کد : 305-1380227      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۹ سه شنبه ۹ دي      تعداد بازدید : 5

شعرخوانی صابر خراسانی و مداحی میرداماد در جمع زائران حاج‌قاسم+فیلم | خبرگزاری فارس

حال و هوای گلزار شهدای کرمان در فاصله چند روز منتهی به نخستین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی بسیار متفاوت‌تر از روزهای قبل است.

خبرگزاری فارس – کرمان، در نهمین روز از دی ماه و فاصله سه روز مانده به نخستین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در 13 دی ماه، حال و هوای گلزار شهدای کرمان بسیار متفاوت‌تر از روزهای قبل بود، زائران به مانند پروانه‌ای و با دل‌های بی‌قرارشان بر گرد مزار حاج قاسم می‌چرخند.

حال و هوای گلزار شهدای کرمان عصر امروز بسیار معنوی بود و معطر به یادواره سرداران و 133 شهید شرکت زغال‌سنگ کرمان که با شعرخوانی صابر خراسانی در وصف امام رئوف، امام زمان (عج)و شهدا و همچنین مداحی سیدمهدی میرداماد در جوار مزار سیدالشهدای مقاومت مرهمی بود بر دلتنگی زائرانی که برای آرام کردن قلبشان به زیارت مزار سردار دل‌ها آمده بودند.

 

 

سردار معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در بخشی از سخنان خود در جمع زائران حاج قاسم و یادواره شهدا اظهار داشت: شهید سلیمانی یعنی همه شهدای ایران همه فکر و ارزش و اراده، شهیدان ما الگوهای حقیقی هستند که مسیر و جهت برای رسیدن به سعادت را برای ما مشخص کرده و می‌کنند.

وی بیان کرد: اگر شهیدان مظهر قدرت ملت بزرگ ایران هستند مفهومش این است که بازدارندگی بزرگ ملت ایران مدیون شهیدان است و به واسطه عقبه این شرافت و سلحشوری شهداست که دشمنان جرأت تجاوز به ایران اسلامی نمی‌کنند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: ملت ایران در برابر دشمن نابرابر زانو نزدند و تسلیم نشدند بلکه با توکل بر خداوند بر دشمن غلبه کردند بلکه به دشمن تازیدند و با مؤمنان در سراسر دنیا مهربان و رئوف بودند که یکی از شاخصه‌های این رئوفیت شهید عزیزمان حاج قاسم سلیمانی است.

معروفی تصریح کرد: برای این رئوفیت و مهربانیت و کنار مسلیمن قرار گرفتن در جبهه بزرگ اسلام در اوج آن شرف و عزت به ارمغان آورده شد، شهیدان ما به هیچ کس بدهکار نیستند، بدهکار آن کسی است که امروز مسئول است و باقی‌مانده است.

 

 

وی اظهار کرد: در پای میز هر مدیر در نظام جمهوری اسلامی ایران 72 شهید دادیم و میز مسئولیت متعلق به هیچ کس نیست و ارزش آن در نوکری کردن است نه آقایی کردن و ارزش آن تکیه‌گاه مردم بودن است.

معروفی با بیان اینکه برگزاری یادواره شهیدان مفهومش بیعت با انسان‌های خداجوی برای ادامه راه است، عنوان کرد: شهدا خداترس بودند و از غیرخدا نترسیدند و در هیچ صحنه‌ای عقب ننشستند چون در زمین خدا و ائمه گام برداشتند و خدمت کردند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خاطرنشان کرد: امروز روز بزرگ بصیرت ملت ایران است، بصیرت از ایمان گرفته می‌شود و نمی‌شود انسان بصیر بشود اما ایمانش ضعیف باشد و بصیرت از شاخصه‌های بزرگ هوشمندی ملت ایران است.

انتهای پیام/3388/ق

شهدای دانشمند هسته ای ایران
۱۳۹۹/۱۰/۴
شهدای دانشمند هسته ای ایران
بازدید : ٥٦٠
چمران مرد امروز و آینده
۱۳۹۹/۳/۳۱
چمران مرد امروز و آینده
بازدید : ٦٤٦
متهم منصوری در اختیار اینترپل در کشور رومانی است/ دستگیری موسوی مجد ربطی به حادثه شهادت سردار سلیمانی ندارد
۱۳۹۹/۳/۲۴
متهم منصوری در اختیار اینترپل در کشور رومانی است/ دستگیری موسوی مجد ربطی به حادثه شهادت سردار سلیمانی ندارد
بازدید : ٤٨٣
قالیباف نقشه راه را تعیین کرد/ تحول با شفافیت، مردمی‌سازی، هوشمندسازی و کارآمدی/ مجلس خود را متعهّد به راه شهید سلیمانی می‌داند
۱۳۹۹/۳/۱۱
قالیباف نقشه راه را تعیین کرد/ تحول با شفافیت، مردمی‌سازی، هوشمندسازی و کارآمدی/ مجلس خود را متعهّد به راه شهید سلیمانی می‌داند
بازدید : ١٣٩
نظر شما :
captcha