کد : 305-1350904      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۱ مهر      تعداد بازدید : 3505

شهریاری در نطق میان دستور؛ بسیاری از مسئولین که در خانه‌های مصادره‌ای زندگی می‌کنند از وضعیت اجاره بهای مسکن بی‌خبرند

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، گفت: متاسفانه بسیاری از مسئولین در خانه‌های مصادره‌ای چند میلیاردی زندگی می‌کنند و خبر از افزایش اجاره بها و قیمت مسکن ندارند و این در حالی است که اجاره بها و قیمت مسکن بین 50 تا 100 درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حسینعلی شهریاری در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (چهارشنبه 11 مهر 97) گفت: ضمن عرض تسلیت به مردم شهیدپرور اهواز به دنبال شهادت تعدادی از هموطنانمان در حادثه تروریستی این شهر از مسئولین می‌خواهیم از مقصرین حادثه به شدت برخورد کنند؛ همچنین از سپاه پاسداران هم که انتقام خون عزیزانمان را از تروریست‌ها گرفت باید تشکر و قدردانی کنیم. 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این روزها هموطنان ما روزهای سختی را می‌گذرانند بیکاری و مشکلات معیشتی فشار زیادی را بر گرده محرومین و مستضعفین وارد کرده است و این فشارها کمر مردم را شکسته است. 

وی افزود: اگر مسئولین وعده‌هایی را که برای تصویب برجام به مردم داده‌اند مجددا مرور کنند باید در پیشگاه خدا توبه و از مردم عذرخواهی کنند و اگر غیرت دینی داشته باشند باید هر شب دچار کابوس شوند و دیگر از این وعده‌ها ندهند. 

شهریاری خاطرنشان کرد: مسئولین باید یاد بگیرند که با مردم شفاف باشند و باید یاد بگیرند که به مردم تکیه کنند و به داخل بازگردند و نه خارج و وعده‌های توخالی مخالفین ما دادند و به آن عمل نکردند. 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قرار شد تا زمانی که تکلیف برجام و تحریم‌های بانکی مشخص نشود FATFمطرح نشود رسانه‌های فرانسه به تازگی اعلام کردند قرار است در ازای نفت کالا به ایران بدهند آیا این است رفع تحریم بانکی؟ این مساله با گفته‌های مسئولین ما نتاقض دارد. 

وی افزود: آیا  در FATF حق تحفظ داریم یا خیر؟ اگر نداشته باشیم و ما شرط بگذاریم مصداق شرط اقتضاء ذات عقد و باطل است و دیگر اینکه ورود و خروج ما به FATF چه تعهداتی را برای ما و مردم بوجود می‌آورد. اگر جواب واضحی داده شود تصمیم‌گیری آگاهانه خواهد بود. 

شهریاری خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از مسئولین در خانه‌های مصادره‌ای چند میلیاردی زندگی می‌کنند و از افزایش اجاره‌بها و قیمت مسکن ندارند قیمت مسکن و اجاره بها  بین 50 تا 100 درصد افزایش پیدا کرده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه فقر در استان سیستان و بلوچستان بیداد می‌کند بسیاری از موکلین به من زنگ می‌زنند و می‌گویند به خاطر نداشتن لباس و وسایل تحصیلی فرزندانشان را به مدرسه نفرستاده‌اند. 

وی افزود: در رابطه با کاهش سهمیه بنزین در استان سیستان و بلوچستان باید گفت که شما مسئولین جلوی دزدی‌های چند هزار میلیاردی را بگیرید و از این موضوع نگران نشوید که یک فقیر با فروش 20 لیتر بنزین ممکن است بتواند یکی دو کیلو گوشت مصرف کند این چه ظلمی به این مردم است که هر وقت فکری به سر شما مسئولیت می‌زند ابتدا می خواهید روی مردم مظلوم استان سیستان و بلوچستان اجرا کنید. بترسید از روزی که این مردم جانشان به لبشان برسد و با شما برخورد کنند. 

شهریاری خاطرنشان کرد: مردم نجیب سیستان و بلوچستان همیشه حامی دولت‌ها هستند شما نباید از این حسن نیست مردم استان ما سوء استفاده کنید. متاسفانه به نظر می‌رسد دولتمردان ما آگاهانه دارند سیستان را نابود می‌کنند همان کاری که یزیدیان بر حضرت اباعبدالله الحسین (ع) روا داشتند درباره مردم سیستان اجرا کرده و آب را بر 400 هزار نفر ساکنان سیستان بستند و طوفان‌های شن بیش از 600 روستا را مدفون و تعداد زیادی بیمار ریوی و چشمی را روانه بیمارستان کرد. 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای ظریف از همان لبخندهایی که به خانم موگرینی و 1+5 می‌زنی به افاغنه هم بزنید و مشکل را حل کنید. این وزارت امور خارجه عرضه رفع این مشکل را ندارد و لذا ما می‌خواهیم مسئولیت کمیسیون مشترک درباره حقابه سیستان به وزارت نیرو و آقای دکتر اردکانیان داده شود تا هرچه زودتر این مشکل را حل کند. 

وی افزود: سیستانی که مسئولین نامه آن را تنگه احد گذاشتند در حال خالی شدن از سکنه است و هر سال باید صدها میلیارد خرج تامین امنیت این مرز کنند. 

شهریاری خاطرنشان کرد: همینطور که قوه قضاییه می‌گوید در جنگ اقتصادی هستیم در زمانی که جنگ نظامی است دادگاه صحرایی تشکیل می‌شود،‌متاسفانه دو سه ماه است که با مفسدین اقتصادی اقدامی که موجب خشنودی مردم و درس عبرتی برای مفسدین دیگر شود صورت نگرفته است که در این زمینه نیز قوه قضاییه باید اقدام جدی انجام دهد. 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به دیگر مشکلات حوزه انتخابیه خود از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد. 

انتهای پیام/

وانگ یی در گفت‌وگو با ظریف: آمریکا حقی برای توسل به سازوکارهای پیش بینی شده در برجام را ندارد
۱۳۹۹/۴/۴
وانگ یی در گفت‌وگو با ظریف: آمریکا حقی برای توسل به سازوکارهای پیش بینی شده در برجام را ندارد
بازدید : ٢٢
لودریان پس از دیدار با ظریف: از نقض برجام توسط ایران نگران هستیم
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
لودریان پس از دیدار با ظریف: از نقض برجام توسط ایران نگران هستیم
بازدید : ٥٠
سردار فدوی: اطلاعات فراوانی در مورد حمله به پایگاه عین‌الاسد داریم
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
سردار فدوی: اطلاعات فراوانی در مورد حمله به پایگاه عین‌الاسد داریم
بازدید : ٤١
رئیس دفتر رئیس‌جمهور: گام پنجم آخرین گام کاهش تعهدات برجامی است
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
رئیس دفتر رئیس‌جمهور: گام پنجم آخرین گام کاهش تعهدات برجامی است
بازدید : ٥٩
نظر شما :
captcha