کد : 305-1337460      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۶ شنبه ۲ دي      تعداد بازدید : 58

سردار فضلی در مراسم بزرگداشت شهید خوش‌لفظ: 2 شرط شهیدخوش‌لفظ برای نگارش کتاب «وقتی مهتاب گم شد»/ روایت تکلیف‌مداری رزمندگان در عملیات کربلای 5

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه شهید خوش‌لفظ با خدا معامله کرد و جاودانه شد، اشاره‌ای به دو شرط این شهید بزرگوار برای نگارش کتاب «وقتی مهتاب گم شد» کرد و گریزی هم به روایت تکلیف‌مداری رزمندگان در عملیات کربلای 5 زد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، سردار علی فضلی صبح امروز در مراسم گرامیداشت شهید علی خوش‌لفظ در حسینیه امام خمینی(ره) همدان، اظهار کرد: خدا را شاکریم بر این همه توفیقات و عنایت‌های پی در پی که روزی امت شده است.

وی با بیان اینکه پیروزی مقاومت اسلامی حاصل اطاعت از امام عظیم‌الشأن و رهبر معظم انقلاب اسلامی است، گفت: امروز نیز بزرگداشت یار صدیق امامین انقلاب اسلامی که ما را به این جلسه نورانی فراخوانده است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین افزود: شهید خوش‌لفظ یار شهیدان گرانمایه‌ای چون شهید همدانی و چیت‌سازیان است که به وجود آنها مفتخر هستیم؛ این شهید بزرگوار درک فضایل شهدا را در کارنامه درخشان خود دارد و امشب که در آستانه سالروز عملیات کربلای 4 هستیم مصادف با شب سوم شهادت این شهید بزرگوار شده است.

وی با اشاره به اینکه شهید خوش‌لفظ 11 بار دچار مجروحیت‌های متعددی شد، گفت: چه زیبا نائب امام زمان(عج)، ایشان را مورد تفقد خود قرار دادند و چه قدر زیباست این تعبیر که ایشان در عین جانبازی «شهید زنده» خطاب می‌شوند.

سردار فضلی عنوان کرد: خداوند را شاکریم از اینکه ایشان و خانواده او و بقیه به شهید خوش‌لفظ به عنوان الگو نگاه می‌کنیم، فردی که با کار پیچیده نقش‌آفرینی در اطلاعات و عملیات در عملیات‌های متعدد حضور داشتند.

وی با بیان اینکه همگان بر مجاهدت‌های این شهید والامقام واقف هستند، تأکید کرد: امروز در مراسم چنین مردی که با خداوند معامله کرده است، حاضر شده‌ایم.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه ولایتمداری رکن دین است، از تبعیت شهیدخوش‌لفظ از ولایت سخن راند و گفت: بی‌تردید این الگویی است که از امامین انقلاب اسلامی و بزرگان این شهر مانند شهید مدنی به ارث برده ایم.

وی افزود: شهید مدنی که امام جمعه همدان بود در روزی که برای انقلاب سختی پیش آمده، از سوی امام راحل به عنوان امام جمعه تبریز منصوب شد؛ ایشان بدون فوت وقت آماده رفتن می‌شود و در پاسخ به کسانی که می‌گویند بگذارید کمی بعد بروید، می‌فرماید «آیا کسی بین شما وجود دارد که تضمین دهد چند روزی زنده هستم؟ بنده تابع امر ولایتم».

سردارفضلی گریزی به کتاب «وقتی مهتاب گم شد» زد و با بیان اینکه در کتاب ایشان دنیایی از مطالب نهفته است، گفت: این کتاب، یک کانون تربیتی برای نسل امروز و نسل‌های آینده است و توانسته آن حال و هوای اطاعت از امام(ره) را روایت کند.

وی ادامه داد: شهید خوش‌لفظ به نویسنده کتاب می‌گوید دو شرط برای روایت کتاب دارم اول اینکه جز برای رضایت خدا نوشته نشود و دوم اینکه روایات از همرزمان پرسیده شود و تایید شده و بعد چاپ شود.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به عملیات سال 65 گفت: در روز سوم دی 65 لشکر انصار باید خط‌شکنی می‌کرد تا هیمنه دشمن را برهم بزند با شروع عملیات کربلای 4 که با عدم موفقیت مواجه شدیم در کمتر از 6 ساعت باید به عقب برمی‌گشتیم.

وی ادامه داد: سوال اینجاست لشکری که شکست‌ خورده است چگونه برای عملیات بعدی آماده می‌شود؟ فرزندان امام(ره) همچون علی خوش‌لفظ و فرماندهان و رزمندگان تکلیف‌مدار زمانی که در عملیات پیروز نشدند، ناامید نشدند، بنابراین جلسه‌ای در قرارگاه مرکزی خانم‌الانبیاء تشکیل دادند و با حضور همه فرماندهان، ابتدا علت شکست ارزیابی شد.

