کد : 305-1337697      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۶ سه شنبه ۵ دي      تعداد بازدید : 65

روح‌الامینی: فتنه۸۸ طراحی دشمن برای ایجاد بهار ایرانی بود/ سران فتنه و دشمنان خارجی دو لبه یک قیچی بودند

عضو شورای مرکزی خانه احزاب گفت: سران فتنه و دشمنان خارجی دو لبه یک قیچی بودند که اگر ۹ دی نبود، دو تیغه یک قیچی ریشه انقلاب را می‌زد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، عبدالحسین روح‌الامینی عضو هیأت علمی دانشگاه و عضو شورای مرکزی خانه احزاب در مراسم بزرگداشت یوم‌الله 9 دی و رونمایی از مستند «زخم تازه» که از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران برگزار شد، مستند زخم تازه را درخور حادثه غم‌انگیز عاشورای 88 عنوان کرد و اظهار داشت: این مستند، انتهای بسیار خوبی دارد، و اگرچه یک روز را بررسی می‌کند امّا یک تاریخ و حماسه را به تصویر می‌کشد.

وی با بیان اینکه مستند زخم تازه، خلاصه‌ای از سرنوشت انقلاب است که به تأسی از عاشورا شکل گرفت تصریح کرد: اگر چه نود درصد مستند اشاره به یک روز دارد ولی از تاریخ ملّت و انقلاب پرده بر می‌دارد.

عضو شورای مرکزی خانه احزاب افزود: انتهای مستند جالب است؛ زیرا سرنوشت کسانی را نشان می‌دهد که در فتنه نقش داشتند؛ از مریم رجوی تا محصورین فتنه.

روح‌الامینی، 9دی را از ایّام‌الله تاریخی دانست که به شکل خودجوش شکل گرفت و تصریح کرد: 9 دی، آغازی بر پایان فتنه بود نه پایانی بر حضور مردم در صیانت از دست‌آوردهای انقلاب.

وی، فتنه داعش و تروریست‌های منطقه در چند سال گذشته را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: این سخن را اوّلین بار است که می‌گویم؛ به نظر من، دشمنان، بعد از سی و چند سال، عزم خود را جزم کرده بودند که فاتحه‌ی انقلاب را بخوانند و قبل از بهار عربی، به دنبال بهار ایرانی بودند و آن را از طرح ادعای تقلب کلید زدند.

روح‌الامینی ادامه داد: البته این به این معنی نیست که کسانی که از روی بی بصیرتی یا کینه یا غفلت و منفعت‌طلبی وارد فتنه شدند، مستقیماً با خارج ارتباط داشتند. امّا شاید در آینده، اسنادی پیدا شود که نشان دهد طراحان دهکده جهانی به دنبال برنامه‌ای بودند که ما در فتنه 88، زوایای اولیه آن را دیدیم و عاشورای 88 بخش کوچکی از آن می‌تواند باشد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون به عینه، صف‌آرایی حق و باطل و اردوگاه حسینی و یزیدی در منطقه روشن است به حوادث سوریه و عراق اشاره کرد و اظهار داشت: همه هزینه دادند تا حریم حفظ شود و این، دفاع از حریم انسانیت بود و اگر ایستادگی و تبعیت از ولی امر مسلمین نبود، این فتنه مهار نمی‌شد.

وی، فتنه 88 را طراحی اولیه دشمنان برای شکست ایران به عنوان ستون مقامت منطقه عنوان کرد و خاطرنشان کرد: اگر تدابیر رهبری، مسئولین و بسیجیانی که ما انگشت کوچک آنها نیستیم نبود، شاید با هزاران کشته روبرو می‌شدیم.

روح‌الامینی با بیان اینکه در فتنه، هزینه‌های زیادی داده شد و ما هم یکی از آنها هستیم اظهار داشت: اگر اصلی فرعی کردن مسائل نبود و غبار فتنه، درهم ریختگی ایجاد می‌کرد شاید با بهمنی از کشته‌ها مواجه می‌شدیم. همان کاری که در سوریه و برخی از کشورهای دیگر کردند و موفق شدند و در نهایت زیرساخت‌ها آنان را نابود کردند.

وی افزود: این برنامه‌ای بود که دشمنان تدارک دیده بودند و پَر آن، ما را هم گرفت.

روح‌الامینی، جان‌باختن قربانیان کهریزک را، فدیه‌ای دانست که مردم را از فتنه‌ای بزرگ نجات داد و تصریح کرد: واقعه کهریزک ترمزی بود برای کسانی که نقشه بزرگتری کشیده بودند و دیدیم که نیروهای امنیتی تدبیر به خرج دادند و اوج مدیریت را در روز عاشورا دیدیم که حاضر بودند نیروهای انتظامی زیر دست و پا بمانند ولی مردم آسیبی نبینند.

عضو شورای مرکزی خانه احزاب با بیان اینکه اگر 9 دی نبود دو تیغه یک قیچی، ریشه انقلاب را می‌زد، خاطرنشان کرد: ما از ابتدا برای خودمان خط قرمز داشتیم و آن این بود که هر فعلی که از ما سر می‌زند نباید منجر به تضعیف انقلابیون و انقلاب شود. در دیدار خصوصی با مقام معظّم رهبری نیز این را گفتم و ایشان تأیید کردند و این، آویزه گوش من شد.

