کد : 305-1341137      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۰ اسفند      تعداد بازدید : 66

حسین هوشیار در گفت‌وگو با فارس: غفلت دولت در حوزه فرهنگی بیشتر از سایر حوزه‌هاست/ برخی مسؤولان به تهاجم فرهنگی اعتقادی ندارند

مداح مطرح اهل بیت (ع) با بیان اینکه غفلت دولت در حوزه فرهنگی به‌ مراتب بیشتر از سایر حوزه‌هاست، گفت: برخی مسؤولان به تهاجم فرهنگی اعتقادی ندارند.

حسین هوشیار در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری فارس استان تهران درباره عملکرد دولت در حوزه فرهنگی اظهار کرد: معتقدم در بحث حوزه فرهنگ اگر دولت و مسؤولان و سایر حوزه‌ها عقب هستند، غفلت دولت در حوزه فرهنگ به‌ مراتب بیشتر از سایر حوزه‌ها بوده است.

وی با اشاره به اینکه حوزه فرهنگ تنها حوزه‌ای است که دشمن امید به نفوذ و استحاله فرهنگی بسته است، تصریح کرد: متأسفانه دچار تساهل و تسامح در حوزه فرهنگ شده‌ایم.

این مداح مطرح اهل بیت (ع) مطرح کرد: مسؤولان ما در برخورد با واقعیت‌های فرهنگی که مهم‌ترین آن‌ها پیشرفت تکنولوژی در فضای مجازی است، غفلت زیادی کردند و نتوانسته‌اند پابه‌پای این واقعیت جلو بروند، نسل جوان ما امروز در برخورد با این پدیده نوظهور رسانه‌های دیجیتال و مجازی به‌طورکلی رهاشده است.

هوشیار با بیان اینکه اقداماتی که می‌بایست جهت خوراک‌دهی و تولید محتوا انجام شود بیشتر در اتاق‌ها و جلسات و همایش‌ها بحث می‌شود، تصریح کرد: عملاً اتفاق تأثیرگذاری را نمی‌بینیم، فضای مجازی تمام نسل جوان را درگیر خودش کرده است و در این فضا منفعلانه نباید عمل کرد بلکه فعالانه گام برداشت.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه بعضی از هسته‌های خودجوش و به تعبیری از فرمایشات ارزشمند مقام معظم رهبری «آتش به اختیار» در این حوزه فرهنگی کارهایی را انجام داده‌اند، اضافه کرد: اما هجمه دشمن آن‌قدر زیاد است که این تک‌تیراندازهای فرهنگی به‌تنهایی نخواهند، توانست جبهه عظیم دشمن را پدافند کنند.

این مداح اهل بیت (ع) با بیان اینکه نیاز به سیاست‌گذاری مشترک، کلی و هماهنگ دارد، تصریح کرد: یک هماهنگی بین‌بخشی و فرابخشی بین همه حوزه‌ها را می‌طلبد، تا دست‌به‌دست هم بدهند تا با تولید محتوا بتوانند برخورد فعالانه مقابل این پدیده نوظهور بایستند و پاتک و بدل فن دشمن را بزنند.

هوشیار با تأکید بر اینکه در دیگر حوزه‌های فرهنگی و هنری همین منوال وجود دارد، اضافه کرد: مشکل اصلی ما مسؤولانی هستند که اساساً به تهاجم فرهنگی اعتقادی ندارند، توجیه این مسؤولان به‌جای تهاجم فرهنگی تبادل فرهنگی است، در این شرایط باید فاتحه کار فرهنگی را در کنار چنین مسؤولان فرهنگی باید خواند.

وی با اشاره به اینکه وقتی اعتقادی به تهاجم فرهنگی در ذهنیت برخی مسؤولان فرهنگی کشور وجود ندارد دیگر خود حدیثی مفصل بخوان از این مجمل، تصریح کرد: یکی از لازمه‌های پدافند فرهنگی این است که ذهنیت و در اصل برخی مسؤولان فرهنگی باید در بودن آن‌ها در حوزه فرهنگ تجدیدنظر شود.

این مداح اهل بیت (ع) با بیان اینکه تا حوزه فرهنگ به دست اهلش و دردمندانی بیفتد که در این عرصه حرف دارند، اظهار کرد: دردمند هستند و سوز دارند.

انتهای پیام/ذ

قانون ضدفرقه همچنان در راهروهای مجلس/ ۲۱ نمونه فتنه اعتقادی
۱۳۹۸/۹/۵
قانون ضدفرقه همچنان در راهروهای مجلس/ ۲۱ نمونه فتنه اعتقادی
بازدید : ٩٤
امام کاظم(ع) با بدترین دوران اعتقادی مواجه بود/ دو شاخصه شیعه در زمان غیبت به روایت اباالرضا(ع)
۱۳۹۷/۱/۲۳
امام کاظم(ع) با بدترین دوران اعتقادی مواجه بود/ دو شاخصه شیعه در زمان غیبت به روایت اباالرضا(ع)
بازدید : ٣٤٩
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛ اعتقاد به اقتصاد مقاومتی از مولفه‌های رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصد است
٤٤:١٧
۱۳۹۵/۸/۹
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛ اعتقاد به اقتصاد مقاومتی از مولفه‌های رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصد است
بازدید : ١١١٣
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛ اعتقاد جدی و عملی در اغلب مسئولین پیرامون تعاونی وجود ندارد
٤٢:٣٦
۱۳۹۵/۶/۲۰
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛ اعتقاد جدی و عملی در اغلب مسئولین پیرامون تعاونی وجود ندارد
بازدید : ١١٤٩
نظر شما :
captcha