۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد | اِلخَميس ٩ رمضان ١٤٣٩ | Thursday, May 24, 2018
کد : 305-8897      تاریخ ایجاد : ۱۳۹۲ جمعه ۱۰ خرداد   آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۲ جمعه ۱۰ خرداد    تعداد بازدید : 968

بخش دوم مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری (1)

بخش دوم را آغاز بکنیم فقط قبلش من یک توضیحی را بدهم ما این هفته ای که می آید و هفته آینده در شبکه یک سیما در برنامه تلویزیونی پایش گفتگو با نمایندگان اقتصادی ستادهای محترم نامزدها را خواهیم داشت .

1392\03\10 - 8:41 PM


بخش دوم را آغاز بکنیم فقط قبلش من یک توضیحی را بدهم ما این هفته ای که می آید و هفته آینده در شبکه یک سیما در برنامه تلویزیونی پایش گفتگو با نمایندگان اقتصادی ستادهای محترم نامزدها را خواهیم داشت .


 آن دسته از مباحثی که امکان طرح آنها در این برنامه نشد نمایندگان آنها در آن برنامه ها تشریح خواهند کرد و دیدگاههای نامزدهای مورد نظر خودشان را به استحضار شما بینندگان عزیز خواهند رساند . اما خدمت نامزدهای محترم عرض کنم که در بخش دوم ما سئوالات کوتاه خواهیم داشت این سئوالات نه با هدف در واقع سنجش اطلاعات شما عزیزان بزرگوار  بلکه بر اساس سنجش رویکردهای دولت شما به موضوعات کلان اقتصادی و رویکردهای کلان اقتصادی کشور طراحی شده شما می توانید بگویید سئوال غلط است می توانید بگویید من جواب نمی دهم اما اگر جواب بدهیم تک کلمه ای خواهد بود پاسخ شما و خواهش می کنم از ارائه توضیح پرهیز بفرمایید چون در این بخش فرصتی برای توضیح نخواهیم داشت ممکن است بله خیر باشد ممکن است دو تا کلمه متفاوت باشد .

صدای عارف : شیوه ای که این مناظره برگزار شد به نظر من در شان این هشت کاندیدای ریاست جمهوری نیست خوب بود که واقعا بحث می شد برنامه هایشان را مطرح می کردند من به احترام دوستان قسمت اول را جواب دادم ولی واقعا برگزاری تست مگر در چه کنکوری در چه آزمونی می خواهیم شرکت بکنیم ؟

مجری : تست نیست آقای دکتر .

عارف : چرا تست است شما می گویید یا باید بگویید آری یا خیر من به احترام مردم عزیز کشورم اینجا می نشینم و به هیچ کدام از تستهای شما جواب نمی دهم .

مجری : آقای دکتر تست نیست اجازه بدهید من سئوال را بخوانم .

عارف : من خواهش می کنم تجدید نظر بشود در دو مناظره بعدی آقای حیدری این در شان نه مردم ما است نه هشت عزیزی که اینجا نشستند . بهتر است شیوه عوض بشود .

محسن رضایی : صدا و سیما باید این هشت نفر را رئیس جمهور بداند اینها خودشان باید با خودشان گفتگو کنند ببینید هشت نفر را باید رئیس جمهور بدانند این یک و دوم اینکه مردم هم خب چه استفاده ای شما می دانید من یک آدم صبور هستم و بسیار تحمل می کنم از اول تا الان هم همش دنبال این می گشتم که این به کجا می خواهد برسد . این حرفهای تکراری اینکه به این صورت عجله جویده جویده یک دقیقه دو دقیقه سه دقیقه هم مردم الان دارند به آنها آسیب وارد می شود و هم به این هشت نفر دارد توهین می شود .

عارف : برنامه ها را نمی توانم هشت تا سئوال مطرح کردند هشت تا جواب دادیم ....

محسن رضایی :‌آقای حیدری اگر از همین اول ما آن شئونات رئیس جمهور را رعایت نکنیم خب این از اول معلوم است که پس ما یک دولت قوی نمی خواهیم تشکیل بدهیم . لذا بحث من البته در این تست نیست ها . من شاید این تستها را جواب بدهم ولی می خواهم این را  عرض کنم که اصلا از ابتدا تا الان ما هر چه صبر کردیم ببینیم  بالاخره به کجا می خواهیم برسیم ما خودمان باید با خودمان مناظره کنیم یعنی شما فراهم بکنید که ما بتوانیم یا اینکه هر کدام از من الان آماده ام از اقایان کارشناسان اقتصادیشان بیایند با من یک دیالوگی بکنیم موضوع به موضوع اصلا گرانی را ربع ساعت بیست دقیقه رویش صحبت کنیم از یک جایی شروع کنیم یک جایی برسانیم من هم حسابی به چالش بکشانم .

