لطفا چند لحظه تامل فرمائید ...
١١:٤٦
بخش 1 | نباید روش آزمون و خطا را دنبال کنیم | آقای عارف پنجمین نفر در سومین مناظره انتخاباتی
١٠:٤١
بخش 2 | نباید روش آزمون و خطا را دنبال کنیم | آقای عارف پنجمین نفر در سومین مناظره انتخاباتی
١٣:٢٤
بخش 3 | نباید روش آزمون و خطا را دنبال کنیم | آقای عارف پنجمین نفر در سومین مناظره انتخاباتی
دریافت کد : توجه : شما میتوانید با تغییر مقادیر width و height در کد فوق عرض و ارتفاع دلخواه خود را تنظیم کنید.
نظر شما :
captcha
نظرات بینندگان
انتشار یافته : 10
ناشناس  | ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲۲ خرداد
8
4
پاسخ
متاسفم که زودباورید و فورا گول می خورید !
روحانی به درد ریاست جمهوری نمی خوره .
captcha
زهرا  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۱ خرداد
5
4
پاسخ
هر کسی رئیس جمهور شود کلیه کابینه را از بالا تا آخرین رده عوض خواهد کرد و لزوما تا رده های پایین هم عوض میشوند که باعث بیکاری بعضی ها و اختلال در کار ادارات و... خواهد شد و معلوم نیست که دولت موفقی باشد یا نه !
و بنظر من احتمال خیلی زیاد دارد که آقای رضایی در همان مرحله اول به عنوان گزینه اصلح مردم انتخاب شود چراکه در کابینه تغییرات خیلی جزئی خواهد داد و از کاندیدها و نخبگان قدیمی و جدید و جوانان بهره خواهد برد و توانایی شدیدی دارند تا با همه اقشار جامعه برخورد مسالمت آمیز داشته و همکاری نمایند و همه را به کار و تلاش و کوشش ترغیب نمایند و تخصص و تعهد و تجربه و شجاعت و اعتدال و غیرت و برنامه های خوبی دارند و اخلاق و اخلاص و سابقه قابل قبول دارند و انشاالله با همکاری همه مردم شاهد شکوفایی و پیشرفت بیشتر ایران عزیزمان باشیم . خدا با صالحان و صابران است .
captcha
ناشناس  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۹ خرداد
9
8
پاسخ
انصافا هر هشت نفر عالی هستند ولی باید یک نفر و یک اصلح را انتخاب کنیم و بنظر من آقای دکتر محسن رضایی ، اصلح می باشد و اختیار و انتخاب مال خودتان است ولی انصافا بیایید احساسات مخرب و فامیل بازی و دوست بازی و حزب و گروه ... را کنار بگذاریم و یک انتخاب دقیق انجام دهیم چون آثار این انتخاب نه تنها در طول چهار سال بلکه در نسلهای بعدی و هزاران هزار سال بعد هم موثر است و همانطور که ما قرنهای گذشته تاریخ را بررسی و گاها نقد میکنیم ، آیندگان هم در سالها و قرنهای بعد ، عملکرد های ما را بررسی خواهند کرد و امید که روسفید باشیم .
captcha
ف ش  | ۱۳۹۲ شنبه ۱۸ خرداد
29
14
پاسخ
آقاي عارف شما آقاي روحاني در اين چند روز جز سياه نمايي و تحريف گذشته و تخريب ديگران حرفي براي گفتن نداشتيد متأسفم نمي دانم شوراي نگهبان با چه استدلالي شما را تائيد كرده
captcha
پاسخها
حسین  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۱ خرداد
آقا یا خانم ناشناس ، احساسی حرف نزنید ، همیشه شرایط زیادی بر زمانهای مختلف حاکم می شود و باید نسبت به آن شرایط بررسی کنیم و منطور کلیه شرایط داخلی و خارجی و بین المللی را عرض می کنم .
