کد : 305-1340332      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۶ بهمن      تعداد بازدید : 28

«بازخوانی رفتار فتنه‌گران در کاریکاتورسازی بیداری اسلامی» تکرار تاریخ در ایستگاه 25 بهمن؛ از ارتداد تا فتنه

۲۵ بهمن در تاریخ ایران اسلامی یادآور حکم ارتداد سلمان رشدی از سوی امام(ره) بود، تا اینکه در سال ۸۹ به سندی برای رسوایی سران فتنه و جنبش سبز تبدیل شد که به بهانه حمایت از جنبش آزادی‌بخش مردم مصر و تونس برای تداوم اقداماتشان برای چندمین بار در زمین دشمنان قسم‌خورده ملت قرار گرفتند.

گروه احزاب خبرگزاری فارس: 25 بهمن در تاریخ ایران اسلامی یادآور حکم ارتداد سلمان رشدی از سوی امام خمینی(ره) بود تا اینکه در سال 89 به سندی برای رسوایی سران فتنه و جنبش سبز تبدیل شد که به بهانه حمایت از جنبش آزادی بخش مردم مصر و تونس که برای تداوم اقداماتشان برای چندمین بار در زمین دشمنان قسم‌خورده ملت ایران قرار گرفته و بازیچه کشورهای استکباری شدند.

سران تل‌آویو که به دلیل اتفاقات رخ‌داده در منطقه، دچار بن‌بست و سردرگمی شده بودند، برای خروج از این بحران و محاصره در اندیشه توقف یا انحراف موج بیداری اسلامی بودند.

از همین رو به‌منظور ایجاد آشوب و فتنه در ایران اسلامی که سال گذشته، همزمان با هوشیاری و بصیرت مردم و راهپیمایی 9 دی ناکام مانده بودند را در دستور کار قرار داده و دوباره دست به دامن هم‌پیمانان ایرانی‌شان شدند.

در همین راستا میرحسین موسوی و مهدی کروبی، نامه‌ای خطاب به مصطفی محمد نجار، وزیر کشور وقت نوشته و اعلام کردند که قصد دارند برای همبستگی با حرکت‌های مردمی در منطقه، به‌ویژه قیام آزادی‌خواهانه مردم تونس و مصر علیه حکومت‌های استبدادی از مردم دعوت به راهپیمایی کنند.

با اعلام درخواست فتنه‌گران، دولت آمریکا که همواره پشتیبان اقدامات سران فتنه بود در اظهاراتی مداخله‌جویانه خواستار موافقت با این برنامه شد و حمایت خود از این حرکت را با افتتاح صفحه‌ای در توئیتر و فیسبوک کامل کرد تا فتنه گران را ازنظر روانی و تبلیغی مساعدت کند درخواست راهپیمایی پس از گذشت سه روز از 22  بهمن که مردم به حمایت از جنبش‌های منطقه و بیداری اسلامی پرداخته بودند بسیار مشکوک بود غلامحسین محسنی اژه‌ای در واکنش به این درخواست گفت: اگر شخصی واقعاً انگیزه حمایت از مردم غیور و به پا خواسته مصر و تونس را داشته باشد همراه با حکومت و ملت در روز 22 بهمن در راهپیمایی شرکت می‌کند، درحالی‌که تعیین روز دیگر به این معناست که این افراد صف خود را از مردم جدا کرده و ایجاد تفرقه می‌کنند. 

رسانه‌های بیگانه به نقل از مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به تلاش سران فتنه برای راه‌اندازی راهپیمایی در 25 بهمن به بهانه حمایت از مردم مصر و تونس و مخالفت وزارت کشور با صدور مجوز در این خصوص نوشتند: حکومت ایران چیزی را برای مردم غیرقانونی می‌داند که ادعا می‌کرد برای مردم مصر شرافتمندانه است.

تام دانیلون، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده هم با صدور بیانیه‌ای از حکومت ایران خواست به مردم این کشور اجازه دهد همانند معترضان مصری از حق جهانی برگزاری اجتماعات مسالمت‌آمیز، تظاهرات و ارتباطات برخوردار شوند.

