کد : 305-1340965      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۶ دوشنبه ۷ اسفند      تعداد بازدید : 35

واکنش سردار جزایری به لایحه تحریمی کنگره آمریکا: نجبا و گروه‌های مقاومت مراقب نفوذ دشمن باشند/ آینده این منطقه متعلق به ما است

معاون ستادکل نیروهای مسلح گفت: آینده از آنِ مقاومت اسلامى نُجَباء و نُجَباء‌ها است، چراکه آمریکا رو به افول و سقوط بوده و قدرت صهیونیست‌ها به‌سرعت درحال اضمحلال است، بنابراین آینده این منطقه متعلق به ماست و حتما ما باید آن را بسازیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار سیدمسعود جزایری معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در واکنش به لایحه تحریمی کنگره ایالات متحده علیه جنبش نُجَباء، با بیان اینکه بدون تردید فشار و تحریم تأثیرگذار است، اظهار داشت: تحریم ممکن است حتی یک انقلاب، یک نظام، یک نهضت، یک کشور و یا یک جامعه را دچار بحران شدید یا انحراف کند و البته در مقابل، راه‌ها و روش‌هایی است که می‌شود در تحریم زندگی کرد و موفق نیز بود.

وی در همین رابطه به خصومت‌ورزی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و ادامه داد: بیشترین فشار‌ها و تحریم‌ها طی دوران 40 ساله انقلاب اسلامی، بر نیرو‌های مسلح ایران وارد شد و اگر این فشار‌ها و تحریم‌ها نبود، حتماً وضعیت خوب دفاعی کشور ما در این حد و اندازه نبود.

جزایری مخالفت استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل با هر گروه مقاومت از جمله نُجَباء را امری بدیهی دانست و تأکید کرد: هر گروه و نهضتی که در منطقه شکل بگیرد، خار چشم آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها محسوب می‌شود.

سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح با بیان اینکه تحریم اقدامی از روی قدرت نیست، بلکه واکنش در برابر یک قدرت جدید است، خاطرنشان کرد: مقاومت منطقه امروز یاد گرفته که از تحریم‌ها و فشارها، اقدامات نظامی، اقدامات سیاسی، نفوذ و جاسوسی با موفقیت عبور کند.

جزایرى، تحریم را یکی از راه‌های مخالفت توصیف کرد و گفت: اگر گروه‌های مقاومت نبودند، رژیم صهیونیستی منطقه را برای پیاده‌سازی اهداف خود شخم می‌زد.

وى همچنین درمورد ناکامى نقشه‌هاى واشنگتن طى نیم قرن اخیر اظهار داشت: آمریکایی‌ها در 40 سال اخیر، هرکاری در منطقه کردند، با شکست مواجه شدند و نقش‌آفرینی نیرو‌های مقاومت از تحقق برنامه‌های آن‌ها جلوگیری کرد.

معاون ستاد کل نیرو‌های مسلح، با اشاره به مفاد لایحه تحریمى کنگره آمریکا ضد مقاومت اسلامى نُجَباء، تصریح کرد: یکی از مصادیق و اتهاماتى که براى نُجَباء در لایحه تحریمى آمده، کافی است برای اینکه آمریکایی‌ها به‌شدت با این جنبش دشمنی داشته باشند.

جزایری ضمن یادآوری این تجربه که دشمن در هجوم به جمهوری اسلامی بیش از همه بر 2 عنصر ولایت‌فقیه و سپاه پاسداران و بسیج به‌عنوان نقاط قوت اساسی ایران متمرکز شده است، گفت: در حال حاضر حشد شعبی عراق یک پدیده جدید و کاملاً مؤثر است که در جنگ تحمیلی تروریست‌ها  به نیابت از آمریکا و ارتجاع عربی علیه کشور عراق، وارد شد و نشان داد که اگر این بسیج مردمی پرتوان باقی بماند، هیچ قدرتی نمی‌تواند علیه عراق وارد معرکه شود.

وی با تاکید بر این واقعیت که مقاومت اسلامی نُجَباء اگر تحت فشار قرار نگیرد جای تعجب است، تصریح کرد: اگر نُجَباء نقطه قوتی نداشت، تحت تحریم قرار نمی‌گرفت و آمریکایی‌ها طبعا با نقاط ضعف کاری ندارند. باید با نُجَباء و نُجَباء‌ها برخورد کنند تا شاید بتوانند مانع رشد و پویایی این‌گونه گروه‌ها و جریانات شوند.

سخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح همچنین آینده عراق و منطقه را سخت نیازمند نیرو‌های مقاومت دانست و به گروه‌هایی مانند نُجَباء و امثال آن توصیه کرد که علاوه بر استحکام در باور‌ها و اصول و ارزش‌ها، به‌طور ویژه مراقب نفوذ دشمن به انحاء مختلف باشند.

جزایری در پایان اظهار داشت: آینده از آنِ مقاومت اسلامى نُجَباء و نُجَباء‌ها است، چراکه آمریکا رو به افول و سقوط بوده و قدرت صهیونیست‌ها به‌سرعت درحال اضمحلال است، بنابراین آینده این منطقه متعلق به ماست و حتما ما باید آن را بسازیم.

انتهای پیام/

نظر شما :
captcha