کد : 305-1348692      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۷ جمعه ۱۹ مرداد      تعداد بازدید : 80

در مراسم قدردانی از فعالان اربعین و راهیان‌نور دانشجویی مطرح شد نیک روش: روح تربیتی حاکم بر دانشگاه‌ها به پیشرفت‌ علمی معنا می‌بخشد/ وزیرعلوم: تعلق دانشجویان به دین و هویت ملی بیش از میانگین جامعه است

رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: روح تربیتی حاکم بر دانشگاه‌ها به تمام پیشرفت‌های علمی کشور معنا می‌بخشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مراسم قدردانی از فعالان اربعین و راهیان نور دانشجویی سال ٩٦ و دومین کنگره ملی شهدای دانشجویان با حضور رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در  برگزار شد.

محمد جواد نیک روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در این مراسم اظهار داشت: خدا را شاکرم که به ما توفیق داد در خدمت زحمت کشان و تلاش گران عرصه فرهنگی دانشگاهی کشور باشیم و از مجاهدت های عزیزان به نوعی قدردانی کنیم.

نیک روش ادامه داد: ما به رسم ادب توانستیم در خدمت اندکی از دوستان باشیم و بسیاری از فعالان این سه حوزه در این جمع حضور ندارند، بویژه دانشجویان گمنام و تلاشگرانی که نقش آن ها در این حرکت جهادی پر رنگ است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور تاکید کرد: شاید تلاش‌های دانشجویان در این حوزه گامی در راستای تحقق این جمله امام خمینی (ره) که دانشگاه مبداء تحولات است و این فرموده رهبر معظم انقلاب که دانشگاه دستگاه انسان سازی جمهوری اسلامی است باشند.

وی ادامه داد: در واقع آن چیزی که به تمام پیشرفت‌های علمی کشور معنا می‌بخشد روح تربیتی حاکم بر دانشگاه‌ها است با این وجود اردو‌های راهیان نور، راهیان اربعین و کنگره شهدای دانشجو بستری را فراهم کرده اند تا به این مهم نزدیک شویم.

* استقبال دانشجویان از اردوهای راهیان نور هرساله بیشتر می شود

منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری هم در ادامه مراسم ضمن تشکر از بسیج دانشجویی به دلیل تلاش در عرصه های فرهنگی و همه تلاشگران این عرصه گفت: هر سال اثر فعالیت های فرهنگی دانشجویی بیشتر در جوانان نمو پیدا می کند. هم کنگره های ملی و استانی شهدای دانشجو و اردوهای راهیان نور دانشجویی و هم اربعین دانشجویی که به لحاظ قدمت جوان تر است اثرات چشمگیر فرهنگی دارد و سال به سال با استقبال  بیشتری مواجه می شود.

غلامی افزود: هر اندازه که از سال های دفاع مقدس فاصله می گیریم اردوهای راهیان نور بیش از گذشته مورد استقبال دانشجویان قرار می گیرد و خاطرات دانشجویان حاکی از رخ دادن اتفاقات جالب و امیدوار کننده است.

وی اضافه کرد: بسیج دانشجویی و حوزه های معاونت فرهنگی دانشگاه ها در حالی فعالیت می کنند که در طول سال تحصیلی به دلیل فشرده بودن کلاس های درسی در دانشگاه ها عرصه زمانی برای اینگونه فعالیت ها تنگ است.

وی گفت: همه  فعالان عرصه فرهنگی در دانشگاه ها برای انتقال پیام انقلاب و امام و شهدا و مقام معظم رهبری و استمرار آن ها بی وقفه تلاش می کنند و در بعضی دانشگاه ها کارهای عمده ای انجام می دهند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به نظرسنجی ها و ارزیابی های این وزارت خانه عنوان کرد: ارزیابی ها و نظر سنجی های ما نشان می دهد جایگاه دانشجویان به لحاظ تعلق به اعتقادات دینی، انقلابی و هویت ملی بیشتر از میانگین جامعه است که این مسئله نشان دهنده اثر بخشی و بازخورد مثبت همین تلاش ها است و پذیرش و مقبولیت این خدمات را چند برابر می کند.

غلامی در پایان با تشکر مجدد از دست اندرکاران عرصه های فرهنگی دانشگاهی بخصوص ستاد اربعین و راهیان نور دانشجویی و کنگره ملی شهدای دانشجویی گفت: امیدواریم در سال جدید همکاران و دوستان و عزیزان ما در فعالیت های فرهنگی توفیق خدمت بیشتر بدست آورند.

* اعزام سالیانه ١٠٠ هزار دانشجو به اردوهای راهیان نور

در ادامه وجدانی نیا معاون فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی کشور به ارائه گزارشی از عملکرد و اقدامات کنگره ملی شهدای دانشجویی و ستاد اربعین و راهیان دانشجویی از سال ٩٣ تا ٩٧ پرداخت.

وجدانی نیا گفت: تبیین و ترویج سیره و فرهنگ شهدای دانشجو و پرداختن به موضوع دفاع از حرم و مرزهای اعتقادی ایران اسلامی از محورهای اصلی برنامه ها در این چند سال بوده است.

وی با بیان اینکه برنامه ها در سه سطح دانشگاهی استانی و کشوری برگزار شده است افزود: از سال ٩٣ تا کنون ٧٩٦ یادواره دانشجویی در سراسر کشور برگزار شده و در هر سه حوزه مذکور شورای مرکزی به زعامت وزارت علوم و دبیری بسیج دانشجویی وجود دارد.

معاون فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی کشور اضافه کرد: اعزام سالیانه ١١ هزار دانشجو در قالب های سازمانی و تشکیلاتی به عتبات عالیات در اربعین حسینی (ع) و اعزام سالیانه ١٠٠ هزار دانشجو به اردوهای راهیان نور از افتخارات با ارزشی است که ما را مجاب می کند از تک تک عزیزانی که در این حوزه ها فعالیت می کنند تشکر و قدردانی کنیم.

انتهای پیام/

رؤسای بنیاد مستضعفان و کمیته امداد امام خمینی منصوب شدند
۱۳۹۸/۴/۳۱
رؤسای بنیاد مستضعفان و کمیته امداد امام خمینی منصوب شدند
بازدید : ٢٤
سیدحسن خمینی: جوانان منطقه خواب بدخواهان را آشفته کرده‌‌اند
۱۳۹۸/۴/۱
سیدحسن خمینی: جوانان منطقه خواب بدخواهان را آشفته کرده‌‌اند
بازدید : ٥٢
روحانی: توسعه ایران علی رغم توطئه دشمن ادامه دارد/ مقابل ایران عده‌ای سیاست‌مدار کم تجربه هستند
۱۳۹۸/۳/۲۸
روحانی: توسعه ایران علی رغم توطئه دشمن ادامه دارد/ مقابل ایران عده‌ای سیاست‌مدار کم تجربه هستند
بازدید : ٦٣
رهبر انقلاب: هر جا مقاومت کردیم به پیش رفتیم/ نباید اجازه داد آمریکایی ها نزدیک شوند
۱۳۹۸/۳/۱۵
رهبر انقلاب: هر جا مقاومت کردیم به پیش رفتیم/ نباید اجازه داد آمریکایی ها نزدیک شوند
بازدید : ٧٢
نظر شما :
captcha