از سوی دیگر رابرت گیبز، سخنگوی کاخ سفید که در واکنش به رخدادهای سیاسی اخیر ایران صحبت می‌کرد، گفت حکومت این کشور باید به مردم اجازه دهد تظاهرات مسالمت‌آمیز برگزار کنند. گیبز با اشاره به تحولات اخیر در ایران گفت حکومت این کشور از اراده مردم در هراس است!

این حمایت همه‌جانبه از سوی مقامات آمریکایی تمام تردیدها را به‌یقین تبدیل کرده و از ماهیت استکباری این درخواست پرده برداشت تا اینکه مهدی کروبی آخرین قطعه این پازل را نیز تکمیل کرده و در اظهاراتی که به‌نوعی آب در آسیاب دشمن ریختن است گفت: عدم صدور مجوز از سوی نظام در خصوص راهپیمایی 25 بهمن نشانگر فریبکاری در حمایت از مردم مصر و تونس است! اما مردم که طی ماه‌ها و روزهای گذشته با نیت این آقایان آشنا بودند می‌دانستند این اقدام نیز فتنه دیگری از جنس عاشورای 88 است که به نام جنبش‌های انقلابی منطقه اما درواقع به کام آمریکا و اسرائیل است.

بنا بر اسناد موجود، گروهک‌های ضدانقلاب نظیر منافقان، سلطنت‌طلبان، بهائیان و قوم‌گرایان همه امکاناتشان را برای شکل‌گیری این غائله بسیج کرده بودند و شبکه‌هایی نظیر یورونیوز، العربیه، بی‌بی‌سی، وی او ای هم با انتشار تصاویر غیرواقعی به بازتاب گسترده این تظاهرات پرداختند غافل از اینکه مردم انقلابی ایران ماهیت اصلی این افراد را شناخته و در یوم‌الله 9 دی با فتنه‌گران و ایادی آن‌ها اتمام‌حجت کرده بودند.

این رفتار تا حدی عوام‌فریبانه بود که حتی افرادی که تا آن زمان و به هر دلیلی نسبت به اقدامات سران فتنه سکوت کرده بودند، در جایگاه مخالفین قرارگرفته و زبان به‌نقد گشوده و از میرحسین موسوی و مهدی کروبی اعلام برائت کردند.

در این زمان یک مطالبه عمومی از سوی مردم و کارگزاران کشور مبنی بر مقابله با اقدامات افراطی سران فتنه صورت گرفت و به همین منظور هیئت ویژه‌ای به‌منظور رسیدگی به غائله 25 بهمن 89 در کمیسیون اصل 90 قانون اساسی تشکیل شد و طی آن منابع و مستندات دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی موردبررسی قرارگرفته و مشخص شد که حضور فعالانه سازمان تروریستی منافقین با انتشار اطلاعیه‌ها، مصاحبه‌ها و اعزام نیرو به داخل کشور (که خوشبختانه اکثر آن‌ها شناسایی و تعدادی نیز مجروح و دستگیر گردیده‌اند) کاملاً محرز است.

در ادامه این گزارش آمده بود: بی‌تردید چنانچه نسبت به غائله ضدانقلابی 25 بهمن 89 با مباشرین و مسببان اصلی آن برخورد قاطع و انقلابی نشود دشمن جری‌تر گشته و او را به این فکر واخواهد داشت که هر از چندی به امنیت و آسایش عمومی شبیخون زده و به پندار واهی خود با تحریک عوامل داخلی، کشور را از مسیر بالندگی هرچند به‌طور موقت و مقطعی بازداشته و با درشت‌نمایی، موضوع، اذهان بین‌المللی را مشوش کند.

سوءاستفاده از مناسبت‌های هرچند بی‌ارتباط با موضوع می‌تواند خاستگاه توطئه‌های بعدی غرب علیه انقلاب اسلامی‌باشد ازاین‌رو بایسته و ضروری است تا باتدبیر و درایت نیروهای انقلاب از فتنه‌انگیزی مزدورانی چون موسوی و کروبی آسوده گردد.

