کد : 305-1340871      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۶ شنبه ۵ اسفند      تعداد بازدید : 35

مدیرعامل شستا: شستا 3900 میلیارد تومان سرمایه دارد/ تبدیل شستا به 5 هلدینگ

مدیرعامل شستا گفت: شستا 3 هزار و 900 میلیارد تومان سرمایه دارد که برای شفاف‌سازی همه شرکت‌های شستا در بورس عرضه شده است و مردم می‌توانند با دسترسی به آنها از اطلاعات مالی مطلع شده و اقدام به خریداری واحدها کنند.

 به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مرتضی لطفی ظهر امروز در نشست مدیران شرکت شستا با فعالان اقتصادی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه شستا 274 شرکت زیرنظر دارد که بیش از 140 شرکت آن به صورت مدیریتی است، اظهار داشت: بیش از 50 درصد شرکت‌های شستا به دلیل رد دیون دولت، به تامین اجتماعی واگذار شده است.

وی، وظیفه شستا را  حفظ ذخایر و دارایی‌های کارگران و بیمه شدگان تامین اجتماعی دانست و افزود: برای مدیریت دارایی‌های کارگران در شستا، بخشی از این دارایی‌ها واگذار می‌شود تا در موقعیت‌های بهتری سرمایه‌گذاری شود.

9 هلدینگ شستا به 5 هلدینگ کاهش می‌یابد

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی ایران شستا با بیان اینکه این شرکت در 9 هلدینگ نفت، گاز، پتروشیمی، داروسازی، عمران، سرمایه‌گذاری و غیره سرمایه‌گذاری و کارخانه دارد، ابراز داشت: در چشم‌انداز آینده، شستا باید به پنج هلدینگ کاهش یافته و بخشی از دارایی‌های خود را واگذار کند چرا که باید از رقابت با بخش خصوصی کوچک کنار کشیده و در اموری که کشور به سرمایه‌گذاری کلان مانند نفت و گاز و غیره نیاز دارد، حضور یابد.

 شستا 3900 میلیارد تومان سرمایه دارد 

لطفی با بیان اینکه به عنوان یک بنگاه اقتصادی، ارتباط مستمری با مردم داشته و نیز بخش عمده اشتغال را در اختیار داریم، ادامه داد: شستا 3 هزار و 900 میلیارد تومان سرمایه دارد که برای شفاف‌سازی همه شرکت‌های شستا در بورس عرضه شده است و مردم می‌توانند با دسترسی به آنها از اطلاعات مالی مطلع شده و اقدام به خریداری واحدها کنند.

مدیرعامل شستا با اشاره به اینکه در شرکت‌های زیرمجموعه شستا، هوش تجاری را برای نخستین بار برای مدیریت ارتقایی راه‌اندازی کردیم، ادامه داد: حوزه مدیریت شستا اراده کرده که از بنگاه‌داری خارج شده و در اصلاح ساختار فقط سهام‌داری کند.

وی با تاکید بر اینکه امروزه توسعه‌یافتگی جهان شمول بوده و ما نیز در این زمینه در آینده، برخی از شرکت‌های کوچک را ادغام خواهیم کرد، افزود: این اقدام برای رقابت بین‌المللی و مزیت‌های صادراتی صورت می‌گیرد که در نخستین گام تمام پتروشیمی‌های در اختیار وزارت کار و شستا با هم ادغام شده و برای رقابت بین‌المللی آماده می‌کنیم.

انتهای پیام/ج

«الف ویژه» به چرخه تولید افتاد/ همکاری کمال تبریزی با تهیه کننده قبلی سریال
۱۳۹۸/۷/۱۰
«الف ویژه» به چرخه تولید افتاد/ همکاری کمال تبریزی با تهیه کننده قبلی سریال
بازدید : ١٦
روز سخت پرسپولیس در تبریز/ در انتظار اولین برد فصل استقلال؟
۱۳۹۸/۷/۷
روز سخت پرسپولیس در تبریز/ در انتظار اولین برد فصل استقلال؟
بازدید : ١٨
«پارسا پیروزفر» بازیگر نقش مولانا شد/ اعلام اسامی عوامل اصلی «مست عشق»
۱۳۹۸/۷/۱
«پارسا پیروزفر» بازیگر نقش مولانا شد/ اعلام اسامی عوامل اصلی «مست عشق»
بازدید : ٢٠
سبقت نرگس آبیار از کمال تبریزی/ «شبی که ماه کامل شد» به صدر گیشه آمد
۱۳۹۸/۴/۳
سبقت نرگس آبیار از کمال تبریزی/ «شبی که ماه کامل شد» به صدر گیشه آمد
بازدید : ٥٨
نظر شما :
captcha