کد : 305-1335250      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ آبان      تعداد بازدید : 230

رییس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی: تَکرار یک کاندیدا خوب نیست|علاقمند نیستم به جریانات احمدی نژادی ورود کنم!

رییس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: باید یاد بگیریم، چه کاندیدایی در انتخابات معرفی کنیم که جناح رقیب پیروز نشود.

رییس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: باید یاد بگیریم، چه کاندیدایی در انتخابات معرفی کنیم که جناح رقیب پیروز نشود.
 
به گزارش برنا؛ «حمیدرضا حاجی‌بابایی»، رییس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا پیرامون روند کار «جمنا» بعد از پایان انتخابات 96 گفت: در ایام انتخابات با دوستان دور هم جمع شدیم و حرکتی را شکل دادیم و در نهایت انتخابات را واگذار کردیم. قطعا در بسیاری از موارد نقاط ضعف و البته نقاط قوتی هم داشتیم.
 
او ادامه داد: در حال حاضر دوستان در حال گفت و گو، برای آسیب شناسی کار جمنا هستند. امیدواریم برآوردی از اشتباهات خود را به دست بیاوریم که بر اساس آن موفقیتی حاصل شود. به نظر من باید برای ادامه این راه قدرتمندتر، گسترده‌تر و کم اشتباه تر حرکت کرد. 
 
رییس فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به اینکه «ما اشتباهات گوناگونی در انتخابات 96 داشتیم» تصریح کرد: باید در نوع گفتمان اصلاحاتی ایجاد کنیم تا از باز خورد مردمی بیشتری برخوردار شویم، همچنین کاندیدایی معرفی می‌کنیم که از آرای برتری برخوردار باشد.
 
او با تاکید بر اینکه «جمنا باید با گفتمان متفاوت تری وارد انتخابات می‌شد» متذکر شد: وقتی ما گفتمان را اصلاح کنیم افراد بیشتری را خطاب قرار خواهیم داد. شخصی را نیاز داریم که قدرت جذب بالاتری داشته و رای 1+50 درصد را برای پیروزی نهایی از جامعه دریافت کند. در واقع باید یاد بگیریم چه کاندیدایی را معرفی کنیم که جناح رقیب پیروز نشود.
 
حاجی بابایی در پاسخ به این سوال که آیا جلسات جمنا همچنان برگزار می‌شود یا خیر؟ گفت: بحث های گوناگون و  گسترده تر از جمنا در حال شکل‌گیری است و امیدواریم به جمع‌بندی مشترکی برسیم.
 
نماینده مردم همدان پیرامون معرفی کاندیدای احتمالی سال 1400 در انتخابات از سوی جمنا ادامه داد: تاکنون در جمهوری اسلامی این سنت وجود نداشته که از چهار سال قبل شخصیتی برای انتخابات معرفی شود، قطعا با فرا رسیدن فصل انتخابات  کاندیدای خود را معرفی می‌کنیم. 
 
رییس فراکسیون ولایی مجلس در خصوص حضور احتمالی ابراهیم رییسی در انتخابات 1400 به عنوان کاندیدای اصلی افزود: به هیچ شخصی اشاره نمی کنم اما سعی داریم همه کسانی که نفوذ دارند در جمع باشند. نمی توانم پیش‌بینی کنیم کاندیدای دور بعد چه کسی خواهد بود. اصل انتخابات بر «به روز» بودن است. اما اساسا اعتقاد من بر این است که تَکرار یک کاندیدا خوب نیست!
 
او ادامه داد: جمنا برای انتخابات به وجود نیامد و با هدف ماندن در فضای سیاسی تشکیل شد. در حال حاضر در استان ها فعال هستیم و باید فعالیت خود را گسترده تر انجام دهیم و راهی که ما را به موفقیت برساند، مدنظر قرار گیرد.
 
نماینده مردم همدان با اشاره به اینکه «قطعا ما برای انتخابات 98 مجلس شورای اسلامی فعالیت خواهیم کرد» متذکر شد: در زمان خود لیست حاضر را ارائه خواهیم کرد. با توجه به این که جامعه ما شتابان است نباید از امروز برای چند سال آینده تصمیم گرفته شود؛ البته این نظر شخصی من است.
 
او پیرامون رفتارهای اخیر طیف احمدی‌نژاد تصریح کرد: من خیلی علاقمند نیستم به این جریانات ورود کنم اما معتقدم، باید حرکت و مسیری که انتخاب می‌کنیم برای صلاح کشور باشد و از حرکت هایی چالشی که برای نظام و کشور خطر آفرین است، دوری کنیم. 
 
حاجی بابایی در خاتمه پیرامون خبرگزاری برنا گفت: برنا، خبرگزاری خوبی است و مثل «صاایران» هر روز بهتر از دیروز است. خبرگزاری باید تحمل بالایی داشته و صادقانه رفتار کند. خبرگزاری باید با سرمایه اعتماد، کار کند و با تفکرات گوناگون مسئولین و مردم را بهم وصل کند.
همتی: به دنبال حذف ۴ صفر از پول ملی هستیم
۱۳۹۷/۱۰/۱۶
همتی: به دنبال حذف ۴ صفر از پول ملی هستیم
بازدید : ١٢٧
رقابت مثلث فراکسیونی برای جلوس بر کرسی ریاست مجلس/ حاجی‌بابایی، لاریجانی و عارف؛ دوئل سه رئیس برای یک صندلی
۱۳۹۷/۳/۵
رقابت مثلث فراکسیونی برای جلوس بر کرسی ریاست مجلس/ حاجی‌بابایی، لاریجانی و عارف؛ دوئل سه رئیس برای یک صندلی
بازدید : ٢١٥
حاجی‌بابایی: آموزش و پرورش اولویت دولت نیست
۱۳۹۶/۵/۲۲
حاجی‌بابایی: آموزش و پرورش اولویت دولت نیست
بازدید : ٢٥٥
نظر شما :
captcha