تاکنون حسب شواهد موجود، تذکرها بی‌نتیجه بوده و گویا بنا نیست آن‌ها دست رد مردم به سینه خود را مشاهده و خود را تسلیم حقیقت و قانون نمایند که از مصادیق بارز این حقیقت گریزی و عملکرد ضدانقلابی صدور اطلاعیه تشکر از هواداران در 26 بهمن می‌باشد که در ادامه با اتخاذ مواضع همسو با ضدانقلاب داخلی و خارجی برای راهپیمایی غیرقانونی در اول اسفند تقویت گردید و مسئولیت‌ناپذیری و اراده خیانت اینان به آرمان‌های امام خمینی (ره) و مردم قهرمان ایران را بیش‌ازپیش ثابت نمود.

در همین رابطه جمع زیادی از مردم 26 بهمن‌ماه با تحصن در میدان ارگ خواستار محاکمه سران فتنه شدند که در پی آن دستور حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی صادر شد.

*سران فتنه یک مقابله مسلحانه با جمهوری اسلامی را هدایت کردند

 

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اخلال سران فتنه در امنیت ملی کشور گفت: آن‌ها یک نوع کودتا و مقابله مسلحانه با جمهوری اسلامی را هدایت کردند و افرادی نیز که در آن زمان دستگیر شدند در اعترافات خود به این موضوعات اشاره داشتند.

*ممکن بود سرنوشتی مشابه سوریه برای ایران رقم بخورد

مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی نیز با تائید این مسئله به فارس گفت: اگر برای برخورد با آن اتفاقات تدبیر نمی‌شد و شورای عالی امنیت ملی که رئیس‌جمهور امروز در آن عضویت دارد برای مقابله با این بحران تصمیم‌گیری نمی‌کرد، ممکن بود سرنوشتی مشابه سوریه برای ایران رقم بخورد، به‌ویژه آنکه زمینه این رخداد در سال 88 فراهم‌شده بود.

*هدف اصلی آمریکا و اسرائیل سوریه سازی ایران بود

آیت‌الله محسن حیدری آل‌کثیر عضو مجلس خبرگان رهبری هم با دیدگاه‌های قبل موافق است و اقدامات فتنه گران برای اربابان صهیونیستی و آمریکایی را مشابه فعالیت‌های تکفیری در سوریه دانسته و می‌افزاید: هدف اصلی آمریکا و اسرائیل سوریه سازی ایران بود که این طرح با حصر سران فتنه شکست خورد.

*حرکت فتنه‌گران تقابل با بیداری اسلامی بود

آیت‌الله کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری هم حرکت فتنه‌گران را تقابل با بیداری اسلامی دانسته و معتقد است، اقدام سران فتنه در 25 بهمن‌ماه ضد امنیتی و خلاف منافع ملی بود و این رهبران بدلی به دنبال انحراف بیداری اسلامی بودند

* مردم ماهیت راهپیمایی 25 بهمن را تشخیص دادند

آیت‌الله حسن ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم با تأکید بر این مطلب که مردم ماهیت راهپیمایی 25 بهمن را تشخیص دادند و به همین دلیل اعتنایی به آن نکردند، اظهار کرد: بعد از 25 بهمن برخورد با سران فتنه یک مطالبه عمومی و فراگیر بود؛ بنابراین علت اصلی حصر آن‌ها نیز همین آشوب 25 بهمن بود که البته نظام نیز رأفت اسلامی را در مورد آن‌ها اتخاذ کرد

هوشیاری مردم در قبال فتنه گران موضوعی بود که حجت‌الاسلام ابراهیمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز ضمن اشاره به آن گفت: هنوز هم افرادی وجود دارند که اگر فرصتی برای فتنه‌گری بیابند باز حاضرند فتنه را تجدید کنند که ما این را در آشوب‌های اخیر دیدیم

