کد : 305-1335302      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۲ آبان      تعداد بازدید : 260

رییس خانه احزاب عنوان کرد: نقش پیشگوها در صحنه سیاسی نقشی واقعی نیست/ سرنوشت شورای سیاست گذاری اصلاحات به زودی مشخص می شود

رییس خانه احزاب گفت: در ایران 270 حزی ثبت شده وجود دارد که در طول سال مشغول فعالیت هستند!

رییس خانه احزاب گفت: در ایران 270 حزی ثبت شده وجود دارد که در طول سال مشغول فعالیت هستند!
 
به گزارش برنا؛ «حسین کمالی»، رییس خانه احزاب، درباره نقش کمرنگ احزاب در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: حدود 270 حزب در کشور ثبت شده که بخش عمده ای از آنها در حقیقت حزب و یا گروه سیاسی نیستند اما در چارچوب و در کمیسیون ماده 10 قانون احزاب کشور به ثبت رسیدند. برخی از احزابی که در سال‌های گذشته به ثبت رسیدند در عالم واقعیت، بیانگر یک جمعیت خاصی و نمود یک تفکر خاصی نیستند. در حقیقت اینها افکار مشابه دارند و تعداد نفرات آنها در حدی نیست که بتوانند در یک حزب ارزیابی و شناخته شوند. به همین دلیل در قانون جدید احزاب نوشته شد، هر حزبی باید حداقل 300 عضو در 11 استان کشور داشته باشد و بتواند با قانون احزاب جدید، خودش را تطبیق دهد.
 
او اضافه کرد: احزاب نقش فعالی در جامعه دارند. آنها در تمام طول سال تلاش می کنند، عضوگیری ها و آموزش های خود را دارند و نوع تبلیغات و حرکت هایشان متفاوت است. این مجموعه احزاب کار خود را انجام می دهند اما در زمان انتخابات به طور طبیعی برای تبلیغ کاندیدا به مسئولیت های مختلف روی می آورند و سعی می کنند این را به آرای مختلف نزدیک کنند اما به این معنا نیست که در طول سال کار نمی کنند. کمیته هایی مختلفی مانند کمیته سیاسی و برنامه ریزی با جدیت در حزب ما کار می‌‌کنند و تنها فعالیت شان مربوط به انتخابات نیست.
 
او درباره برخی انتقادات به عملکرد شورای عالی سیاست گذاری بیان کرد: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در حال بررسی عملکرد شورای سیاست گذاری است و اینکه چه نتیجه ای خواهد گرفت و به چه جمع بندی خواهد رسید در آینده معلوم می شود. پیشنهادات متفاوتی در رابطه با آینده شورای سیاست گذاری مطرح است، پیشنهاداتی مانند اینکه یا به مأموریت آن خاتمه داده شود و یا اینکه مورد بازسازی قرار گیرد و گفتگو همچنان جریان دارد. در آینده معلوم خواهد شد تصمیم چگونه خواهد بود و به چه جمع بندی خواهند رسید.
 
او درباره نظر دکتر عارف که سال 98 اصلاحات با اعتدالیون ائتلاف نخواهند کرد، گفت: در صحنه سیاسی عواملی که در تصمیم گیری ها موثر هستند تا لحظه آخر اثرگذاری خود را دارند و این را از دست نمی دهند. نقش پیشگوها در صحنه سیاسی یک نقش واقعی نخواهد بود. شاید برخی از پیشگویی ها حامل برخی تهدیدات برای گروه هایی است که از تعامل اجتماعی دوری کنند و شاید برخی از پیشگویی ها به این بازگردد که بخواهند به کسانی که امروز مسئولیت و مأموریت دارند، بگویند که اگر عملکرد خوبی نداشته باشید در آینده مورد حمایت قرار نخواهید گرفت. در حقیقت این تصمیم گیری تصمیمی نیست که فردی بتواند انجام دهد یا مثلا قطعیت یافته باشد و در آینده می توان نظر داد. طبیعتا جمع بندی نهایی اصلاح طلبان در مورد هر موضوعی تصمیم نهایی آنها را خواهد ساخت.
کمالی: گفتگوی ملی شکاف‌های سیاسی را کم می‌کند|اصلاح‌طلبان منتظر مواضع روحانی در آینده هستند
۱۳۹۶/۸/۲۳
کمالی: گفتگوی ملی شکاف‌های سیاسی را کم می‌کند|اصلاح‌طلبان منتظر مواضع روحانی در آینده هستند
بازدید : ٣٥٩
کمالی: فضای کشور رادیکال نشود|کسی نمی گوید نباید با منافقین مقابله می شد
۱۳۹۶/۳/۳۱
کمالی: فضای کشور رادیکال نشود|کسی نمی گوید نباید با منافقین مقابله می شد
بازدید : ٣٩٠
نظر شما :
captcha