کد : 305-1338702      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۶ دي      تعداد بازدید : 55

رئیس پارلمان الجزایر در کنفرانس مجالس کشورهای اسلامی: همه باید به دنبال نابودی تروریسم باشیم

رئیس پارلمان الجزایر، گفت: همه باید به دنبال نابودی تروریسم در منطقه باشیم چرا که این پدیده روند رو به رشدی دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، السعید بوحجه رئیس پارلمان الجزایر صبح امروز در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: امروز همه در این کنفرانس جمع شده‌ایم در حالی که با چالش‌های بسیاری در کشورهای اسلامی مواجه‌ایم.

وی افزود: یکی از این چالش‌های تصمیمات اخیری است که آمریکا اتخاذ کرده است از جمله اینکه می‌خواهند قدس را به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیست معرفی کنند.

رئیس پارلمان الجزایر ادامه داد: ما می‌بینیم که کشورهایی نظیر آ‌مریکا و صهیونیست چگونه این چالش‌ها را علیه ما ایجاد می‌کنند تلاش آنها این است که صلح و ثبات از کشور فلسطین برچیده شود. آنها اجازه نمی‌دهند پایتخت فلسطین تشکیل شود.

وی اضافه کرد: ما دیدیم سازمان ملل و شورای امنیت در این رابطه چگونه تصمیم ‌گیری کردند که تصمیمات آنها عمدتا در تعارض با حقوق حقه ملت فلسطین بود؛ لذا ما در این کنفرانس از آمریکا می‌خواهیم دست از تصمیم خود بردارد و عقب‌نشینی کند.

رئیس پارلمان الجزایر همچنین مساله فلسطین را به عنوان موضوع اصلی سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی دانست و تصریح کرد: ما باید همواره با کمک هم در راستای حل این چالش‌ها حرکت کنیم، چرا که مساله فلسطین در حال حاضر یک مساله بشردوستانه و انسانی است که همه باید به داد مردم آن کشور برسیم، حق آنها است که زندگی مسالمت‌آمیزی داشته باشند.

رئیس پارلمان الجزایر با تاکید بر اینکه ما باید تلاش کنیم تا ادامه روند شهرک‌سازی از سوی رژیم صهیونیستی متوقف شود، گفت: ما باید در راستای تقویت آشتی ملی تلاش کنیم ، کشور الجزایر همواره به گفت‌وگوهای مسالمت‌آمیز تاکید داشته و از همه مصوبات پارلمان‌های جهانی که حامی حقوق حقه ملت فلسطین هستند دفاع می‌کند بنابراین  امیدواریم که در جهت ادامه روند دفاع از مقدسات اسلامی گام برداشته شود و امیدواریم مواضع و اقدامات عملی در این راستا صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه همواره به دنبال قطعنامه‌های داخلی و بین‌المللی در مساله فلسطین و جهان اسلام باشیم،‌گفت: جهان اسلام با چالش‌هایی نظیر تروریسم مواجه است بنابراین همه باید به دنبال نابودی تروریسم باشیم چرا که این پدیده روند رو به رشدی دارد که همه امکانات کشورها را از بین می‌برد.

وی با تاکید بر لزوم اقدامات لازم در راستای رفع این چالش‌ها عنوان کرد: الجزایر نیز با مشکل تروریسم سالیان سال است که دست و پنجه نرم می‌کند و این رژیم همچنان این کشور را تهدید می‌کند ما همچنان یک کشور دموکراتیک داریم.

رئیس پارلمان الجزایر با اشاره به اینکه ما به دنبال بهبود تمامی مسائل داخلی منطقه هستیم خاطرنشان کرد: ما به دنبال حاکمیت قانون هستیم اما در حال حاضر می‌بینیم که مردم مسلمان روهینگیا همچنان با مشکلات پاکسازی نژادی روبرو هستند که باید به داد آنها برسیم.

وی در خاتمه گفت: کشور الجزایر به همه مصوبات این کنفرانس احترام می‌گذارد که امیدواریم چنین کنفرانسی در گسترش فرهنگ اسلامی و موفقیت روزافزون جهان اسلام موثر باشد.

انتهای پیام/

نظر شما :
captcha