۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ مرداد  | پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در 29مردادماه
«ح.ب.د» کیست؟ ظریف در مصاحبه با «سی‌ان‌ان»: پیشبرد توافق با آمریکا «شاید یکی از اشتباهات» بود، اولین دادگاه یک مفسد بزرگ اقتصادی بعد از نامه آیت الله آملی لاریجانی، توتال خروج از طرح چندین میلیاردی گاز پارس جنوبی را تأیید کرد و وقت حمایت از پول ملی رسیده است، پربحث‌ترین اخبار دیروز خبرگزاری فارس بود.
۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ مرداد  | صفحه نخست روزنامه‌های 30 مردادماه
پیام رهبر معظم انقلاب برای حج امسال، ظریف : متأسفم درباه آمریکا اشتباه کردم ، انتقاد مراجع عظام درباره تجمع درمدرسه فیضیه، مصاحبه ظریف با سی ان ان ، سپاه تجمع فیضیه را محکوم کرد، پروان خط سازش با آمریکا هنوزعبرت نگرفته اند و بازداشت 120 متهم در پرونده های اقتصادی اخیر از عناوین اصلی صفح نخست امروز است.
۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ مرداد  | یادداشت/ساجد صمدی قربانی پیام‌های اقتصادی «جنگ نمی‌شود، مذاکره هم نمی‌کنیم» چه بود؟
سخن صریح رهبر معظّم انقلاب مبنی بر اینکه «جنگ نخواهد شد و مذاکره نمی‌کنیم» علاوه بر اینکه آرامش و امنیت را برای فعالان اقتصادی به ارمغان می‌آورد، می‌تواند بستر ساز از بین رفتن بخشی از نااطمینانی‌های نسبت به دوره‌های آتی باشد که منجر خواهد شد فضای کسب و کار بهبود یابد.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | مرعشی در میزگرد «بحران های پیش روی ایران»: بیش از نیمی از وقت دولت روحانی صرف برجام شد
سخنگوی حزب کارگزاران با تأکید بر اینکه بیش از نیمی از وقت دولت روحانی صرف برجام شد، گفت: هرکس خطا و فساد کرده باید پوزش بطلبد.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | شریعتمداری در مراسم بزرگداشت شهید لاجوردی: بسیاری از هجمه‌کنندگان به شهید لاجوردی کسانی هستند که امروز جلوی انقلاب ایستاده‌اند
مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: از ویژگی‌های شهید لاجوردی داشتن بینش بود. کسانی که آن موقع هجوم پرحجمی را علیه شهید لاجوردی برپا و سامان می‌دادند نگاهی به آنها بیندازیم. بسیاری از آنها کسانی هستند که امروز جلوی انقلاب ایستاده‌اند.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | مرعشی به فارس خبر داد؛ عبدالله نوری گفت که به شورای عالی اصلاح طلبان نمی‌آید/پارلمان اصلاحات از دستور کار خارج نشده است
عضو هیات رییسه شورای عالی اصلاح طلبان از منتفی شدن حضور عبدالله نوری در این شورا خبر داد.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | یونسی در میزگرد «بحران های پیش روی ایران»: بی اعتمادی میان مردم و مدیران به دوران قاجار و پهلوی بر می‌گردد
به گفته وزیر اسبق اطلاعات تجزیه و شکست در ایران در زمان های، قاجاریه و پهلوی بی اعتمادی ریشه داری را شکل داده که گریز از آن آسان نیست.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | صادق خرازی در میزگرد «بحران‌های پیش روی ایران»: سیاست خارجی دولت باید بر پایه دکترین فرابرجامی تنظیم شود
ما دکترین سیاست های خارجی را باید بر پایه دکترین فرابرجام در نظر بگیریم ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاده است. دولت در شناخت مولفه های خود دچار مشکل است.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | رئیس جمهور درگذشت ابوی استاندار گیلان را تسلیت گفت
رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت ابوی استاندار گیلان، از درگاه ایزد منان برای آن فقید سعید رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت کرد.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | در کمیسیون امنیت ملی مطرح شد ناگفته‌های ظریف درباره کنوانسیون دریای خزر، برجام و اقامت آمریکا
وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی و در پاسخ به سوال نمایندگان در مورد کنوانسیون دریای خزر، برجام، اقامت آمریکا، تشکیل گروه اقدام در وزارت خارجه آمریکا و فعالیت اقتصادی سفرا شفاف‌سازی کرد.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | نجفی در گفت‌وگو با فارس: تکذیب ادعای تحمیل ۱۱درصد از خزر به ایران/ اقدام ایران تا نهایی شدن محدوده دریای خزر
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: وزیر خارجه کشورمان در این کمیسیون تصریح کرد انحصار دریانوردی زیر پرچم ۵ کشور ، ممنوعیت حضور نظامی کشورهای غیرساحلی و ممنوعیت در اختیار قرار دادن قلمرو علیه کشورهای ساحلی خزر ، از دستاوردهای مثبت توافق اخیر است.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | نقل قول نجفی از اظهارات ظریف در کمیسیون امنیت مجلس: اعطای حق شهروندی به مقامات ایران و فرزندانشان در مذاکرات برجام واقعیت ندارد
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به نشست این کمیسیون برای پاسخگویی ظریف به سؤالات نمایندگان ، گفت: به گفته وزیر خارجه دارایی‌های بلوکه شده ایران در آمریکا بعد از برجام آزاد شد.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | رضایی در نشست علمی بررسی کودتای ۲۸ مرداد: آمریکا و انگلیس قبل از کودتا «بازی مذاکرات» را کلید زدند
پژوهشگر تاریخ معاصر، یک روش همیشگی آمریکا و انگلیسی‌ها در پیش‌برد اهداف خود را «بازی مذاکرات» دانست و گفت: در ماجرای کودتا نیز آن‌ها از حوالی تیرماه سال ۳۰ این روش را کلید زدند و یک سلسله مذاکرات را با دولت ایران در دستور قرار دادند.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | ضمن محکوم کردن حواشی تجمع اعتراضی قم سپاه هرگونه دخالت در برگزاری تجمع طلاب و روحانیون را تکذیب کرد
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای با محکومیت شدید برخی شعارها و دست نوشته ها در تجمع اخیر طلاب و روحانیون در مدرسه فیضیه قم، هرگونه دخالت این نهاد درفرایند برگزاری مراسم را تکذیب کرد.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | مسعودی در گفت‌وگو با فارس خبر داد مصوبه کمیسیون فرهنگی مجلس درباره نحوه انتخاب اعضای هیأت امنای رسانه ملی
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون فرهنگی مجلس اعضای هیأت امنای سازمان صدا و سیما 5 نفر هستند که یکی از آنها رئیس سازمان است و کلیه اعضا توسط رهبر معظم انقلاب تعیین می‌شوند.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | آیت‌الله جنتی: برنامه‌ریزی نمایندگان نباید تحت تأثیر شخص و جریان سیاسی باشد/تامین رفاه حداقلی برای مردم
دبیر شورای نگهبان گفت: نباید برنامه‌ریزی وکلای ملت تحت تأثیر هیچ شخص و جریان سیاسی باشد تا رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود و این امکان‌پذیر نیست مگر اینکه جز حق و حقیقت مدنظر نمایندگان مجلس نباشد.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | فارس خبر می‌دهد آقای «اسپانسر» در راه شورای عالی اصلاح طلبان/تلاش برای عضویت یک نهضت آزادی در شورا
طیف نزدیک به محمدرضا عارف در شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان درصدد هستند تا آقایان فرشید گلزاده کرمانی، بابک بهادری و فائزه حیدری را وارد شورای عالی اصلاح‌طلبان کنند.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | امیرحسنخانی در گفت‌وگو با فارس: جلسه امروز کمیسیون اصل ۹۰ تشکیل نشد
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: جلسه امروز کمیسیون اصل ۹۰ تشکیل نشد و کمیته‌ها در جلسات جداگانه به بررسی پرونده‌های ارجاعی پرداختند.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | رئیس جمهور درگذشت پدر استاندار گیلان را تسلیت گفت
رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت مرحوم حاج عبدالحسین سالاری پدر استاندار گیلان، برای آن فقید سعید رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت کرد.
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ مرداد  | جلسه استیضاح وزیر اقتصاد یکشنبه برگزار می‌شود/سوال از رئیس‌جمهور هفته آینده
جلسه استیضاح وزیراقتصاد یکشنبه هفته آینده (4 شهریور) برگزار می‌شود.