وی ادامه داد: با هیچ کدام از رسانه‌های خارجی مصاحبه نکردم. مصیبت ما مصیبت کمی نبود اما در مقابل مصیبتی که برای کشور طراحی شده بود چیزی نبود.

روح‌الامینی با بیان اینکه در فتنه 88، از کج‌سلیقه‌ها و زخم‌خورده‌ها تا بهاییان، یک جبهه‌ ضدّ انقلاب تشکیل دادند تصریح کرد: همه اینها یک جا را هدف گرفته بودند که اصل نظام بود.

وی ادامه داد: داخلی‌های غافل و بی‌بصیرت و سران فتنه، ممکن است تماس رو در رو و هناهنگ شده‌ای با خارجی‌ها برقرار نکرده باشند، امّا هر دو، لبه‌های یک قیچی بودند. هر دو، یک چیز را داشتند می‌بریدند.

روح‌الامینی با بیان اینکه این موضوع، تفکیک را سخت کرده بود خاطرنشان کرد: یوم‌الفصلی که به این وضعیت خاتمه داد عاشورای 88 بود.

در این مراسم، فاطمه علی‌محمّد؛ مادر سیّدعلیرضا ستاری از شهدای عاشورای ۸۸ اظهار داشت: همه شهدا، فرزندان ما هستند و ان‌شاءالله بتوانیم ادامه دهنده راه آنها باشیم.

وی با بیان اینکه خوشحالم که پسرم راهی را رفت که از بچگی به آن علاقه داشت تصریح کرد: او به‌موقع راه خود را انتخاب کرد و در فتنه ۸۸ به‌موقع به میدان رفت.

علی‌محمّد افزود: می‌توانم به خود ببالم که مادر شهید هستم.

در ادامه، امیرحسین حاجی نصیری؛ جانباز مدافع حرم و از دوستان شهید ستاری اظهار داشت: روزهای فتنه تلخ بود. به ما خبر دادند که علیرضا مجروح شده و او را به بیمارستان برده‌اند. وقتی بالای سر او رسیدیم، گفت که اوّل با دسته‌کلنگ بر سرم کوبیدند و بی‌هوش شدم. وقتی که در بیمارستان به‌هوش آمدم دیدم که تمام بدنم را با چاقو سوراخ کرده‌اند.

وی در مورد مشاهدات خود از روزهای فتنه و اغتشاشات عاشورای ۸۸ اظهار داشت: فتنه‌گرها هماهنگ می‌کردند و کمپرسی‌هایی می‌آمدند که سنگ، کلوخ و دسته‌بیل خالی می‌کردند.

حاجی‌نصیری با بیان اینکه قبول ندارم که همه آنها فریب‌خورده بودند تصریح کرد: چیزی که ما در روز عاشورا دیدم این نبود.

جانباز مدافع حرم ادامه داد: کسانی که در عاشورای ۸۸ دفاع کردند، در سوریه و خان‌طومان هم سینه سپر کردند. الان هم حضور دارند.

وی با اشاره به حضور خود در یکی از برنامه‌های تلویزیون در شب یلدا اظهار داشت: در آن برنامه تا خواستم از شهدایی حرف بزنم که شب یلدای چند سال پیش شهید شدند مجری اجازه نداد و گفت شادی شب یلدا را تلخ نکنیم.

حاجی‌نصیری، مناظرات انتخابات ۹۶ را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه روحانی گفت امنیت را ما آوردیم و چرا بر روی موشک‌ها شعار نوشته شده، تصریح کرد: من درد کمرم را تحمل می‌کنم ولی وقتی این حرف‌ها را می‌شنوم درد می‌گیرد.

وی افزود: فوتبالیستی که می‌گوید به جای کمک به سوریه، به زمین‌های فوتبال برسیم؛ باید به او گفت؛ تو برو شوتت را بزن.

در این مراسم همچنین مستند زخم تازه برای اولین بار اکران شد. زخم تازه، کاری از سیّدعلی صدری‌نیا است که به روایت عاشورای ۸۸ می‌پردازد و چگونگی شهادت سیّدعلیرضا ستاری را به تصویر می‌کشد.

شهید ستاری از نیروهای هلال احمر بوده که در عاشورای ۸۸ برای نجات جان یکی از هموطنان که توسط فتنه‌گرها به آتش کشیده شده بود وارد میدان می‌شود و مورد حمله فتنه‌گرها قرار می‌گیرد که پس از چند روز به شهادت می‌رسد.

انتهای پیام/

فتنه آمریکایی - سعودی در عراق خنثی شد/ کلانتری‌ها حقوقی‌تر شوند
۱۳۹۸/۷/۱۵
فتنه آمریکایی - سعودی در عراق خنثی شد/ کلانتری‌ها حقوقی‌تر شوند
بازدید : ٣٢
متن کامل سومین مناظره زاکانی و تاج‌زاده
۱۳۹۸/۳/۲۹
متن کامل سومین مناظره زاکانی و تاج‌زاده
بازدید : ١١٥
سران فتنه به کشور خیانت کرده و در مقابل مردم ایستادند
۱۳۹۷/۱۰/۱۰
سران فتنه به کشور خیانت کرده و در مقابل مردم ایستادند
بازدید : ٩٢
فتنه ۸۸ از جنگ تحمیلی سهمگین‌تر و عامل تحریم کشور بود
۱۳۹۷/۱۰/۹
فتنه ۸۸ از جنگ تحمیلی سهمگین‌تر و عامل تحریم کشور بود
بازدید : ١٣٤
نظر شما :
captcha