کد : 305-1351114      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۵ مهر      تعداد بازدید : 3404

کریمی در تشریح نشست کمیسیون اقتصادی: سرمایه‌‌های بادآورده مسکن و املاک در قالب مالیات اخذ می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز، در ارزش املاک رشد زیادی داشتیم و این سود بادآورده‌‌ای را برای بسیاری از افراد به همراه داشته است؛ لذا این سودها در قالب مالیات اخذ خواهد شد.

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: جلسه امروز در رابطه با طرح مالیات بر عایدی سرمایه بر املاک بد. 

وی ا فزود: کلیات این طرح بررسی شد و پس از استماع نظرات درخصوص این طرح رای‌گیری انجام نشد و بر این اساس مقرر شد رای‌گیری کلیات طرح فوریت مالیات بر عایدی سرمایه املاک در نشست بعدی کمسیون اقتصادی برگزار شود. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضا در این جلسه نظر خود را درخصوص این طرح ارائه کردند همچنین دستگاه‌های مربوطه که در جلسه حضور امروز کمیسیون حضور یافته بودند گزارشی در این خصوص ارائه کردند. 

کریمی اضافه کرد: در این جلسه نکات بسیار خوبی مطرح شد و با توجه به اتفاقاتی که در بازار افتاد و همچنین نرخ ارز و رشد سرمایه‌ها مانند مسکن این سرمایه با تاکید بر بحث مسکن، ساختمان و املاک خواهد بود. 

وی ادامه داد: با توجه به این مساله ما در ارزش املاک رشد زیادی داشتیم و این یک سود بادآورده‌‌ای را برای بسیاری از افراد به همراه داشته است؛ بنابراین لازم است که ما چنین مالیاتی را در کشور داشته باشیم تا بر این اساس بتوانیم در همه زمان‌ها به ویژه در مواقع  اینچنینی که سودهای بادآورده حاصل می‌شود بخشی از آن را به عنوان مالیات اخذ کنیم و به مردمی که نیاز دارند بازگردانیم. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در بیان جزئیات دیگر طرح مالیات بر عایدی سرمایه بر املاک خاطرنشان کرد: در این جلسه کلیات طرح بیشتر مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به مباحث انجام شده رای‌گیری برای کلیات و بررسی جزئیات این طرح به جلسات آینده کمیسیون موکول شد چرا که ابهامات سوالات متعددی در خصوص این طرح وجود دارد.

وی چگونگی اخذ مالیات املاکی که مشمول اخذ این مالیات هستند و همچنین سرمایه‌های دیگر مانند خودرو و یا سکه مشمول این طرح خواهند شد و یا خیر را از جمله موارد مورد ابهام و سوال نمایندگان خواند که باید در جلسات بعدی روی این طرح کار شود. 

انتهای پیام/

چرا پزشکان با نصب «کارتخوان» مخالفند؟
۱۳۹۸/۵/۳۱
چرا پزشکان با نصب «کارتخوان» مخالفند؟
بازدید : ١٠
پشت پرده‌ای برای مذاکره ایران و آمریکا وجود ندارد/ کاری با انتخابات 2020 نداریم
۱۳۹۸/۵/۳۰
پشت پرده‌ای برای مذاکره ایران و آمریکا وجود ندارد/ کاری با انتخابات 2020 نداریم
بازدید : ١٣
حدود 90 درصد پزشکان کمتر از 5 میلیون تومان مالیات داده‌اند
۱۳۹۸/۵/۲۸
حدود 90 درصد پزشکان کمتر از 5 میلیون تومان مالیات داده‌اند
بازدید : ٢٦
کمبود ساخت 600 هزار واحد مسکونی در سال/ مسکن مهر موفق‌ بود
۱۳۹۸/۵/۲۰
کمبود ساخت 600 هزار واحد مسکونی در سال/ مسکن مهر موفق‌ بود
بازدید : ٢٢
نظر شما :
captcha