کد : 305-1337182      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۷ آذر      تعداد بازدید : 44

نماینده پارلمان الجزایر در نشست اضطراری کمیته فلسطین مجالس اسلامی: هیچ فلسطینی بدون قدس و هیچ قدسی بدون فلسطین وجود ندارد/ امت اسلامی نیازمند یکپارچگی است

نماینده پارلمان الجزایر با تأکید براینکه هیچ فلسطینی بدون قدس و هیچ قدسی بدون فلسطین وجود ندارد، گفت: امت اسلامی بیش از هر زمان دیگری نیازمند یکپارچگی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، یوسف عجیسه نماینده پارلمان الجزایر در نشست اضطراری کمیته فلسطین اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی که صبح امروز برگزار شد، گفت: همه ما می‌دانیم هیچ فلسطینی بدون قدس و هیچ قدسی بدون فلسطین وجود ندارد.

نماینده پارلمان الجزایر خاطرنشان کرد: جهان اسلام و ملت‌های عرب و مسلمان باید در مخالفت با تصمیم آمریکا برای انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به پا خیزند. این به پا خواستن مردمی در جهان اسلام و عرب در مخالفت با تصمیم انتقال پایتخت اسرائیل به قدس است. حکومت‌های اسلامی و عربی هم باید در جهت رویارویی با این تصمیم جاهرانه آمریکا اقدامی انجام دهند.

وی افزود: تصمیم آمریکا برای انتقال سفارت خود به قدس و شناسایی آن به عنوان پایتخت دولت اشغالگر نشانگر وضعیت آشفته در امت‌های اسلامی است زیرا برخی کشورها به صورت خاص در سطح مبارزه با این تصمیم هستند و برخی  کشورهای دیگر به پیامدهای آن توجهی ندارند. آنها با این کار نه تنها به فلسطین بلکه به اصول و هویت و کیان وجودی ملت‌های مسلمان تعرض می‌کنند.

نماینده پارلمان الجزایر با بیان اینکه برخی کشورهای اسلامی در راستای مبارزه با این تصمیم گام برداشته‌اند، گفت: در مقابل برخی دیگر موضع دیگری اتخاذ کرده‌اند در حالیکه امت اسلامی به یکپارچگی صفوف بیشتر نیاز دارند. پیام مردم هم به دولت‌های عرب و اسلامی این است که راه‌حل اصلی، وحدت آنها در برابر این توطئه است.

وی خاطرنشان کرد: امت اسلامی بیش از هر زمان دیگری نیازمند یکپارچگی است خصوصاً آنکه امروز تیغ پیکان‌ها به قلب، هویت، عقیده، انسانیت و تمدن اسلام یعنی قدس اصابت کرده است. به خیابان آمدن ملت‌های سوریه و یمن در اعتراض به این تصمیم در حالیکه خودشان درگیر جنگ هستند این پیام را دارد که حتی درد و رنج قادر نیست اصول و مفاهیم ما را تغییر دهد.

یوسف عجیسه با بیان اینکه رویای صهیونیست‌ها، تشکیل دولت نیل تا فرات و محوریت و مرکزیت منطقه است، گفت: تظاهرات در پایتخت‌ها و ارتباط با محافل بین‌المللی برای لغو این تصمیم و همچنین تحقق آشتی تدریجی از الزاماتی است که ملت‌های مسلمان باید در قبال این تصمیم رعایت کنند.

نماینده پارلمان الجزایر در پایان اضافه کرد: انتقال سفارت آمریکا بخشی از سریال از بین بردن و ترور فلسطین است. این گام هرگز انجام نمی‌شد مگر اینکه توجه امت عرب و مسلمان از قضیه فلسطین به چیز دیگری معطوف شود.

انتهای پیام/

افشای اظهارات غیرعلنی پامپئو؛ آمریکا هم «معامله قرن» را باور ندارد
۱۳۹۸/۳/۱۳
افشای اظهارات غیرعلنی پامپئو؛ آمریکا هم «معامله قرن» را باور ندارد
بازدید : ٢٤
منابع فلسطینی زمزمه تعویق معامله قرن را تایید کردند
۱۳۹۸/۳/۱۲
منابع فلسطینی زمزمه تعویق معامله قرن را تایید کردند
بازدید : ٢٨
روحانی: ملت ایران، قدس و مظلومان تاریخ را هرگز تنها نخواهد گذاشت
۱۳۹۸/۳/۸
روحانی: ملت ایران، قدس و مظلومان تاریخ را هرگز تنها نخواهد گذاشت
بازدید : ٣٧
ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس| راهیابی ۵ ولایی، ۴ امیدی و ۳ مستقل؛ خداحافظی مطهری
۱۳۹۸/۳/۵
ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس| راهیابی ۵ ولایی، ۴ امیدی و ۳ مستقل؛ خداحافظی مطهری
بازدید : ٢٨
نظر شما :
captcha