سردار فضلی با بیان اینکه ما در جنگ با تأسی به این جمله که از باب ادای دین و وظیفه و تکلیف به جبهه آمده‌ایم و شکست و پیروزی تاثیری در اراده رزمندگان ندارد، پیش رفتیم، گفت: در این میان سه شبانه‌روز بحث و تبادل نظر شد و در نهایت تصمیم به انجام عملیات کربلای 5 گرفته شد در حالی که از فرط خستگی سر فرماندهان پایین بود.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: ندای امام راحل که به گوش رسید مبنی بر اینکه «فرزندان عزیز من! عملیات بعدی یعنی شلمچه و کربلای 5 را انجام دهید» همه اعلام آمادگی کردند تا در نبرد شرکت کنند.

وی با بیان اینکه فرصت از عملیات کربلای 4 تا کربلای 5 دو هفته بود، اظهار کرد: خداوند را شاهد می‌گیرم حتی یک نفر هم نبود در عملیات کربلای 5 حضور نداشته باشد چون همه بر عهد و میثاق با امام ایستاده بودند.

سردار فضلی با اشاره به اینکه وقتی فرمان امام رسید همه لبیک گفتند، گفت: وقتی که پیام امام قرائت شد سردار خرازی بلند فریاد کشید «چه کسی می‌گوید نمی‌شود از موانع عبور کرد؟ مگر غیر از این است که برای سختی در جنگ آمده‌ایم؟» که همه هم برای حضور اعلام آمادگی کردند.

وی ادامه داد: گفتند «جبهه ما جبهه عشق و داوطلبی است و اگر کسی آمادگی ماندن ندارد جدا شود» قسم می‌خورم حتی یک نفر هم خارج نشد و همه برای عملیات کربلای 5 آماده شدند.

*مردم همدان در کمک به زلزله‌زدگان از همه سبقت گرفتند

جانشین سازمان بسیج مستضعفین خطاب به شهید خوش‌لفظ بیان کرد: خوشا به حالت! الگویی برای همه جهانیان شده‌ای و با وجود زلزله در تهران تشییع مردم این شهر برایت باشکوه بود.

وی با بیان اینکه مردم همدان نیز با شکوه تمام در مراسم تشییع این شهید بزرگوار شرکت کردند، اظهار کرد: امیدواریم این شهید شفیع همه ما در فردای محشر شود.

سردار فضلی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به مردم همدان گفت: قدرشناسی ویژه‌ای از همدردی و همراهی شما با مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه دارم، از روز اول همه با عظمت حاضر شدند، اتفاقی که وصف‌ناپذیر است.

وی افزود: از روز اول زلزله، تیپ انصارالحسین(ع) همدان در این واقعه میدان‌داری می‌کرد و همواره حضور داشت، در روز دوم زلزله کاروان ورزشکاران همدان با خودروهای شخصی برای کمک حضور پیدا کردند که جای بسی قدردانی دارد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: به دلیل اطلاعاتی که دارم عرض می‌کنم همه از هم برای کمک به مردم زلزله‌زده سبقت گرفتند و استان ولایت‌دار همدان از سایرین سبقت گرفت.

انتهای پیام/چ

آیت‌الله نوری همدانی: طرح جدید بانکداری به ربا رسمیت می‌بخشد
۱۳۹۸/۹/۱۴
آیت‌الله نوری همدانی: طرح جدید بانکداری به ربا رسمیت می‌بخشد
بازدید : ٩٠
آیت‌الله نوری‌همدانی: نیمی از مساجد کشور امام جماعت ندارند/ لزوم فعالیت مسجد در شبانه‌روز
۱۳۹۸/۵/۳۰
آیت‌الله نوری‌همدانی: نیمی از مساجد کشور امام جماعت ندارند/ لزوم فعالیت مسجد در شبانه‌روز
بازدید : ١١٨
آیت‌الله نوری همدانی: وضعیت معیشت مردم ما را شرمنده می‌کند
۱۳۹۸/۲/۱۱
آیت‌الله نوری همدانی: وضعیت معیشت مردم ما را شرمنده می‌کند
بازدید : ١٣٧
غلامی: استقرار دانشگاهD8 در دانشگاه بوعلی‌سینای همدان
۱۳۹۸/۲/۱۰
غلامی: استقرار دانشگاهD8 در دانشگاه بوعلی‌سینای همدان
بازدید : ٧٩
نظر شما :
captcha