پورتال مناظره و گفتگو
کد : 305-1307735      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵ شنبه ۲۵ ارديبهشت تعداد بازدید : 474
حجت الاسلام والمسلمین سعیدی عنوان کرد ضرورت آشنایی جامعه با ارزش‌های متعالی خدمت سربازی
نماینده ولی فقیه در سپاه از خدمت سربازی به عنوان دورانی مقدس و فرصتی مغتنم برای جوانان یاد کرد و گفت: جوانان سرباز باید قدر این موقعیت را بدانند و به چشم یک فرصت برای تربیت و پرورش روح و جسم و ارتقای بصیرت به آن نگاه کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سپاه نیوز، درآستانه برگزاری هشتمین جشنواره جوان سرباز که مزین به نام حضرت علی اکبر (ع) است، حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه به تشریح نقش، اهمیت و جایگاه سربازو خدمت سربازی پرداخت.
سعیدی با بیان اینکه مسأله سربازی و حضور در عرصه های جهاد و آمادگی برای دفاع از کیان اسلام و سرزمین اسلامی پیشینه طولانی دارد، گفت: از آنجا که نظام اسلامی همواره باید در قبال تهدیدات دشمنان آمادگی لازم را داشته باشد مسئله سربازی از صدر اسلام و زمان پیامبر اعظم (ص) نیز به شکل دیگری وجود داشته است.
وی افزود: با توجه به اینکه دفاع از اسلام، جهاد و آمادگی برای فداکاری و جانفشانی در مقابله با دشمن و دفع توطئه آنان از تکالیف دینی ماست لذا نوع مأموریت نیز تقدس می یابد.
نماینده ولی فقیه در سپاه از سربازی به عنوان یکی از پاکترین و مقدس ترین مأموریتهای نظام‌‌ها یاد کرد و گفت: نگاه بیشتر نظام‌ها بویژه نظام اسلامی به خدمت وظیفه عمومی ارزشی بوده و کسی که بمنظور کسب آمادگی برای دفاع از کیان اسلام  و ایجاد قدرت بازدارندگی پای در عرصه می گذارد از اهمیت والایی برخوردار است ودر نظام اسلامی بدلیل وجود هدف متعالی کسانی که در هر بعدی به این نظام خدمت می کنند جایگاه ارزنده ای دارند.
سعیدی با تاکید براینکه باید بیش از پیش نسبت به سرباز و سربازی فرهنگ سازی شود، گفت: به این منظور می بایست جامعه را با ارزشهای متعالی خدمت سربازی آشنا کنیم تا جوانان با میل و رغبت بیشتری از این ماموریت مقدس استقبال کنند.
نماینده ولی فقیه در سپاه از خدمت سربازی به عنوان دورانی مقدس و فرصتی مغتنم برای جوانان یاد کرد و اظهار داشت: جوانان سرباز باید قدر این موقعیت را بدانند و به چشم یک فرصت برای تربیت و پرورش روح و جسم و ارتقای بصیرت به آن نگاه کنند.
وی با بیان اینکه دستگاههای متولی مأموریت سربازی رسالت سنگینی را برعهده دارند، گفت: فرماندهان، مسئولین و متولیان نهادهای فرهنگی می بایست از فرصت سربازی در راستای ارتقای توانمندیهای جسمی و آمادگیهای بدنی همراه با  تربیت و آموزش معنوی و بصیرتی استفاده کنند.
سعیدی در ادامه با بیان اینکه در مجموعه سپاه اقدامات مهمی به منظور افزایش فهم دینی و بصیرت سربازان صورت می پذیرد، اظهار داشت: از فرصت سربازی باید به عنوان یک کارگاه چند وجهی در راستای فرهنگ سازی، بصیرت افزایی و معنویت افزایی جوانان استفاده شود که بحمد الله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این خصوص با برگزاری دوره‌های تربیت و تعالی، برگزاری نشست های بصیرتی و پاسخ به شبهات، برگزاری محافل انس با قرآن و نماز جماعت اقدامات موثری را صورت داده است.
نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان برگزاری جشنواره جوان سرباز را اقدامی مثبت با دستاوردهای ارزشمند توصیف و تصریح کرد: اگر جایگاه و منزلت خدمت مقدس سربازی به طور مطلوب و شایسته در جامعه تبیین شود به طور قطع استقبال جوانان برای نقش آفرینی و حضور در این عرصه سازنده و سرنوشت ساز بیشتر خواهد شد.
هشتمین جشنواره جوان سرباز متبرک به نام مقدس حضرت علی اکبر (ع) 29 اردیبهشت ماه با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولین عالیرتبه و سربازان برگزیده نیروهای مسلح به میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/