ناشناس  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۰ خرداد
دوست عزیز زمان همین دوستان اصلاح طلب وضع زندگی مردم بسیار بهتر از الان بود . اینها اهل شعار نبودن
saeid  | ۱۳۹۲ شنبه ۱۸ خرداد
12
18
پاسخ
سلام متاسفانه طی چند سال اخیر وجه اصلاح طلبان رو طوری به مردم نشان دادند انگار از یه کره دیگه به زمین امدند. بابا بخدا اینا هم از خودمونن . بخدا ایرونین . فقط میخوان با پیشرفت علم و تکنولوژی در بعضی از قوانین اصلاحاتی صورت دهند که اخرش به نفع مردمه . برنامه چهارم توسعه از همین قبیل اما در دولت فعلی اجرا نشد درود بر اصلاحات (روحانی-عارف)
captcha
پاسخها
saeid  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۱ خرداد
دوستان اینجا کسی نه با اسلام مشکل داره نه با انقلاب . خطاب به اقا مهدی و اقا رضا عرض کنم اینجا مردم دارن درباره انتخاب رییس جمهور اینده اظهار نظر میکنند ؟ مطمئنید ادرس رو درست اومدید؟ میترسم شماها بخاطر عقاید عجیبتون رای رو بندازید تو صندوق صدقات . اینجوری ثوابش بیشتره .
saeid  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۱ خرداد
اقا مهدی حرفهای شما چه ربطی داشت به نظر من؟ اتفاقا برعکس فکر کنم شما توهم زدی . خواستی جواب یکی دیگه رو بدی اشتباه فرستادی. اشکال نداره منم 15 -14 سال پیش که تازه با اینترنت اشنا شده بودم از این سوتی ها میدادم . اما در مورد اقا رضا باید عرض کنم شما کلا مثل اینکه تو باغ نیستی دادا . وای بحال مملکتی که امثال شما بخوان توش رای بدن .
reza  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۱ خرداد
سعید خان ، شما از کلمه اصلاحات چه برداشتی دارید ؟ و به نظر شما اگر روی کار بیایند چه هدفی دارند ؟ و چی رو میخوان اصلاح کنند؟ و آیا می خواهند غیر قانون عمل کنند ؟
آیا شما اجساس دارید که آنها اگر روی کار بیایند کار تمام است و اسلام را برمی دارند ؟ نه ، چنین نیست آنها هم فرزندان همین کشورند و برای پیروزی و سعادت کشور در کنار مردم بوده اند و فقط در انجام کارها اندکی اختلاف سلیقه دارند .
مگر ندیدی که بنی صدر با اشاره انگشتی پایین افتاد و خودش رو مثل صورت زنان در آورده بود و از کشور گریخت . مگر ملت هفتاد و پنج میلیونی که یک کرسی رو به چند نفر میده دوباره نمیتونه بگیره ؟ ایران و ایرانی غیرت دارد و زیر بار حرف زور و غیر منطقی نمیره و مثل مردم کشور های غربی و عربی نیست که ترس دارند که محکم به مسئولان خودشان اعتراض کنند و مال و ناموس شان در سایت ها و خانه های ... در حراج است ! آنها خیلی عصبانی بشوند نهایتا قاشق بهم میزنند و یا سوت بچه گانه ای دارند و یا چند روز در پارک میخوابند و دولت مکارشان هم یکی یکی به زندان می اندازد و کار تمام است ...
برای شناخت بهتر ایران و ایرانی دو نمونه دارم و مدتی بعد خواهی دید که درست است یا نه ؟ یکی ترکیه و دیگری افغانستان . که هردو ریشه و خون و غیرت ایرانی دارند و کم کم دولت خود را عوض میکنند و از زیر سلطه آمریکا خارج خواهند شد .
مهدی  | ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۱ خرداد
سعید آقا یه کمی واقع بین باش ، مثل اینکه زیاد فیلم ها و کارتون جنگی و اکشن دیدی ، لطفا به طبقه سنی فیلمها دقت کنید تا برایتان مضر نباشد و خدای نکرده توهمات زیادی کار دستت نده !
