۱۳۹۵ دوشنبه ۲ فروردين  | مشروح بیانات رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر امام رضا(ع): آمریکا در توافق هسته‌ای به وعده‌هایش عمل نکرد/ می‌خواهند برجام 2و3و4 را به نخبگان ما بقبولانند/10 راهکار برای «اقدام و عمل» در «اقتصاد مقاومتی»
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه آمریکا در توافق هسته‌ای به وعده‌هایش عمل نکرد، فرمودند: می‌خواهند برجام‌های دیگری را در مسایل منطقه و حتی قانون اساسی تحت عنوان برجام 2و3و4 به نخبگان ما بقبولانند.
۱۳۹۵ يکشنبه ۱ فروردين  | مشهدی‌عباسی خبر داد توجه مجلس و دولت به اقتصادی مقاومتی در لایحه بودجه سال 95 / خودکفایی در تولید نیازمند حمایت از سرمایه‌گذاران است
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 95 مجلس از توجه مجلس و دولت به اقتصاد مقاومتی در لایحه بودجه امسال خبر داد و گفت: خودکفایی در تولید داخلی نیازمند حمایت از سرمایه‌گذاران است.
۱۳۹۵ يکشنبه ۱ فروردين  | معاون اول رئیس جمهور: کشور با اقتصاد مقاومتی در برابر تکانه‌های خارجی مقاوم می‌شود
معاون اول رئیس جمهور گفت: کشور با اقتصاد مقاومتی در برابر تکانه‌های خارجی و فشارهای بیگانه مقاوم می‌شود.
۱۳۹۵ يکشنبه ۱ فروردين  | رییس جمهور در عیادت نوروزی از جانبازان بیمارستان نیایش: اقتصاد مقاومتی مسیر برنامه‌های اقتصادی دولت است
رییس جمهور در آغازین ساعات سال ٩٥ با حضور در بیمارستان روانپزشکی نیایش، از جانبازان بستری در این بیمارستان عیادت و با آنان در فضایی صمیمی و معنوی گفت‌و‌گو کرد.
۱۳۹۵ يکشنبه ۱ فروردين  | رهبر معظم انقلاب سال 95 را سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام‌گذاری کردند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی‌شان، سال 95 را به عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام‌گذاری کردند.
۱۳۹۵ يکشنبه ۱ فروردين  | رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی: «اقتصاد مقاومتی» علاج مشکلات و پاسخ به مطالبات مردم است/ باید آسیب‌پذیری در برابر دشمن را به صفر برسانیم
مقام معظم رهبری فرمودند: اگر چنانچه اقدام و عمل در حوزه اقتصادی به صورت برنامه‌ریزی شده و درست انجام بگیرد، ما در پایان این سال آثار و نشانه‌های آن را مشاهده خواهیم کرد.
۱۳۹۵ يکشنبه ۱ فروردين  | جلیلی در گفت‌وگو با فارس: ضرورت تمرکز بر اقتصاد مقاومتی در شرایط پساتحریم/از شعارگرایی پرهیز کنیم
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اتخاذ سیاست‌های اقتصادی کشور در شرایط پساتحریم از اهمیت دوچندان برخوردار است و باید بر روی سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی تمرکز کرد.
۱۳۹۵ يکشنبه ۱ فروردين  | حکیمی‌پور در گفت‌و‌گو با فارس: امسال بهترین فرصت برای تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی است/دولت در این خصوص اقدام عملی‌تری صورت دهد
دبیرکل حزب اراده ملت ایران گفت: از دولت انتظار داریم که اقدام عملی‌تر و ملموس‌تری را درباره اقتصاد مقاومتی صورت دهد و البته دولت در این زمینه تلاش‌هایی نیز داشته است اما باید این تلاش‌ها چند برابر شود.
۱۳۹۵ يکشنبه ۱ فروردين  | رحمانی‌فضلی در پیام نوروزی اجرای اقتصاد مقاومتی در سال جدید مهمترین اولویت وزارت کشور است
وزیر کشور طی پیامی شروع سال جدید و نوروز 95 را تبریک گفت.
۱۳۹۵ يکشنبه ۱ فروردين  | عرب در گفت‌وگو با فارس: اجرای «اقتصاد مقاومتی» نیازمند اقدام و عمل جدی دولت است
دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: همانگونه که رهبری در شعار سال هم به آن تاکید داشتند، اقتصاد مقاومتی نیازمند اقدام و عمل جدی است و امیدواریم امسال شاهد اقدام و عمل جدی دولت برای اجرای اقتصاد مقاومتی باشیم.
۱۳۹۴ سه شنبه ۲۵ اسفند  | در تذکرات کتبی نمایندگان مطرح شد اقدام عاجل دولت بر تعیین فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی
در تذکرات برخی نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور بر حل مشکلات خدمات درمانی و پرداخت حقوق و معوقات بازنشستگان و همچنین اقدام عاجل بر تعیین فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی تاکید شد.
۱۳۹۴ سه شنبه ۲۵ اسفند  | ولایتی در دیدار با فیصل مقداد: هدف دشمنان نابودی سوریه به عنوان ستون فقرات خط مقاومت است
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه پیوستن روسیه به مجموعه متحد خط مقاومت یک تحول اساسی در منطقه بود، گفت: هدف دشمنان نابودی سوریه به عنوان ستون فقرات خط مقاومت است.
۱۳۹۴ سه شنبه ۲۵ اسفند  | لاریجانی در دیدار با «فیصل مقداد»: ملت سوریه با پایداری و مقاومت شرایط بحرانی و حساس ر اپشت سر می‌گذارد/ ایران همیشه پشتیبان ملت سوریه است
رئیس مجلس در دیدار با قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه با اشاره به شرایط حساس موجود در سوریه، گفت: ملت سوریه ملت مقاومی است که با پایداری و مقاومت توانسته شرایط بحرانی و حساس را پشت سر بگذارد.
۱۳۹۴ سه شنبه ۲۵ اسفند  | عزیزی در نطق میان‌دستور: نابودی تدریجی گروه تروریستی داعش را مدیون حمایت قاطعانه جریان مقاومت هستیم
نماینده مردم شیروان در مجلس گفت: امروز شاهد نابودی تدریجی گروه تروریستی- صهیونیستی داعش هستیم و این را مدیون حمایت‌های قاطعانه جریان مقاومت اسلامی می‌دانیم.
۱۳۹۴ دوشنبه ۲۴ اسفند  | قاضی‌پور در مخالفت با کلیات لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور جایگاه سیاست‌های ابلاغی رهبری، اقتصاد مقاومتی و تولید ملی در لایحه احکام دائمی کجاست؟
نماینده مردم ارومیه در مجلس با تاکید بر اینکه دولت در لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور برنامه‌ای برای اقشار ضعیف و مستمری بگیر ندارد گفت: جایگاه سیاست‌های کلی و بالادستی ابلاغی رهبری، اشتغال، اقتصاد مقاومتی و تولید ملی در این لایحه مشخص نیست.
۱۳۹۴ چهارشنبه ۱۹ اسفند  | همایش نقش سازمان اتکا در تأمین امنیت غذایی با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود
به مناسبت شصتمین سالگرد تأسیس سازمان اتکا، همایش نقش سازمان اتکا در تأمین امنیت غذایی با رویکرد اقتصاد مقاومتی امروز بعد از ظهر در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.