عارف : عیبی ندارد اگر مدرک اقتصادی به ما می خواهد بدهد تست بگیرد نه در مناظره ریاست جمهوری .خواهش می کنیم در دو مناظره بعد تجدید نظر جدی بشود که انشاء الله بتوانیم شرکت بکنیم .

غرضی : آقای حیدری راهش این بود که نمایندگان کاندیداها را قبلا می خواستید با آنها مشورت می کردید نمایندگان با خود البته باید نسبت به سبک کار به یک توافقی می رسیدیم سبک شما یک سبکی است که به اعتقاد من مردم این را توهین امیز می دانند از طرف صدا و سیما و الا مسئله ای نیست که ما جواب بدهیم یا ندهیم یعنی قضاوت مردم این خواهد بود .

مجری: من اگر سئوالاتم را مطرح کنم حتما نظرتان تغییرخواهد کرد بینید ما بیش از بیست سناریوی مختلف رادرجلسات مختلف و متنوع بررسی کردیم از اساتید ارتباطات دانشگاهها همکاران باسابقه و با تجربه خودمان در سازمان مدلی که ما به آن ر سیدیم این بود ما اگر می خواستیم مناظره .....

عارف : ما باید با هم رقابت بکنیم ...

مجری : اگر ما می خواستیم دو به دو کاندیداها را دعوت کنیم

عارف : نه هشت نفر با هم ولی با هم می پرسیدیم به یک توافق می رسیدیم ..

مجری : یعنی هشت نفر با هم بحث می کردند ؟

عارف : نه نظر می دادیم که چه شیوه مناظره باشد مردم در جریان برنامه ها قرار بگیرند و مردم بهتر ما را بشناسند از خودمان سئوال می کردید نه از استاد و یا کارشناس دیگر .  آخه صدا و سیما با چه مجوزی بدون نظر هشت نفر کاندیدا آمده است برایشان برنامه ریزی کردند تکلیف تعیین کرده است .

مجری: آقای دکتر این مدل به تصویب ستاد تبلیغات انتخابات کشور رسیده است که قانونی هست یعنی سازمان صدا و سیما ...

عارف : آنها نباید بگویند ما باید بگوییم ما می خواهیم با هم رقابت کنیم یعنی فضای سالم آقای حیدری ما در یک فضای سالم و رقابتی باهم ....

مجری: حالا بسیار خوب اعتراض شما محترم من خواهش می کنم نمایندگان محترمتان فردا بیایند سازمان ما حاضر هستیم با آنها جلسه بگذاریم اگر به مدل مناسبتری رسیدیم مناظرات بعدی را به آن نحو برگزاری خواهیم کرد .

مجری: عرض می کنم واقعا سئوالات تستی نیست اجازه بدهید ! من عرض کردم ما فقط می خواهیم رویکرد شما را نسبت به موضوعات بسنجیم .

مجری: خب من از همین جا شروع می کنم از جناب آقای دکتر غرضی و به همین ترتیب همه دوستان باید به این سئوالات پاسخ بدهند . درشرایط فعلی آیا با درخواست کارفرمایان برای کاهش سهم کارفرما از بیمه تامین اجتماعی موافقت می کنید ؟

غرضی : خیر

شما چی آقای دکتر ؟

قالیباف : خیر

شما چی ؟

ولایتی : باید دید که ....

مجری: آقای دکتر لطفا بگویید بله یا خیر ؟

ولایتی :  به نظرم نمی شود فقط گفت بله یا خیر برای اینکه بستگی به این دارد که چه چیزی تولید می کنید و ما چقدر به آن احتیاج داریم و شرایط آن کارفرما و آن کارخانه چه هست .

مجری: آقای دکتر شما ؟

جلیلی : سئوالش کامل نیست

مجری : آقای دکتر شما ؟

عادل : من موافق هستم

مجری : آقای دکتر شما ؟

عارف : نظری ندارم

مجری: شما آقای دکتر ؟

محسن رضایی : این سئوال غلط است

مجری: آقای دکتر شما ؟

روحانی : برای کوتاه مدت برای اینکه ما به رونق برسیم موافق هستم نه برای بلند مدت.نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 1
محمد  | ۱۳۹۲ جمعه ۱۰ خرداد
0
0
پاسخ
v_sunchai@yahoo.co.th
captcha