این مثل کری خوانی های قبل بازی فوتبال است تا اندکی شور و حال داشته باشد و با نامزدها هم آشنا شویم و رقابت سالمی بین هفت نفر است و خواهی دید که با سلامت و شور و شوق همه رای خواهند داد و پس از انتخابات هم ، به منتخب مردم تبریک گفته و به انتخاب مردم احترام گذاشته و در کار جدید ، او را کمک و همراهی خواهند کرد و روسیاهی به زغال خواهد ماند .
ناشناس  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۰ خرداد
سلام آقا سعید ، من چهل و یک سال است که توی ایران هستم و این تقسیم بندی که شما میفرمایید را به آنگونه که شما گفتید ندیده ام و این قضیه که مردم دو گروه هستند و... بیشتر تخیلات و تفرقه افکنی غربی ها و متاسفانه بعضی از ایرانیهای خارج نشین است که فقط قصد دارند مثل کشور های همسایه ـ شبیه شخم کردن زمین ـ بر سر این ملت ، بمب و موشک بریزند و بعد هم دوست دارند که برایشان فرش قرمز پهن کنیم تا برایمان رئیس بشوند و آقایی کنند .
لطفا به آمار کنونی تحصیل کرده های ما نگاهی بیندازید و متوجه می شوید که ما خودمان میتوانیم آقای خودمان بشویم و نیازی نداریم که بیگانگان برایمان برنامه ریزی کنند و نقشه بکشند و اندکی همدلی و همگرایی مسئولان و اندکی هم مدیریت لازم داریم که آنهم محقق خواهد شد و آنگاه خواهی دید که در عرض چند سال ، ایران چند هزار ساله ، همان ایران قرون گذشته خواهد شد و این دولت های صد ساله و ریزه میزه به گرد او نخواهد رسید .
ایران الآن هم مثل شیر است و گاها مورچه هایی از بدن او بالا میروند و احساس بزرگی و قدرت میکنند درحالیکه با تکان کوچکی به زمین میریزند .
دوره تکاملی ایران را شما مثل یک " خانه " تجسم کنید که ملت بزرگ ایران ، چندین سال جنگ کرد تا این خانه به دست دیگران نیفتد و بعد از آنهم نوبت آن بود که خشت روی خشت بگذاریم تا خرابی های آن آباد شود و در این مسیر سلیقه های مختلفی با طراحی گوناگون وجود داشت و این هم طبیعی است و البته با نظارت دقیق ملت بایستی این خانه بطور محکم و با کمترین هزینه ساخته شود و امید که در این دوره هم نقش تکمیلی و ترمیمی سر کار بیاید و لزومی نباشد که به بهانه های مختلف ، این خانه ساخته شده دوباره تخریب و دوباره ساخته شود !
ما هم همه مردم کشور های جهان را دوست داریم چونکه مثل ما انسان هستند و از یک ریشه واحد هستیم که همان غرایز و همان خصوصیات را داریم و مثل آنها خوب را خوب و بد را بد میگوییم و همه فطرت انسانی پاکی داریم و ای کاش سیاستمداران غربی و آمریکایی هم به ملت خود اجازه می دادند تا مردمان خودشان و با اراده خودشان تصمیم بگیرند و مثل جنبش 99 درصدی آمریکا، زیر چکمه های نظامیان لگد کوب و خفه نمی شدند . ملت های جهان همانند کودکان همه محله ها ، با هم هیچ مشکلی ندارند و این سیاستمداران طمعکار هستند که آب را گل آلود میکنند و تفرقه افکنی میکنند تا چند سکه بیشتر گیرشان بیاید ! و این چه ارزشی دارد ؟؟!! فرض کنید در یک روستایی فردی را به نیکی یاد کنند و هر وقت که بیاید عزیزش بدارند و در مقابل فردی که دزدی کرده و یا به ناموش مردم مزاحمتی داشته و یا مشهور به دروغ و فریب و حیله باشد ، هیچ کس ارزنی برایش قائل نمی شود و جسد او هم طعمه گرگها و ... خواهد شد .
