی داریم.

*میزان کار مفید در ادارات ما حدود یک ساعت است

امام جمعه موقت گرگان گفت: میزان کار مفید در ادارات ما حدود یک ساعت است و هفت ساعت دیگر کار مفید نیست، پس این که دولت باید کار ایجاد کند به این معنی نیست که همه وارد کار اداری شوند.

لیوانی افزود: وقتی می‎گوییم دولت منظور رئیس جمهور و وزرا نیستند بلکه همه باید در همه بخش‎های دولت تلاش کنند، کارمندان یک اداره در شهرستان هم باید برای ایجاد زمینه اشتغال تلاش کنند.

وی ادامه داد: آیا در مملکت ما همچین چیزی وجود دارد یا نه؟ وقتی دنبال اشتغال می‎رویم سیستمی در ادارات ما وجود دارد، اگر کسی بخواهد کار تولیدی کند باید از هفت خوان رستم بگذرد و بعد از سال‎ها و ماه‎ها پیگیری آخر منصرف می‎شود.

امام جمعه موقت گرگان گفت: وقتی برای تولید مراجعه می‎کنند باید از چند جا استعلام بگیرند، استعلام‎ها را دیگر می‎گیرند و سرگردان می‎کنند، وقتی هم جواب استعلام‎ها می‎آید می‎گویند زمان گذشته و باید از اول آغاز کنید، باید ادارات ما در چنین شرایطی امر اشتغال جوانان را تسریع کنند، کوتاهی و امروز فردا نشود، مردم را سرگردان نکنند، شما دارید از مالیات و نفت مردم حقوق می‎گیرید، وظیفه شما این است که در اسرع وقت به کار مردم برسید و جواب فوری بدهید.

وی با بیان اینکه جوانی که با انگیزه و امید دنبال کار آمده، باید کار او تسریع شود، خاطرنشان کرد: ذهن ما باید از کار اداری خالی شود، اینکه مقام معظم رهبری فرمودند تولید باید در این کشور تولید کرد، اگر تولید نکنیم عده‎ای از این فرصت استفاده می‎کنند و از خارج کشور چیزهایی که نیاز داریم وارد مملکت می‎کنند، آن وقت تولید و اشتغال ایجاد نمی‎شود در حالی که برای کشورهای دیگر شغل ایجاد می‎کنیم.

  امام جمعه موقت گرگان گفت: چرا باید در کشور ما سالانه 15 میلیارد دلار کالای قاچاق وارد شود، این یعنی اشتغال و تولید از بین می‎رود.

لیوانی افزود: اگر تلاش کنیم اشتغال ایجاد کنیم اگر جنس خارجی هم بیاید استقبال نخواهد شد.

وی اظهار کرد: باید تلاش کنیم از کالای داخلی استفاده کنیم حتی اگر کیفیت خوبی هم نداشته باشد، وقتی تولید کننده ببیند از بازار داخلی استقبال کرده‎اند مجبور هستند کیفیت را بالا ببرند، باید بین تولیدات رقابت ایجاد کرد تا کیفیت هم بالا برود.

لیوانی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرموده‎اند بزرگترین مبارزه با آمریکا کار کردن در کشور است، کار و تلاش در کشور بزرگترین مبارزه با آمریکا چون آمریکایی‎ها این را نمی‎خواهند.

امام جمعه موقت گرگان گفت: مسئولان باید برای ایجاد اشتغال، مبارزه با فساد و رونق دادن به اقتصاد کشور حقیقتا کار و تلاش کنند، هر کسی در این رابطه تلاش کند بزرگترین مبارزه را با آمریکا کرده است.

لیوانی افزود: هفته جاری ولادت امام باقر یکی از امامانی است که به دلیل فرصت مناسب زندگی ایشان احادیث و روایات خوبی از ایشان باقی مانده است.

وی ادامه داد: ایشان به دلیل درگیری‎های حکومت امام بزرگوار توانستند در زمینه‎های مختلف سیاسی، اقتصادی، فقهی و غیره احادیث زیادی را به شاگردان خود بیاموزند و شاگردان ایشان این احادیث را سینه به سینه نقل کرده‎اند.

انتهای پیام/و

آیت‌الله نورمفیدی: آنکه در خط رهبری نیست، خط امامی نیست|با مصباح مخالفم اما به انگلیس هیچ ربطی ندارد
۱۳۹۶/۷/۱۲
آیت‌الله نورمفیدی: آنکه در خط رهبری نیست، خط امامی نیست|با مصباح مخالفم اما به انگلیس هیچ ربطی ندارد
بازدید : ٤٨٨
نظر شما :
captcha