• تولیدات پورتال
  • گالری تصاویر
  • ویدئوهای جنجالی
اخبار و تازه ها
مرتب سازی مناظره ها
مهمترین وظیفه رئیس جمهور بعدی را چه میدانید؟
حل مشکلات اقتصادی ومسکن
66%
 
اجرای عدالت ورسیدگی به محرومان
14%
 
ادامه روند مذاکرات ورفع تحریم
7%
 
گسترش آزادی های اجتماعی وتوسعه سیاسی
11%
 
کد : 305-1484878      تاریخ ایجاد : ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۳ آبان      تعداد بازدید : 37

امیرعبداللهیان سیاست ایران در گفتگوی آتی در وین را تشریح کرد | خبرگزاری فارس

وزیر امور خارجه ضمن تشریح سیاست کشورمان در گفتگوی وین به منظور رفع تحریم ها، بر حسن نیت ایران برای ورود به این گفتگوها تأکید کرد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه امشب (شنبه)  میزبان جمعی از تحلیلگران، اساتید دانشگاه ، فعالان حوزه رسانه ای و سفرای ایرانی بود.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در ابتدای این نشست با تبیین سیاست خارجی دولت سیزدهم و با تاکید بر حسن نیت جمهوری اسلامی ایران در ورود به گفتگوهای وین به رغم نقض تعهدات برجامی و خروج از آن و همچنین نقض قطعنامه ٢٢٣١ از سوی  آمریکا و همچنین بی عملی کشورهای اروپایی عضو برجام در انجام تعهدات خود، سیاست کشورمان در از سرگیری گفتگوها به منظور رفع تحریم های ظالمانه، غیرقانونی و یکجانبه آمریکا را تشریح کرد.

باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه نیز در ادامه ضمن تبیین مواضع و اقدامات صورت گرفته تاکنون، ابعاد مختلف سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران درخصوص این گفتگوها را تشریح کرد.

شرکت کنندگان در این نشست نیز در ادامه به ارائه دیدگاه های خود در این زمینه پرداخته و پیشنهاداتی را در خصوص تداوم چنین نشستهایی ارائه کردند.

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان دیروز (جمعه) نیز در صفحه اینستاگرامش با بیان این‌که قصد نداریم در بن‌بست‌های باقی‌مانده از گفت‌وگوهای پیشین، بمانیم، در اینستاگرام نوشت: اگر طرف‌های مقابل با رویکردی جدی و مثبت وارد وین شوند، دستیابی به یک توافق خوب آن هم در کوتاه مدت امکانپذیر است. (اینجا بخوانید)

قرار است مذاکرات ایران و ۱+۴ هشتم آذر ماه در وین برگزار شود. علی باقری معاون وزیر خارجه در آستانه این مذاکرات، در هفته ای که گذشت به چهار پایتخت اروپایی (پاریس، برلین، لندن و مادرید) سفر و در دیدار با مقامات این کشورها درباره روابط دوجانبه و‌ مذاکرات وین به گفتگو پرداخت. وی همچنین در مادرید با انریکه مورا هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام دیدار کرد.

انتهای پیام/

 

چرا آمریکا دوباره به میز مذاکره برگشت؟
۱۴۰۱/۴/۱۲
چرا آمریکا دوباره به میز مذاکره برگشت؟
بازدید : ١٣
امیرعبداللهیان: ارزیابی ما از مذاکرات دوحه مثبت است
۱۴۰۱/۴/۹
امیرعبداللهیان: ارزیابی ما از مذاکرات دوحه مثبت است
بازدید : ١٥
بورل در تهران؛ سفری که مذاکرات را در منطقه خلیج فارس نگه داشت
۱۴۰۱/۴/۵
بورل در تهران؛ سفری که مذاکرات را در منطقه خلیج فارس نگه داشت
بازدید : ٢٢
اندر احوالات آمریکایی‌ها؛ بانی قطعنامه می‌شوند و مشتاق مذاکره
۱۴۰۱/۳/۲۸
اندر احوالات آمریکایی‌ها؛ بانی قطعنامه می‌شوند و مشتاق مذاکره
بازدید : ٢٣
نظر شما :
captcha