تقلید به معنای انجام روش یک اصلح و متخصص ، خوب است ولی تقلید کور کورانه خوب نیست و نباید چشم بسته دنبال یکی راه افتاده و بریزیم به خیابان . آقا سعید مطمئن باشید که دقیق هستم و عقلی و علمی و منطقی بررسی میکنم و ذره ای در احکام اسلامی شک ندارم چراکه از سرچشمه زلال الهی است و دقیق و منظم است همانطور که روزها و شب ها و کهکشانها چرخش دارند و مشکل در اینست که احکام دین ، خوب به مردم ارائه نمی شود و بدتر اینکه که عمل نمی شود . . مثلا چند نفر در این کره خاکی تمیز می خورد و تمیز می پوشد و تمیز می گوید و تمیز فکر میکند ؟ چند نفر مسواک میزند و اخلاق و رفتارخوب و عامه پسندی دارد ؟ چند نفر به اطرافیان خود در منزل و همسایه و فامیل اذیتی ندارد ؟ چند نفر خودش را خوب می شناسد و بدن خود را با سیگار و مواد مخدر و مشروبات و.... اذیت نمی کند ؟ کشور هایی هستند که چیزهایی میخورند که چندش آور است و بیماریهای مختلفی دارد و نمی خواهم با ذکر اسامی آنها ، ذهن دوستان مکدر شود . وجدانا این سایتهای جنسی را تایید میکنید ؟ می بینید که برای پول و سیاست ، جه روشهای تحقیر آمیر و بیمار کننده و کثافتی دارند ؟ خدا وکیلی غیرت و وجدان ایرانی ات تایید میکند ؟ خدا وکیلی روشهای جنسی آنها را با روشهای اسلامی مقایسه کن . ببین امام رضا و... چی گفته ؟ خدا ما را خلق کرده و همه غرایز ما را میداند و روشهای پاک و سالمی را هم برای ارضای درست و دقیق و سالم ارائه کرده است و مقصر مائیم که تحقیق نداریم و عمل نداریم والا جهان میلیاردها سال پیش شروع شده و ادامه هم خواهد داشت و مائیم که باید در این چند سال قدمی مثبت برداریم و فکری به حال خود کنیم و .... موفق و سربلند باشید
saeid  | ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۰ خرداد
ناشناس من نگرفتم با من موافقی یا مخالف؟ خدایی به اظهار نظرت کمی فکر کن؟ یه جایی نظر منو تائید کردی یه جا تکذیب. خودت داری میگی کسی دست و پای کسی رو نگرفته پس کسی هم دیگران رو مجبور نکرده که بیایند تو خیابون . این خواست خود ملته . اگه یروز باور کنیم که مردم ایران دو دسته اند و برای هر دو باید چاره اندیشی کرد انروز روز سرفرازی این مملکته. حالا که اینطور نیست باید ببینیم اکثریت چی میخوان . ای کاش میشد همانطور که در 22 بهمن مردم ازادانه در خیابان تجمع میکنند دوستداران ازادی هم بدون تهمت و افترا (البته از طرف تند رو ها)در خیابان حاضر میشدند.
ناشناس  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۹ خرداد
دوست عزیز مگر کسی دست و پای کسی رو گرفته ؟
اسلام دین اختیار و اراده است ، اسلام دین علم و منطق و پیشرفت است .
اساسا چون انسان هستیم ، حتما نیاز داریم که نسبت به مقتضیات و شرایط زمانی و مکانی موارد نقص و کمبود قانون را باید اصلاح کنیم و کسی نمی گوید که به قرن اول برگردیم !
و بایدبزرگان با مشورت و تفاهم کارها را جلو ببرند نه اینکه مردم را به کوجه بکشانند !
مسلم است که در اینصورت کشمکش ایجاد خواهد شد و لزوما برخلاف میل حتما درگیری و مجروح ... پیش می آید و حتما خون ناحقی هدر خواهد رفت .