*خواستند حرکت 25 بهمن را به قیام‌ مردم منطقه علیه دولت‌های فاسدشان گره بزنند

جواد منصوری کارشناس سیاسی هم در این خصوص به فارس گفت: سال 89 با پدیده جدید بیداری اسلامی که اعتراض ملت‌ها به فساد دولت‌های دیکتاتوری‌شان بود مواجه شدیم ادامه داد: تحلیل تمام سیاستمداران و مفسران این بود که جمهوری اسلامی نقش مؤثری در ایجاد این پدیده دارد لذا برای اینکه نقش ایران کمرنگ شود اقدامی عجیب از سوی آن‌ها اتفاق افتاد، این جریان فرصت‌طلب و ماجراجو که تبعیتی از قانون نداشت بعد از راهپیمایی 22 بهمن در روز 25 بهمن خواستند که برای تحت شعاع قرار دارند حرکت مردمی اقدامی انجام دهند و این حرکت را به قیام‌ مردم منطقه علیه دولت‌های فاسدشان گره بزنند که با توجه به افشای ماهیتشان ناکام ماندند.

علی‌ای حال فتنه 88 و راهپیمایی 89 نه اولین واقعه‌ای بود که در طول انقلاب اسلامی و با هدف ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی اتفاق افتاد و نه آخرین آنهاست موضوع مهم این است که مردم در همه این شرایط چه آن زمان که جنگ رخ داد.

چه آن مقطع که همراهان پوشالی انقلاب در دهه 60 به بهانه کسب قدرت اقدام به فعالیت مسلحانه کرده و در یک مقطع زمانی در کشور تنش ایجاد کردند و چه این روزها که ایران اسلامی به نمادی برای استکبار ستیزی تبدیل شده است، همواره عهد خود را با انقلاب و آرمان‌های آن حفظ کرده‌اند و در این مسیر با هیچ‌کس عهد اخوت نبسته‌اند و هرگز در این 39 سال بازیچه معاندان نشده‌اند و هر کجا که لازم بوده پا در میدان جهاد و مبارزه گذاشته اند تا اصول انقلاب مخدوش نگردد.

ای‌کاش این ایستادگی و مقاومت در مسئولان نیز بیش از گذشته باشد و آنها با اعتقاد کامل به این مساله که آمریکا شیطان بزرگ و در همه جنگ‌افروزی و دشمنی‌ها علیه ایران اسلامی پیشگام است بنا بر برخی از مصالح، حساسیت‌ها نسبت به آمریکا را کم نکنند چرا که در پایان، بازنده اصلی آنها هستند، زیرا نه تنها نظر آمریکا را جلب نخواهند کرد بلکه دوستی مردم که صاحبان اصلی انقلاب هستند را نیز از دست می‌دهند.

انتهای پیام/

فتنه آمریکایی - سعودی در عراق خنثی شد/ کلانتری‌ها حقوقی‌تر شوند
۱۳۹۸/۷/۱۵
فتنه آمریکایی - سعودی در عراق خنثی شد/ کلانتری‌ها حقوقی‌تر شوند
بازدید : ١٨
گزارشی از دهمین رویداد فیناپ هم‌زمان با تولد دوسالگی
۱۳۹۸/۷/۶
گزارشی از دهمین رویداد فیناپ هم‌زمان با تولد دوسالگی
بازدید : ٣٧
دستور رییس قوه قضاییه به سازمان بازرسی برای گزارش عملکرد دستگاه‌ها در زمینه حجاب
۱۳۹۸/۵/۱۴
دستور رییس قوه قضاییه به سازمان بازرسی برای گزارش عملکرد دستگاه‌ها در زمینه حجاب
بازدید : ٣١
گزارش مجلس درباره آسیب‌شناسی و راهکارهای رونق تولید برابر تحریم
۱۳۹۸/۵/۱۲
گزارش مجلس درباره آسیب‌شناسی و راهکارهای رونق تولید برابر تحریم
بازدید : ٤٠
نظر شما :
captcha