کد : 305-1338969      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ بهمن      تعداد بازدید : 8303

صفا آقاجانی: رادیو خانه اول من است/ در تلویزیون بیشتر سراغ خودی ها می‌روند

یک بازیگر رادیو و تلویزیون از مناسباتی که در سینما و تلویزیون وجود دارد انتقاد و بیان کرد که در حوزه بازیگری در تلویزیون بیشتر سراغ خودی ها می روند.

یک بازیگر رادیو و تلویزیون از مناسباتی که در سینما و تلویزیون وجود دارد انتقاد و بیان کرد که در حوزه بازیگری در تلویزیون بیشتر سراغ خودی ها می روند.
 
صفا آقاجانی بازیگر در گفتگو با مهر درباره علاقه‌اش به رادیو و سال‌ها کار در این رسانه عنوان کرد: رادیو خانه اول من است و عاشقش هستم و بیش از ۴۰ سال است که در آن مشغول به کار هستم.
 
وی با اشاره به سختی کار در رادیو اظهار کرد: اگر کسی در رادیو توانست با مردم رابطه بگیرد یعنی بازیگری حرفه ای است چون هیچ چیز غیر از صدا ندارید و باید بوسیله آن با مخاطب ارتباط برقرار کنید.
 
این هنرمند رادیو درباره فعالیت های فعلی خود نیز بیان کرد: ما هر سه تا چهار روز یک بار مجموعه ای را در رادیو تولید می کنیم که این روزها هم مجموعه ای به نام «مقرری» را ضبط می کنیم که درباره پسر جوانی است که شیشه مصرف می کند.  
 
آقاجانی با اشاره به نمایش های رادیویی و محوریت آنها بیان کرد: شکل و موضوع تولیدات در این روزها کمی تغییر کرده است و نمایش ها بیشتر به سمت موضوعات روز و سوژه های اجتماعی رفته اند.
 
وی ادامه داد: سال های پیش بیشتر به متون نمایشی جهان می پرداختیم که متون سنگین و خاص ادبی بود ولی حالا رادیو بیشتر به مسایل اجتماعی و یا سوژه های مناسبتی روی آورده است.
 
این بازیگر رادیو عنوان کرد: رادیو یک رسانه ملی است و قطعا سیاست گذاری هایی برای تولیداتش دارد ولی فکر می کنم نگاه ما در تولیدات کمی یک جانبه نگر است. هنر باید نگاه گسترده ای داشته باشد و از همه جنبه های آن باید استفاده کرد.
 
وی با اشاره به وجود نویسندگان متخصص یادآور شد: ما نویسندگان متخصص زیاد داریم و در کشوری زندگی می کنیم که جوان است و نیروهای باسواد زیادی دارد اما شاید بسیاری از این نویسندگان حوزه های نمایشی خانه نشین هستند.
 
این بازیگر درباره اینکه چرا کمتر در سینما یا تلویزیون بازی می کند نیز توضیح داد: تولیدات در سینما محدود است و در این محدودیت کار بیشتر به کسانی می رسد که خودی هستند و به کسانی که روابط دورتری دارند نقش نمی رسد.
 
آقاجانی در پایان اظهار کرد: در تلویزیون هم آنقدر تولیدات پایین است که آنجا هم سراغ خودی ها می روند و تا بخواهند ما را وارد بازی کنند نقش های درجه چند به ما می رسد.  
 
حالا خورشید میزبان بهترین و ماندگارترین بازیگر رادیو و تلویزیون
٢٦:٥٠
۱۳۹۵/۹/۱۳
حالا خورشید میزبان بهترین و ماندگارترین بازیگر رادیو و تلویزیون
بازدید : ٩٧٢
نظر شما :
captcha