یک مثال میزنم : شما در منزل یا فامیل حتما بچه کوچکتر دارید، اگر این بچه در وسط بازار باصدای بلند گریه و داد و بیداد کند و خودش را با صدای بلندی به زمین بزند و بقولی برای مدت زیادی آبروی شما را ببرد و همه مردم جمع شوند ، شما با بجه مذکور چه می کنید ؟و چه واکنشی خواهید داشت ؟ مسلم است که هر چقدر هم تحمل داشته باشید بالاخره صبرتان تمام خواهد شد و مجبورید " اندکی تا قسمتی ابری " او را تنبیه نمایید ، جای سوزناک آن ، زمانی است که فردی از بیرون برایت بگوید که چرا میزنی ؟ و چرا حقوق بشر را رعایت نکردی ؟
من دوستانه میگویم و مطمئن باشید که هیچ سمتی ندارم و در آن واقعه در منزل بودم و طرف کسی را نمیگیرم و فقط این را میگویم که مسلم است که در چنین شرایطی ، هر دولتی مجبور است که اقدامی کند همانطور که ترکیه و آمریکا .... انجام دادند . نمونه دیگر دعواهای قبیله ای در بعضی روستا و یا همسایه ها . پس بهترین روش اینست که بزرگتر ها ، جوانها را به آرامش و صحبت و مذاکره و مشورت دعوت کنند نه اینکه برای سود خودشان بچه های مردم را به جان هم بیندازند !
علی  | ۱۳۹۲ شنبه ۱۸ خرداد
46
15
پاسخ
عارف و روحانی فقط برای جذب رای از احساست مردم سو استفاده میکنن و از افرادی مثل شجریان و فرهادی دفاع میکنن ولی اکثریت مردم آگاهن میدونن اینا فقط شعار برای رای گرفتن. اقای عارف در کلام آخرش اسم تمامی اقشار جامعه رو برد اینم یکی از همین حرفاس. هیچ گونه برنامه مشخصی تو مناظره ها نداد فقز میگه باید تورم کم بشه تولید زیاد این که یه بچه 15 سالم میدونه باید اینجور بشه
captcha
نظر شخصی  | ۱۳۹۲ شنبه ۱۸ خرداد
7
7
پاسخ
چه اصلاحات و چه اصول گرا هیچکدوم دردی از ملت دوا نکردن چون هیچ برنامه ای واسه اداره کردنه کشور نداشتن..آقایان قالیباف و رضایی واسه اداره ی کشور برنامه های وسیعی دارند البته من تحته تاثیره شعار قرار نمیگیرم که نشه انجامش داد.دیروز هیچکدوم از افراده اصول گرا و اصلاح طلب به خطاهای بسیارشون اعتراف نکردن واقا حرسم در اومد که اینقدر خونسرد از خودشون دفاع میکردن اگر هرکدوم از اصلاح طلبا و اصول گراها در دوره ی حکومتشون ذره ای درست عمل میکردن کشور الان در جایی بسیار بالاتر از این قرار داشت..اگر درست عمل میکردن و زیرساخت های اقتصادی و فرهنگی رو ایجاد میکردن و هردولتی که میومد طبقه قانون و برای رضای خدا کار میکرد الان واقا مشکلات حد اقل بود پس به اعتقاده من نه اصول گرا و نه اصلاحات به درده این مردم نمیخورند.من نگاه میکنم طرف در گذشته سابقش چی بوده چطور آدمیه آیا قانون گراست یانه..تا اینجا آقایان قالیباف محسن رضایی بهتر از بقیه بودن البته واقا مجبوریم تا یکی از این دو نفر رو انتخاب کنیم چون در گذشته افراده دیگه که در مناظره بودن سره کار بودن و اصلا نتونستن وظیفشونو انجام بدن و سابقه ی مناسبی ندارن و فقط شعار میدن..البته آقای حداد عادل منظورن نیست..باید یا به قالیباف رای بدیم یا به رضایی ..این نظره شخصیه من بود ما به شیوه ی مدیریته جدید نیاز داریم تا اقتصاد و فرهنگ از حاله مرگ نجات پیدا کنن
captcha
پاسخها
نظر شخصی  | ۱۳۹۲ شنبه ۱۸ خرداد
مردمه ما به شدت به این انتخابات دل بسته اند اگر بعد از چاهار سال تغییره اساسی پیش نیاد و وضع بدتر بشه به نظرم دیگه به هیچکی اعتماد نمیکنن..اون کسی که رییس جمهور میشه باید با تمامه قوا کار کنه و یه یک دلی میانه دولت و مجلس به وجود بیاره که دیگه از جاسوس بازی ها و صداضبط کردن در مجلس خبری نباشه..در هربخش باید یک گروهه متخصص رو استخدام کنه و نه اینکه هر بخش رو بده به یک متخصص..اگر گروهی از نخبگانه دلسوز رو مورده استفاده قرار بدیم اینجوری تراکم قدرت میانشون شکل نمیگیره..تحریم ها تا حدوده زیادی میتونه بی اثر باشه اگه مدیریت قوی باشه. مدیریت در تمامیه بخش ها باید مکمله هم باشه..رفعه مشکلاته جوانان یعنی رفعه تمامیه مشکله جامعه
زسولی  | ۱۳۹۲ شنبه ۱۸ خرداد
ضمن احترام به نظر شخصی این دوست محترم ، نظر بنده آن است که کشور ما امروز به تجربه وتخصص با محور متانت و طمانینه در شخص ریس جمهور نیاز دارد . رئیس جمهوری که در کنار وزانت شخصیتی و تخصصی و کارآمدی اجرایی مقبولیت ملی وجهانی بیشتری داشته باشد که این اوصاف در آقای دکتر ولایتی بیش از سایرین به چشم می خورد و یادمان باشد که اقتصاد با تعامل صحیح وروابط گسترده در داخل مرزها وبا ارتباط وسیع با خارج از مرزها رونق پیدا می کند و ظرفیت تحقق این ضرورت در آقای ولایتی وسوابق ایشان بیش از بقیه مشهود است .
محمد  | ۱۳۹۲ جمعه ۱۷ خرداد
9
8
پاسخ
حتی اگررییس جمهورنشوددست کم بازیرکی ازفرصت مناظره برای دفاع ازحقوق اصلاح طلبان استفاده کرد.
captcha
مرادی  | ۱۳۹۲ جمعه ۱۷ خرداد
15
6
پاسخ
در خرقه چو آتش زدی ای "عارف" سالک

جهدی کن و سرحلقه رندان جهان باش

حافظ
captcha
m.g_2011@yahoo.com  | ۱۳۹۲ جمعه ۱۷ خرداد
20
14
پاسخ
درود بر آقای عارف خیلی خوب بود
captcha
پاسخها
ناشناس  | ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۹ خرداد
اشتباهی مثبت دادم
دوستان ببخشید
ف ش  | ۱۳۹۲ شنبه ۱۸ خرداد
خداوكيلي كجاش خوب بود عارف و روحاني جز سياه نمايي و تخريب ديگران و تحريف گذشته چه حرفي براي مردم داشتند كارنامه گذشته آنها هم كه شرم آور
  • محل تبلیغ شما در پورتال مناظره و گفتگو
در قوه اجرایی حتی بخشدارها را هم اگر هم سلیقه نبودند حذف کردند. عملکرد هشت سال گذشته نشان داد نمیتوانیم برای تحقق آرمان های انقلاب به یک جناح خاص خود را محدود کنیم. چاره ای جز شایسته سالاری نداریم.
 
آیا در انتخابات شرکت میکنید؟
حتما شرکت میکنم
54%
 
اصلا شرکت نمیکنم
29%
 
بعداز مناظرات تصمیم میگیرم
15%